27.06.2017

Tego dnia odbyło się w naszym przedszkolu uroczyste pożegnanie "starszaków". Na początku dzieci z oddziału III krótkim występem artystycznym pożegnały starszych kolegów i koleżanki i obdarowały ich drobnymi upominkami. Następnie przed rodzicami zaprezentowały się starszaki z oddziału IV i V. Wychowawczynie i Pani Dyrektor przygotowały, dla odchodzących z naszego przedszkola dzieci, prezenty i uroczysty poczęstunek.

Wszystkim starszakom życzy powodzenia i wielu sukcesów na dalszych szczeblach kształcenia, a rodzicom dziękujemy za wybór naszego przedszkola i współpracę przez wszystkie te lata.

Wszystkim przedszkolakom i ich rodzicom życzymy także bezpiecznych i udanych wakacji!

Do zobaczenia już niedługo! :) 


22.06.2017

Wszystkie przedszkolaki wzięły udział w darmowych warsztatach pierwszej pomocy, które przeprowadził Pan Michał- wykwalifikowany ratownik medyczny. Dzieci dowiedziały się m.in.: jak się zachowywać i co mówić, gdy wzywamy pomoc; co robić, gdy ktoś się zakrztusi; do czego jest potrzebna i jak używać folii termicznej czy co robić, gdy ktoś dostanie krwotoku z nosa. Przedszkolaki mogły też poćwiczyć na fantomie jak przebiega resuscytacja krążeniowo- oddechowa. Dzieci z zaangażowaniem włączały się w zajęcia i były bardzo chętne do pomocy w pokazach. Na koniec spotkania, każde dziecko otrzymało dyplom "Małego Ratownika". 


13.06.2017

W dniu 13.06.2017r. dzieci z oddz.V brały udział w ostatniej audycji bibliotecznej, w czasie której zostały pasowane na czytelnika biblioteki. Doskonale zdały egzamin dotyczący znajomści bajek. Losowały zagadki i wspaniale je rozwiązywały. Następnie odbyło się pasowanie i wręczenie upominków.


12.06.2017

Tego dnia starszaki z oddz.V reprezentowały nasze przedszkole na występach w ramach koncertu Carpathia- Przedszkolaki Miastu. Występ odbył się na scenie rzeszowskiego rynku. Dzieci zaprezentowały taniec "Smerfowy rap". Po występie parę dzieci udzieliło wywiadu dla Radia Via. 


09.06.2017

Tego dnia wszystkie przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Edukacyjnej Zagrody Szmer koło Lutczy. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Były warsztaty lepienia z gliny i sadzenia warzyw- a otrzymane wytowory dzieci zabrały ze sobą do domów. Jazda bryczką zaprzegniętą w konie: Barwę i Karusia czy przejażdżka ciuchcią były chwilą na "nacieszenie oka" pięknymi krajobrazami. Nasze przedszkolaki mogły z bliska zobaczyć, a nawet pogłaskać kozę- Klarę, królika, konie, świnię wietnamską, gęsi, indyka- a przy okazji dowiedzieć się kilku ciekawostek na temat tych zwierząt. Oczywiście nie zabrakło też zabaw na oryginalnym placu zabaw, wyposażonym w ludowe sprzęty i zabawki "z dawnych lat". 


08.06.2017

Dzieci z oddz. III i V wzięły udział w IV Biegu Przedszkolaków pod hasłem ,, Przedszkolaki Biegają". 

Organizatorem biegów było nasze przedszkole - Zespół Promocji Zdrowia. W tym roku postanowiliśmy zaprosić dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych im. UNICEF. Integracja bardzo się udała. Wzięły w niej udział dzieci z PP Nr 20, PP Nr 18, PP Nr 12. Rozgrzewkę i zabawy ruchowo-sportowe poprowadził pan Marcin Sobczak, który wspiera nas od samego początku. Wszystkim uczestnikom i sponsorom serdecznie dziękujemy! 

Nasi sponsorzy: Galeria Nowy Świat, Przedszkole Publiczne Nr 22


07.06.2017

Dzieci z oddziału IV i V odwiedziły Zespół Szkół Technicznych w Rzeszowie, gdzie zostały zaproszone na przedstawienie teatralne pt. "Jak Wojtek został strażakiem". Przedstawienie bardzo spodobało się dzieciom - nagradzały aktorów gromkimi brawami. Po spektaklu odbył się quiz wiedzy nt. obejrzanego teatrzyku, prawidłowe odpowiedzi były nagradzane upominkami. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć z aktorami, na boisku szkolnym czekał na nas jeszcze pokaz Straży Pożarnej! 


06.06.2017

Dzieci z grupy III wybrały się do Instytutu Teologiczno - Pastoralnego im. św Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie na VII Międzyprzedszkolny Przegląd Taneczny "Na wakacje" . Przedszkolaki pięknie zaśpiewały piosenkę  pt "Żeglujże żeglarzu" oraz zatańczyły Tango. Nie zabrakło gromkich braw i upominków.


05.06.2017

Dzieci z oddz. II i V wybrały się do Trzciany, do Izby Pamięci Ludowej, która jest zorganizowana w budynku liczącym setki lat. Gospodarzem w tym domu jest pan Zbyszek Lis, który opowiadał dzieciom o zwyczajach dawnej wsi podrzeszowskieej. Dzieci oglądały pomieszczenia, w których mieszkali ludzie, sprzęt, który ułatwiał im życie i pracę na roli. Pod koniec spotkania dzieci wzięły udział w warsztatach garncarskich. Wykonały piękne obrazki, które zostały w Trzcianie do wypalenia. Dzieci będą musiały je jeszcze wymalować przed wakacjami.


01.06.2017

Nasze przedszkolaki miały dzień pełen niespodzianek, a to za sprawą Dnia Dziecka, który, jak wiadomo przypada 01.06. Dzieci z oddziału I, II i III uczestniczyły w zabawach przygotowanych, specjalnie dla nich, przez Panie wychowawczynie. Nie zabrakło więc tańców do piosenek tj. "Chocolate choco choco", "Freeze", "A ram zam zam", "Macarena", "Tańczymy labado". Były zabawy z chustą animacyjną, quiz wiedzy o bajkach, "Magiczne pudełko", pokaz i puszczanie dużych baniek mydlanych i wiele innych atrakcji. Dzieci z oddziału IV i V wybrały się do ,,Kina Zorza" na bajkę pt. ,,Smurfy". Po seansie przedszkolaki spędziły miłe chwile w lodziarni ,,Myszka", po degustacji pysznych lodów wybrały się na spacer ulicami naszego miasta. Oczywiście tego dnia dzieci nie opuściły murów przedszkola bez małych upominków :) 


29.05.2017

Tego dnia odbyło się uroczyste pasowanie na Czytelnika Biblioteki przedszkolaków z oddziału IV. Uroczystość była podsumowaniem i uwieńczeniem całorocznych spotkań dzieci z pracownikami biblioteki. Na pamiątkę pasowania wszystkie przedszkolaki otrzymały piękne książeczki oraz kartę czytelnika.


 25.05- 26.05. 2017

W tych dniach w naszym przedszkolu odbyły się uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci ze wszystkich oddziałów przygotowały i zaprezentowały swoim rodzicom część artystyczną, a także obdarowały mamę i tatę zrobionymi samodzielnie prezentami. Śpiewu, tańców, recytacji wierszyków i życzeń było bez liku, a to wszystko po to, aby pokazać jak mocno przedszkolaki kochają swoich rodziców :) 


19.05.2017

Dzieci z oddziału III wybrały się na ostatni w tym roku szkolnym cykl lekcji bibliotecznych. Przedszkolaki obejrzały i wysłuchały pięknej baśni w formie teatrzyku H. Ch. Andersena pt. "Słowik"; miały również okazję stać się aktorami, wcielając się w różne postacie co sprawiło im wiele satysfakcji.

Dzieci zaniosły książeczki do biblioteki na trzydniowe święto - Festiwal Wyczytanej Książki.
Akcja happeningowa MOJA KSIĄŻKA DLA CIEBIE, polega na obdarowywaniu książkami spacerujących z opiekunami dzieci, która odbędzie się 3 czerwca 2017r. o godz. 11.00 w wybranych miejscach w Rzeszowie ( parki, place zabaw i inne).

Książki zostały zebrane w holu przedszkola, w której to akcji wzięli udział dzieci i rodzice.

Serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w jakże pięknej akcji! :)


15-18.05.2017

Żabki, boćki, motylki, pszczółki a nawet stonogi spotkały się na „majowej łące”. A tam zabaw bez liku - ruchowe, muzyczne i rytmiczne. Kolorowe i wesołe zabawy w oddziale I były również dla przedszkolaków świetną okazją do nauki o otaczającej przyrodzie.


18.05.2017

Dzieci z oddziału III wybrały się na wizytę do gabinetu stomatologicznego znajdującego się w Szkole Unicef.Celem wycieczki było uświadomienie dzieciom konieczności dbania o zęby oraz dbania o higienę jamy ustnej, jak również przestrzegania zdrowej diety. Pani stomatolog pokazała dzieciom sprzęt oraz narzędzia, którymi codziennie posługuje się w swojej pracy: fotel dla pacjenta, aparat do rentgena, zestaw narzędzi, kleszcze i wiele, wiele innych. Największą frajdą dla dzieci była obsługa fotela dentystycznego - podnoszenie i opuszczanie fotela, nalewanie wody do kubeczków, "psikanie" wodą... To była zabawa! Przedszkolaki okazały się bardzo dzielnymi pacjentami, którzy nie boją się usiąść na fotelu dentystycznym. Spotkanie to zrobiło na przedszkolakach bardzo duże wrażenie. Na koniec spotkania dzieci serdecznie podziękowały pani dentystce za miłe przyjęcie. Niespodzianek nie było końca, pani stomatolog rozdała małym pacjentom upominki. Wizyta ta zachęciła dzieci do dbania o swoje zęby i do częstszego odwiedzania dentysty.

Przedszkolaki spacerując po szkole podziwiały prace wykonane przez dzieci ze Szkoły Unicef pt. "Wszystkie dzieci uśmiechają się w tym samym języku". Pani Patrycja wyjaśniła dzieciom ideę propagowania tolerancji i społecznej akceptacji wobec dzieci niepełnosprawnych.


 16.05.2017

Dzieci z oddziału III były na wycieczce w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. Przedszkolaki oglądały sprzęt pożarniczy, wozy strażackie - mogły usiąść za kierownicą, przymierzyć hełm strażacki, spróbować potrzymać wąż strażacki. Pan strażak opowiedział dzieciom o zadaniach realizowanych przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Dzieci utrwaliły numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy – 112. Wracając z wycieczki przez park, przedszkolaki odpoczęły przy fontannie podziwiając ją.
 

 12.05.2017

W dniu 12.05.2017 r. dzieci z oddziału IV uczestniczyły w przeglądzie muzycznym "Optymistyczni i kolorowi" przygotowanym przez Przedszkole Publiczne nr 9 i 33. W przeglądzie wzięły udział 23 przedszkola z miasta Rzeszowa i okolic. Nasze przedszkolaki zaprezentowały kolorowy i optymistyczny "Taniec wstążek". 


12.05.2017

Już po raz ostatni w tym roku szkolnym nasze przedszkole odwiedzili muzycy z Filharmonii Podkarpackiej. Dzisiejsze spotkanie było podsumowaniem całego roku. Przedszkolaki pięknie wykazały się zdobytą wiedzą oraz mogły jeszcze raz wysłuchać najbardziej znanych i ulubionych kompozycji muzycznych. 


11.05.2017

To bardzo cieszy, kiedy nasi absolwenci miło wspominają "przedszkolne czasy" i chętnie nas odwiedzają. Tym razem dzieci z najmłodszej grupy obejrzały niezwykły pokaz akrobatyki w wykonaniu obecnie uczennic SP nr 22. Wszyscy byli zachwyceni!


 11.05.2017

Przedszkolaki z oddziału III wzięły udział w międzyprzedszkolnym przeglądzie muzyczno- ruchowym "IV Aerobik Przedszkolaka", zorganizowanym przez Przedszkole Publiczne nr 12 w Rzeszowie. W imprezie udział wzięło ogółem 19 przedszkoli, a na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. 


11.05.2017

W naszym przedszkolu 11.05.2017r. był dniem z kulturą Japonii, w ramach którego przedszkolaki wzięły udział w zajęciach "Opowieści o Tokio". Pani ubrana w tradycyjny strój japoński przybliżyła dzieciom jak wygląda kultura Japonii, czytając im książeczkę pt. "TOKIO"- autorstwa Taro Miura. 


08.05.2017

Ósmego maja w teatrze ,,Maska" w Rzeszowie przedszkolaki z rzeszowskich przedszkoli spotkały się na XIII Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Zespołów Muzycznych ,,Przedszkolne Orkiestry", który organizowało nasze przedszkole. Impreza została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa, Podkarpackiego Kuratora Oświaty Małgorzatę Rauch, Gazetę Nowiny Rzeszowskie. Sponsorami spotkania była Galeria ,,Nowy Świat", Przedszkole Publiczne Nr 22 w Rzeszowie. W tym roku w przeglądzie wzięło udział 18 przedszkoli: PP Nr 28, PP Nr 3, PP Nr 5, PP Nr 7, PP Nr 9, PP Nr 11, PP Nr 13, PP Nr 17, PP Nr 23, PP Nr 33, PP Nr 35, PP Nr 36, PP Nr 37, PP Nr 28, PP Nr 40, PP Nr 41, PP Nr 21 oraz my gospodarze PP Nr 22. Celem tych przeglądów jest propagowanie muzyki wśród dzieci i rozwijanie u nich wrażliwości muzycznej. Przegląd prowadziła pani Monika Adamiec, związana z amatorskim Teatrem dla dzieci i młodzieży działającym przy Młodzieżowym Domu Kultury na Baranówce IV.


28.04.2017

Dzieci z oddziału IV wzięły udział w patriotycznej uroczystości "Przedszkolaki z Biało- Czerwoną", która odbyła się na Rzeszowskim Rynku. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w wydarzeniu- śpiewały i recytowały patriotyczne piosenki i wiersze. Na koniec uroczystości wszyscy uczestnicy wspólnie zatańczyli Poloneza. 


28.04.2017

W tym dniu w naszym przedszkolu odbyła się mała uroczystość z okazji zbliżającego się Dnia Flagi Państwowej. Przedszkolaki wspólnie z wychowawczyniami przygotowały i zaprezentowały część artystyczną, składającą się z wierszy, piosenek i tańców. 


26.04.2017

"Dbamy o nasze środowisko"- taki temat miały zajęcia otwarte w oddziale III. Miały one na celu rozwinąć u dzieci świadomość ekologiczną i uwrażliwić na potrzebę dbania o środowisko przyrodnicze. Przedszkolaki wykazały się wiedzą i umiejetnościami z zakresu recyklingu, a także kreatywnością- tworząc wspólnie z rodzicami "coś z niczego", czyli zabawki, zwierzątka, itp., z rzeczy poddajacych się recyklingowi. 


Dzień Ziemi

Święto Ziemi to bardzo ważna sprawa. Warto w tym dniu zrobić coś ważnego dla naszej planety. Dzieci z oddziałów II, IV i V postanowiły z odpadków, które na codzień segregujemy, wykonać zabawki, a przedszkolaki z oddziałów I i III prace plastyczne o tematyce ekologicznej. Wszystkie przedszkolaki w tym dniu miały w swojej garderobie element zielony- symbol Ziemi. 


24.04.2017

Nasze przedszkole po raz kolejny odwiedził teatrzyk. Tym razem aktorzy zaprezentowali dzieciom przedstawienie pt. "Zaczarowane źródełko". Przedszkolaki z wielką uwagą oglądały spektakl, aktywnie włączając się w tok widowiska. 


21.04.2017

W tym dniu dziewczynki z oddziału III reprezentowały nasze przedszkole w I Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Piosenki Wiosennej zorganizowanym z okazji Światowego Dnia Ziemi, przez Przedszkole Publiczne nr 10 w Rzeszowie. Amelka K., Emilka K., Hania Ś., pięknie zaśpiewały piosenkę pt. "Oddech wiosny". Nasze małe wokalistki zostały nagrodzone gromkimi brawami, upominkami i dyplomami.


19.04.2017

"Zielono mi..." to nasz ogródek. Roślinki wyrosły, jest i fasolka, i cebulka, koperek i rzeżucha. Dbamy o nasz ogródek. Dzieci z grupy II.


 10.04.2017

"Pisanki, pisanki, jajka malowane..."- to tytuł przedstawienia wielkanocnego, na które koleżanki i koledzy z Przedszkola Publicznego nr 18 w Rzeszowie, zaprosili średniaków z oddziału II naszej placówki. Dzieci spisały się znakomicie w roli widzów, zachowywały się, jak w prawdziwym teatrze, a występy nagrodziły gromkimi brawami. 


10.04.2017

"Kwiecień- plecień"- kontrasty w muzyce, kompozytor: Wolfgang Amadeusz Mozart- to tytuł kolejnego Przedstawienia Koncertującego, które tego dnia odbyło się w naszym przedszkolu.


07.04.2017

Mała łódeczka przepłynęła wraz z dziećmi z oddziału II od gór do morza. Na zakończenie wyprawy, co prawda nie na falach Bałtyku, ale na falach "Tęczowego Morza" ukołysałyśmy ją, dziękując w ten sposób za wspaniałą podróż po Ojczyźnie. 


06.04.2017

Dzieci z grupy II wraz z Panią Asią zaprosiły do przedszkola swoich rodziców. Powód tego zaproszenia to- przedstawienie pt. "Wielkanocna Bajeczka". Ponieważ był to ich debiut sceniczny, nie obyło się bez tremy. Wypadli wspaniale, za co otrzymali piękne nagrody.


 06.04.2017

W tym dniu dzieci z oddziału IV po raz kolejny odwiedziły bibliotekę. Podczas zajęć Pani Basia zapoznała dzieci z postacią oraz twórczością H.Ch. Andersena.


 06.04.2017

Pani Dyrektor Wioletta Bełza wręczyła dyplomy i nagrody książkowe, dzieciom z oddziału I, III i IV, które razem z rodzicami wykonały prace plastyczne na wewnątrzprzedszkolny konkurs plastyczny pt. "Wiosenne inspiracje". Rodzicom i dzieciom składamy serdeczne podziękowania za udział w konkursie i za pracę włożoną w wykonanie pięknych prac, które można podziwiać w holu naszego przedszkola. 


06.04.2017

Dziewczynki z oddziału III wzięły udział w IV Rzeszowskim Przeglądzie Przedszkolnych Zespołów Tanecznych "Mini Cheerleaders", zorganizowanym przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Rzeszowie. Dziewczynki dumnie reprezentowały nasze przedszkole, wykonując układ taneczny do znanej wszystkim piosenki "Waka Waka (This Time for Africa)". Każda uczestniczka za udział w przeglądzie otrzymała medal i dyplom, a ponadto nasze małe tancerki odebrały piękny drużynowy puchar i podziękowania dla przedszkola. 


 04.04.2017

Nasze przedszkole odwiedzili muzycy ze szkoły muzycznej Yamaha. Podczas spotkania zapoznali dzieci z budową i sposobem gry na instrumentach dętych blaszanych. Chętne przedszkolaki mogły spróbować swoich sił w grze na takich instrumentach jak trąbka myśliwska czy popularna na południowoafrykańskim mundialu "wuwuzela".


31.03.2017

W tym dniu dzieci z oddziału IV wzięły udział w I Przeglądzie Artystycznym "Rzeszowskie Spacery", który odbył się w Centrum Handlowym Plaza. Podczas przeglądu dzieci zaprezentowały wiersz o naszym pięknym mieście- Rzeszowie. Występ bardzo się spodobał zgromadzonej publiczności. Każdy uczestnik otrzymał upominek oraz dyplom podpisany przez Prezydenta Miasta Rzeszowa. 


29.03.2017

Przedszkolaki z grupy I założyły w sali „zielony ogródek”. Zgromadziły potrzebne przybory, ziemię, nasionka. Poznały warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Z wielkim zaangażowaniem siały i sadziły w swoim „ogródeczku”. Teraz muszą dbać o roślinki i cierpliwie czekać na pierwsze plony.

 


 

 24.03.2017

 

W dniu 24.03.2017r. w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie osiemnastej edycji międzyprzedszkolego konkursu plastycznego, którego tegorocznym tematem były ,,Rzeszowskie ulice”. Na uroczystość przybyły dzieci z rodzicami i nauczycielami, których prace były nagrodzone i wyróżnione. Dzieci z oddziału V zaprezentowały program artystyczny, składający się z tańców i przyśpiewek rzeszowskich. Pani Dyrektor Wioletta Bełza serdecznie podziękowała dzieciom i nauczycielom za wzięcie udziału w naszym konkursie, wręczyła nagrody, wyróżnienia oraz dyplomy dla uczestników i nauczycieli. Zaprosiła również wszystkich zainteresowanych na wystawę pokonkursową do Teatru „ Maska”, która będzie otwarta od 29.05 2017 r.


 

  "Już Wiosna idzie do Nas..."

 

Średniaki z oddziału II już tak tęsknią za wiosną, że postanowiły zrobić wiosnę w sali. Z wielkim zapałem obsiewały "swoje zagonki", ucząc się przy okazji, co jest roślinom potrzebne do życia. Oglądały i porównywały wygląd różnych nasion. Wszystkie "zagonki" zostały podlane i umieszczone w "szklarni" na przedszkolnym parapecie. Teraz dzieci muszą o nie dbać i obserwować ich wzrost. 

 


 21.03.2017

 

Starszaki z oddziału IV i V naszego przedszkola bardzo lubią przyrodę, cenią dorosłych i dzieci, którzy tak jak oni, chcą aby wokół nas było czysto. Bez wahania więc, podjęły decyzję o wzięciu udziału w happeningu pod hasłem: "O każdej porze sprzątaj po Azorze". Wspólnie z kolegami i koleżankami z Przedszkola Publicznego nr 12 w Rzeszowie, maszerowały przez Park Sybiraków, głosząc starszym i młodszym, aby zawsze sprzątać po swoich pupilach. Na zakończenie akcji odbyło się spotkanie z pracownikiem Straży Miejskiej, który mówił o przepisach.  

  

 


 21.03.2017

 

Maluszki z oddziału I szukają wiosny :)

  


 

20.03.2017

 

Teatr "Skrzat" ponownie zagościł w murach naszego przedszkola. Tym razem aktorzy zaprezentowali małym widzom widowisko pt. "Wyspa krabów". Jak zwykle dobrego humoru i śmiechu było co niemiara, a przedszkolaki aktywnie włączały się w fabułę spektaklu. 

 

 


 

 20.03.2017

 

"Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć..."

Dzieci z oddziału I już o tym wiedzą. Wiedzą również, jak ważne są wizyty u stomatologa. Udały się do pobliskiego gabinetu stomatologicznego "Denident". Razem z panią doktor I. Kochman poznały specyfikę pracy dentysty, obejrzały wygląd i wyposażenie gabinetu. Dowiedziały się również jak dbać o ząbki, by były zdrowe i piękne. Wszystkie przedszkolaki zgodnie twierdziły, że u dentysty jest "fajnie" i nie ma się co bać!

 


16.03.2017

 

"Piosenka jest dobra na wszystko..."- pod takim hasłem odbyły się zajęcia dla dzieci 3 i 4 letnich. Pani Asia zaprosiła na wspólne muzykowanie do oddziału II dzieci z oddziału I. Były wspólne tańce, śpiewy oraz granie na instrumentach. 

 


13.03.2017

Już od najmłodszych lat bardzo ważne jest przekazywanie prawidłowych nawyków żywieniowych, zarówno w domu jak i w przedszkolu. W oddziale I dzieci spotkały się z panią Bożeną Biały – intendentką naszego przedszkola, która opowiedziała o tym, jak decydujący wpływ na zdrowie, sprawność fizyczną i umysłową ma właściwy sposób odżywiania. Widać było zdziwienie na twarzach maluszków, gdy dowiedziały się, że to właśnie pani Bożenka codziennie dba o świeże i zdrowe produkty dostarczane do przedszkolnej kuchni, układa jadłospisy i dba, aby rodzice wiedzieli co będą jadły ich pociechy. Dużą ciekawość i radość dzieci wzbudziła również książka kucharska naszego gościa oraz drobne nagrody.

Serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas!


10.03.2017

 

Tego dnia odbyło się kolejne cykliczne spotkanie przedszkolaków z muzykami Filharmonii Podkarpackiej, pod tytułem "Szczypta klasyki- skąd znamy tę muzykę?". Nasi goście uświadomili dzieciom, że muzyka klasyczna jest często wykorzystywana w bajkach telewizyjnych, filmach, reklamach czy nawet jako sygnał telefonu komórkowego, przygotowując jednocześnie zagadki, z jakich bajek pochodzą grane przez nich utwory. Tym samym dzieci mogły wysłuchać najbardziej znanych kompozycji muzycznych m.in. Mozarta czy Edvarda Grieg'a. 

 


 10.03.2017

 

Dzieci z oddziału II po raz kolejny odwiedziły Bibliotekę Publiczną. Tym razem tematem spotkania były - "Przeciwieństwa". 

 


 09.03.2017

 

 W tym dniu dzieci z oddziału III wybrały się na cykliczne spotkanie biblioteczne. Tym razem tematem spotkania był czas i zegary. Dzieci wysłuchały opowiadania na temat czasu, czym on jest, dlaczego ucieka. Ponadto poznały książki, przybliżające ową tematykę. Przedszkolaki mogły wykazać się także umiejętnością rozwiązywania zagadek i konstrukcji zegara. 

 

 


 08.03.2017

Czy to już wiosna?  Dzieci z oddz. IV wybrały się na poszukiwania wiosny. Pierwsze jej oznaki znalazły w naszym ogrodzie przedszkolnym, gdzie zakwitły: krokusy, stokrotki, krzewy oczaru. Obudziły się biedronki a słońce grzeje coraz mocniej, więc wiosna tuż, tuż.


 07.03.2017

 

"Warsztaty kulinarne"

 

Dzień 07.03.2017r. był "pysznym" dniem w naszym przedszkolu. Chętni rodzice współnie ze swoimi pociechami spotkali się z panią Justyną Kłeczek, która jest dietetykiem żywienia. Odbyła się rozmowa nt zawartości cukrów w różnorodnych potrawach, co możemy jeść w dowolnych ilościach, a na co szczególnie uważać. Następnie zaczęło się gotowanie. Były pyszne, kolorowe naleśniki, owsiany jabłecznik (pycha!), koszyczki owocowe z płatków owsianych. Było wesoło, smacznie, przyjaźnie!

 

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy chcieli wziąć udział w warsztatach oraz pani prowadzącej dzięki, której zostały przygotowane ZDROWE i PYSZNE posiłki!!!

 


 07.03.2017

 

W tym dniu został rozstrzygnięty Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny, którego organizatorem było nasze przedszkole. Tematem XVIII edycji konkursu były ,,Rzeszowskie ulice”. Komisja konkursowa w składzie Piotr Rędziniak – Przedstawiciel Biura Wystaw Artystycznych w Rzeszowie, Dorota Kwoka – artystka, animator kultury, Aneta Martowska – Topór – artysta plastyk oraz Bogdan Topór – artysta plastyk, z pośród 125 prac nadesłanych z 20 rzeszowskich przedszkoli dokonała wyboru 5 prac nagrodzonych oraz 10 prac wyróżnionych. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 24.03.2017 r. w naszym przedszkolu o godz.10.00.

 


 

06.03.2017

Po raz kolejny w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie koncertujące "Świat muzyki dla dzieci". Tym razem tematem przewodnim spotkania było "Piękno polskiego folkloru". Przedszkolaki biorące udział w widowisku poznały nowe instrumenty muzyczne takie jak: akordeon oraz bęben turecki. Dodatkowo muzycy zapoznali dzieci z fragmentami najsłynniejszych utworów Henryka Wieniawskiego, przybliżając tym samym małym słuchaczom postać tego sławnego polskiego kompozytora i skrzypka. 


  06.03.2017

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dlatego należy go rozpocząć od czegoś smacznego, pożywnego i zdrowego. Wiedzą o tym nasze przedszkolaki, które w tym dniu samodzielnie przygotowywały sobie śniadanie według osobistych pomysłów. 


 03.03.2017

Wszystkie dzieci z oddz. IV wiedzą  o tym żeby być zdrowym i silnym nie wystarczy tylko zdrowo się odżywiać, trzeba jeszcze się ruszać – ćwiczyć. A tak właśnie wyglądają ćwiczenia gimnastyczne prowadzone dwa razy w tygodniu w grupie IV. Przedszkolaki bardzo chętnie rozciągają się, skaczą biegają ćwiczą skręty, skłony i wyprosty i same bardzo sprawnie przebierają się w stroje do ćwiczeń.


02.03.2017

W tym dniu dzieci z oddz. IV  uczestniczyły w zajęciach matematycznych podczas,  których miały możliwość doskonalić  umiejętności liczenia w zakresie 9, spostrzegawczość wzrokową oraz rozwijały logiczne myślenie. Każde z dzieci miało możliwość samodzielnie rozwiązać  łamigłówkę - sudoku.


02.03.2017

W tym dniu dzieci z oddz. IV wybrały się do osiedlowej biblioteki na kolejną lekcję biblioteczną. Na zajęciach przygotowanych przez panią bibliotekarkę dzieci  przypomniały sobie jak nazywają się miesiące, dni tygodnia oraz do czego służy zegar. Mogły zobaczyć różne rodzaje zegarów oraz dowiedziały się jak dawniej odmierzano czas.


02.03.2017

Dzieci z oddz.V wybrały się z wizytą do Szkoły Podstawowej Nr 22 w Rzeszowie. Dzieci zwiedzały klasy szkolne, świetlicę, sale gimnastyczną. Zostały zaproszone na słodki poczęstunek. Obserwowały wystawę zwierzątek. Brały udział w lekcji  z zastosowaniem tablicy interaktywnej. W końcowym etapie wizyty dzieci wzięły udział w zawodach sportowych z kolegami z PP Nr 18, PP Nr 20. Bardzo dzielnie rewalizowały i udało im się zdobyć drugie  miejsce. Każde dziecko otrzymało mały upominek.


28.02.2017

Dzieci wzięły udział w spektaklu teatralnym przygotowanym przez Teatrzyk Zielony Melonik z Rzeszowa pt.  " A po co?


27.02.2016r.

Wycieczka do Schroniska "Kundelek" w Rzeszowie, zorganizowana w ramach akcji "PAKA DLA PSIAKA" - miała cel charytatywny. Wzięła w niej udział grupa II i III. Zamiarem wycieczki było przekazanie karmy dla zwierząt, gromadzonej przez dzieci i Rodziców w przedszkolu, poznanie zasad funkcjonowania schroniska i uwrażliwienie dzieci na los bezdomnych zwierząt. Przedzkolaki poznały również schronisko oraz pracę w nim. 

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY dzieciom i Rodzicom za zaangażowanie w Akcję Pomocy Zwierzętom!


23.02.2017

"DZIEŃ JAPOŃSKI"

Po raz kolejny dzieci z naszego przedszkola poznawały kulturę i sztukę japońską. Razem z panią Darią – mamą Niny z gr. I przeniosły się do świata ORIGAMI. Pod czujnym okiem naszego gościa, słuchając muzyki japońskiej, przedszkolaki wykonały piękne formy przestrzenne zwierzątek o różnym stopniu trudności. Jak się okazało, origami to pasjonująca zabawa, ucząca cierpliwości i wytrwałości. Satysfakcja z samodzielnie wykonanych zabawek była ogromna, a zabawa nimi jeszcze większa.

Serdecznie dziękujemy!


 20-24.02.2017

W tych dniach dzieci z grupy IV bawiły się w teatr. Podczas lekcji multimedialnej miały możliwość poznać pracę aktora-lalkarza, który sprawia że kukiełka, lalka się porusza. Zobaczyły pracownie teatralną gdzie powstają lalki-pacynki, jawajki, marionetki oraz kostiumy dla aktorów i lalek. Wzbogaciły swoje słownictwo o takie pojęcia jak: reżyser, aktor, sufler, scena, scenografia, kostiumy, rekwizyty…  Same mogły wykonać swoje kukiełki z foliowych worków. Próbowały swoich sił na scenie przedszkolnego teatrzyku wystawiając własne sztuki w oparciu o swoją reżyserię i scenografię.


 20-23.02.2017

W grupie I realizowany był program edukacyjny „Wiem, czuję, rozumiem – wychowanie do wartości”. Głównym celem programu jest wyposażenie dziecka w wieku przedszkolnym w wiedzę i umiejętności, które umożliwią mu pełne przystosowanie się do otaczającego świata i jego reguł. Realizacja programu pozwala dziecku poprawnie funkcjonować w grupie rówieśniczej, stosować w kontaktach z innymi zasady i normy społeczne. „Pokojowość” to jedna z wartości, której znaczenie przedszkolaki poznały podczas wspólnych zadań i zabaw. Poznały sposoby rozwiązywania konfliktów, radzenia sobie ze złością i gniewem. Brały udział w zabawach treningu twórczości, używały „pojednawczych” słów i gestów. Swoje uczucia i myśli wyrażały w formie plastycznej.


15.02.2017

W ramach współpracy naszego przedszkola ze środowiskiem  lokalnym, dzieci i panie z oddz. IV miały zaszczyt zaprosić dzieci i wychowawców  z Zespołu Szkół im. UNICEF na specjalnie dla nich przygotowane przedstawienie teatralne pt., Królewna gburka".  Przedstawienie wszystkim gościom bardzo się podobało a mali aktorzy zostali  nagrodzeni gromkimi brawami. 

W  ramach podziękowań za przybycie dzieci ze szkoły zostały obdarowane przez  przedszkolaków ,, walentynkowymi serduszkami”.


14-15.02.2017

Przedszkolaki z oddziału II podczas zajęć miały okazję "pobawić się" w teatr. Poznały terminologię funkcjonującą w teatrze (aktor, scena, kurtyna, antrakt). Własnoręcznie wykonały swoje pacynki, które potem wykorzystały podczas zabawy- rozmowy pacynek. Z wielkim zaangażowaniem przygotowały od podstaw sztukę "Kopciuszek"- przygotowanie pacynek poszczególnych postaci, wystawienie sztuki. Dzieci mogły się wcielić i w rolę aktora, i w rolę widza.


13.02.2017

Dzieci z grupy V wybrały się do Biblioteki Filia Nr 4 w Rzeszowie i uczestniczyły w kolejnej lekcji bibliotecznej. Tym razem Tappi i jego przyjaciele- Marcina Mortke, wprowadzili dzieci w magiczne miejsce, które porusza wyobraźnię – BIBLIOTEKĘ.

Biblioteka – to jest miejsce, z którego każdy wychodzi szczęśliwy, każdy może tutaj przyjść, znaleźć książkę, która będzie mu odpowiadać. Bo Biblioteka – to czarodziejski, magiczny świat - świat książek.

„Kto czyta książki żyje wiecznie” -  Umberto Eco


13-16.02.2017

W tym tygodniu przedszkolaki z oddziału I aktywnie uczestniczyły w zajęciach eksperymentalnych. Poznały właściwości wody, lodu, pary wodnej i magnesu. Uczyły się obserwować zjawiska, podejmowały próby wyciągania wniosków. Dużą ciekawość badawczą wśród dzieci wzbudziły zabawy „Co pływa, a co tonie?”, „Kolorowa woda”, „Czarowanie wodą”. Chętnie uczestniczyły w zabawie zręcznościowej połączonej z zabawą matematyczną „Złap rybkę na wędkę”, gdzie rozwijały umiejętności precyzji ruchu, koncentracji oraz przeliczania i segregowania. Zabawa eksperymentalna z kubeczkami, w trakcie której odkryły możliwości akustyczne tego przedmiotu również podobała się im. Mnóstwo radości maluszkom sprawiły wspólne zabawy ruchowe „Magnes do magnesu”, „Kubeczki”, „Rybak i rybki”.


10.02.2017

Czapki! Maski! Chodźcie z nami!

Karnawał zaprasza nas!

Pewnie dziś tu zobaczymy

Przebrany cały las!

- Las? – to mała pestka!

Bajki pójdą w ruch!

Żeby tylko nie wyskoczył, jakiś biały duch!

- Uwaga! Wchodzi lis!

Za nim lew i kilka kurek…

A na końcu babcia

I Czerwony Kapturek.  

Muzyka już gra….

Balony dzieci dmuchają,  

Serpentyny się plączą

I do tańca zapraszają.


09.02.2017

Dzieci z oddziału II po raz kolejny uczestniczyły w lekcji bibliotecznej zorganizowanej przez Bibliotekę Miejską Filia nr 4. Tam poznały wikinga Tappiego i wysłuchały wielu ciekawych przygód o tej postaci. Pobawiły się również w zabawy, w które kiedyś mogły się bawić dzieci wikingów, m. in. rzucanie lotkami do tarczy, noszenie jajek na łyżce tak, aby nie upadły. Pani prowadząca zachęcając dzieci do czytania książek przedstawiła dzieciom korzyści, jakie daje nam obcowanie z książką.


07.02.2017

Starszaki z grupy V uczestniczyły w zajęciach badawczych. Na podstawie doświadczeń dzieci poznały właściwości śniegu, zjawisko zamarzania wody       i topnienia lodu pod wpływem zmiany temperatur.


06.02.2017

Przedstawienie Koncertujące podczas którego dzieci poznały dwa nowe instrumnty muzyczne: starszą siostrę skrzypiec- altówkę oraz instrument wykonany z drzewa eukaliptusowego- didgeriduu (didżuridu). Przedszkolaki wzięły udział w zagadkach o rozpoznawaniu rytmu piosenek (podczas muzyki o wolnym rytmie kreślenie serc, szybki rytm- klaskanie) oraz poznały nowego kompozytora- Antonio Vivaldi. Muzycy zapoznali dzieci z fragmentem najsłynniejszego utworu Vivaldiego "Cztery pory roku"- zima.


02.02.2017

Dzieci z oddz.IV wybrały  sie do biblioteki osiedlowej gdzie uczestniczyły w zajęciach specjalnie  przygotowanych dla nich. Tematem lekcji bibliotecznych była ,, Zima w bajkach i  wierszach dla dzieci ". Podczas zajęć dzieci miały możliwość poszerzyć  swoją wiedzę na temat  charakterystycznych cech panującej obecnie pory  roku,sporów zimowych. Z radością rozwiązywały ,,zimowe zagadki" oraz mogły  sprawdzić swoje umiejętności zręcznościowe  podczas celowania  śnieżką-piłeczką  do tekturowego - lodowego rożka.


01.02.2017

Nasze przedszkole odwiedzili niecodzienni goście, czworonożni przyjaciele- 3 pieski o imieniu Duduś, Pestka i Leo wraz ze swoimi opikunkami, trenerkami rzeszowskiej szkoły tresury dla psa "Mega Team".

Dzieci dowiedziały się w jakich sytuacjach nie należy podchodzić do psa, jak bezpiecznie się z nim bawić oraz jaką rolę odgrywa w policji, straży pożarnej czy górskim pogotowiu ratunkowym. Najbardziej emocjonującą częścią spotkania był dla dzieci bezpośredni kontakt z psem. Miały okazję podejść do psa, przytulić się i poglaskać. Uczyły się również wydawania poleceń i nagradzania czworonogów.

Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego programu "Bezpieczeństwo i komunikacja z psem" dla przedszkoli i szkół. Takie spotkania łączą naukę oraz zabawę i wychowują.


30.01.-03.01.2017

W naszym przedszkolu realizowana była kolejna IX edycja Ogólnopolskiego Programu Profilaktycznego ,, KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY”. Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Bohaterem wszystkich materiałów programu jest Kubuś, który pokazuje dzieciom piękno natury i uczy, jak ją chronić. Przedszkolaki miały możliwość wzbogacić swoją wiedzę na temat roślin i zwierząt, uczyły się szacunku i ekologicznych zachowań np. jak zachowywać się na łonie natury, jak ważna jest segregacja śmieci i dokładne zakręcanie kranu, co to są witaminy, jak zdrowo się odżywiać, co to jest Piramida Zdrowego Żywienia. Całą tę wiedzę dzieci mogły zdobyć podczas zajęć,  które zostały przeprowadzone w poszczególnych grupach. Podsumowaniem tygodniowych zajęć był piątkowy uroczysty ,, Marchewkowy Dzień”. Dzieci z Gr. I i II wzięły udział w przygotowanych przez panią Małgosię „ Marchewkowych zawodach”. Były również tańce i śpiewy oraz uroczysty – oczywiście marchewkowy poczęstunek. Dzieci otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy. Starszaki z Gr. II, IV i V uczestniczyły w przygotowanym przez panią Gosię pokazie – jak można z marchewki i jabłka zrobić pyszny sok – oczywiście przeznaczony do degustacji. Wszystkim bardzo smakowało.

oddział I

 

oddział II

 

oddział IV

 

oddział III i V

 

Marchewkowy Dzień


14.01.2017

KULIG w Pstrągowej

W sobotę 14.01.2017r. w Siedlisku Janczar w Pstrągowej odbyła się prawdziwa zimowa zabawa. Przybyła grupa rodziców wraz z dziećmi z naszego przedszkola za sprawą pana Ryszarda Musza - członka Rady Rodziców - który był organizatorem kuligu.

Aż wrzało od zimowych harców na śniegu. Był kulig z saniami w konnym zaprzęgu, który sprawił zarówno rodzicom, jak i dzieciom niezwykłą radość. Rodzice wspominali swoje dzieciństwo, kiedy to kuligi były znacznie częstszą formą zimowej rozrywki. Dzieci natomiast, często po raz pierwszy w życiu, miały okazję przejechania się wielkimi saniami, które ciągnęły żywe konie. Wszystko to odbywało się w pięknej scenerii padającego śniegu i polami zasypanymi sporą warstwą śniegu.

Po cudownej przejażdżce, wszyscy ogrzali się przy ognisku – piekąc zarazem kiełbaski  i popijając ciepłą herbatę. A potem  zaczęło się prawdziwe, śniegowe szaleństwo -
 zjeżdżanie sankami z górki.

Zmęczeni i zadowoleni uczestnicy zabawy wrócili szczęśliwi do domu.To była bardzo aktywna i wesoła sobota. Wszystkim, którzy przybyli dziękujemy za wspaniałą, wspólną zabawę. Mamy również nadzieję, że w przyszłym  roku będzie jeszcze więcej zimowych Smyków, które odważą się wyjść z domu i aktywnie spędzać czas zimą!

Szczególne podziękowania składamy na ręce taty Amelki pana Ryszarda Musza!   

 


 „OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”

Dzięki uprzejmości pana Józefa Woźnik nasze przedszkolaki miały okazję zapoznać się z nietypową szopką, która zrobiona jest do słów pastorałki „Stajenka betlejemska” – jako kultywowanie regionalnych tradycji ludowych. Ekspozycja prezentowała poza typowymi postaciami biblijnymi postaci zwykłych chłopów tj.: Tomek, który trzymał jajeczka gęsie; Kuba, który przyniósł masło; Bartek, który nie miał, co dać więc przyniósł dobre  chęci i wiele innych figurek. Dzieci zachwyciły się odmiennością szopki, która nawiązywała do realiów życia wiejskiego w odniesieniu do narodzin Jezusa. Było to całkiem nowe doświadczenie. 


12-13.01.2017

DZIEŃ BABCI I DZIADZIA

Przedszkolaki obchodziły w tych dniach święto Babci i Dziadzia. Dzieci z każdej z grup przygotowały program artystyczny, który dostarczył wielu wrażeń artystycznych i niejednej babci oraz dziadkowi poleciała łezka. Po występach artystycznych dzieci wręczyły swoim gościom własnoręcznie wykonane upominki i zaprosiły na słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice.


09.01.2017

W ramach cyklicznych zajęć edukacyjnych  odbywających się w bibliotece, panie bibliotekarki przygotowały dla starszaków z oddziału V zajęcia związane z obecną porą roku - zimą. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę n/t charakterystycznych oznak zimy poprzez zagadki, zabawy dydaktyczne, ruchowe.  Na zakończenie spotkania dzieci wysłuchały bajek i wierszy o tematyce zimowej.


19-23.12.2016

Przygotowania do tegorocznych Świąt  nie ominęły grupy III. Przedszkolaki zaczęły od zrobienia kolorowych łańcuchów - doskonaląc przy okazji sposoby pomiaru długości, następnie dekorowały choinkę, wykonywały szopkę z kartonu - malując ją farbami, tworzyły kartki świąteczne. Dzięki opowieścom wigilijnym - poznawały różne tradycje związane z Bożym Narodzeniem. Na zakończenie cyklu zajęć oglądały Szopkę z nietypowymi postaciami, która wzbudział duże zainteresowanie.


21.12.2016

Rozstrzygnięcie Konkursu "Świąteczna Bombka".

Przedszkolaki z oddziału I i II, które uczestniczyły w konkursie wzięły udział w jego rozstrzygnięciu. Pani Dyrektor wręczyła przedszkolakom pamiątkowe dyplomy i kolorowe książeczki. Kolorowe i zachwycające pomysłowością bombeczki można podziwiać w holu przedszkola. Rodzicom serdecznie dziękujemy w zaangażowanie i udział w konkursie.


16.12.2016

Dzień ten był ogromnym przeżyciem dla przedszkolaków i ich rodzin. O godz.17.30 spotkaliśmy się wszyscy w sali gimnastycznej Szkoły Unicef, aby oglądnąć widowisko pt.,,Jasełka", które zostało przygotowane przez Radę Rodziców naszego przedszkola i przedszkolaków.  Pani Dyrektor Wioletta Bełza przywitała zebranych gości i życzyła wszystkim miłych, osobistych wrażeń w czasie odbioru przedstawienia. Po spektaklu odbyła się wigilia, którą rozpoczął  ksiądz Bogusław Keller, składając obecnym świąteczne życzenia.  Bardzo miłą, integracyjną częścią  spotkania było wspólne kolędowanie z zespołem muzycznym.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy zaangażowali się w realizację Spotkania Wigilijnego.

Wielkie ukłony dla małych i dużych aktorów, którzy przygotowali Przedstawienie Jasełkowe, dostarczając nam tym samym wielu wrażeń estetycznych.

Dziękujemy także tym Rodzicom, którzy byli tak mili i zechcieli przygotować pyszny poczęstunek sprawiając, że mogliśmy się poczuć jak na prawdziwej Wieczerzy Wigilijnej.

DZIĘKUJEMY !!!

 

 


 16.12.2016

W tym dniu dzieci z grupy III i V wybrały się do Zoo Marketu przy ul. Przemysłowej. Przedszkolaki zobaczyły tam zwierzęta z różnych stron świata: płazy, gady i ssaki. Miały okazję do porozmawiania z papugą oraz do pogłaskania szynszyli i króliczka. Dostały pamiątkowe dyplomy i linijki ze zwierzątkami.


15.12.2016

"DZIEŃ JAPOŃSKI"

 Dzięki uprzejmości mamy Niny z gr. I, dzieci z naszego przedszkola miały okazję zapoznania się z zabawami i grami pochodzącymi z Japonii. Nasz gość w pięknym stroju narodowym - kimonie uczył przedszkolaki liczyć i wymieniać części ciała w języku japońskim. Następnie te umiejętności zostały użyte do zabaw i gier lubianych przez dzieci japońskie. Dzieci poznały również powitanie i pożegnanie po japońsku: 

こんにちは – konnichiwa - dzień dobry
さようなら – sayounara – do widzenia

Za intersujące spotkanie DZIĘKUJEMY!!!!

gr.I

gr. III


15.12.2016

Kolejne spotkanie przedszkolaków na Przedstawieniu koncertującym pt. "Choinka przybrana w kolory i dźwięki oraz wspólne kolędowanie" odbyło sie w miłej przedświątecznej atmosferze. Dzieci bawiły się w zabawy muzyczne - rozpoznając wolną i szybką muzykę, śpiewały kolędy, słuchały brzmienia prezentowanych instrumentów tj.: saksofon, gitara, saksofon sopranowy, janczary. Na koniec przyjęły piękne życzenia świąteczne i noworoczne.


12.12.2016

Dzieci z grupy V wybrały się do Biblioteki Filia Nr 4  i wzięły udział w kolejnej lekcji bibliotecznej przygotowanej przez panie bibliotekarki. Tym razem zajęcia były  o  Św. Mikołaju.


09.12.2016

To wielki dzień dla małych ekologów. Właśnie za takich uważają się dzieci z oddz. IV i V, które w tym dniu ze swoimi paniami wyruszyły dzielnie na Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej EKOGALA 2016, które odbyły się w nowym budynku Kongresowo-Wystawienniczym w Jasionce. Dzieci wzięły udział w podsumowaniu konkursu "Mały ekolog - mój świąteczny stół". Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa Nr 25 w Rzeszowie. Nagrodę zdobyła Iza Paluszak z oddziału IV. GRATULUJEMY! Nasze dzieci zobaczyły występ uczniów z tej szkoły, wysłuchały prelekcji o produktach na świątecznym stole, następnie degustowały regionlne wyroby: pierogi, podpłomyki z masłem czosnkowym popijając soczek jabłkowy. Przed wyjściem, każde dziecko otrzymało świąteczny upominek.


09.12.2016

Średniaki z Gr. II po raz kolejny odwiedziły Bibliotekę Publiczną - Filia Nr 4 w Rzeszowie.W ramach cyklicznych lekcji bibliotecznych panie przygotowały dla nich zajęcia o Świętym Mikołaju.


09.12.2016

Kolejne spotkanie z Filharmonią odbyło się pod hasłem:  „W oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę”. Przedszkolakom został wyjaśniony termin kolędy i pastorałki. Było to czas poświęcony odświeżeniu tekstów kolęd tj. „Przybieżeli do Betlejem”, pastorałek „Skrzypi wóz”, wysłuchaniu kolęd i pastorałek w języku angielskim i hiszpańskim. Dzieciom zostały pokazane jak wyglądają prawdziwe janczary.  


09.12.2016

Zabawa z teatr zawsze sprawia dzieciom wiele radości, wyzwala pozytywne emocje, zachwyca. Dlatego warto ją urozmaicać - tworząc m.in. TEATR CIENI - który powstał w gupie III dzięki omawianiu tematyki tygodnia o Teatrze. Kukiełki są łatwe do wykonania, świało i oto cała filozofia! Zabawa wywołała poruszenie wśród przedszkolaków. Najpierw obejrzeli "Opowieść o smoku", a potem sami próbowali swoich sił posługując się kukiełkami, twórczo wymyślając ruchy, gesty i słowa.


08.12.2016

Dzieci z grupy III były w bibliotece na kolejnym spotkaniu, tym razem zajęcia były o tematyce mikołajkowej. Przedszkolaki wysłuchały bajeczki "O świętym Mikołaju", rozwiązywały zagadki oraz losowały prezenty przywiezione dla grzecznych dzieci od św. Mikołaja. Dzieci ćwiczyły również koordynację ruchową poprzez precyzyjne toczenie piłki po torach Mikołaja.

 


 07.12.2016

W tym dniu w naszym przedszkolu odbył się Wewnątrzprzedszkolny Przegląd Piosenki Ludowej "Raz na ludowo". Uroczystość rozpoczęła pani Gosia z gr. I, która w pięknym stroju ludowym przywitała wszystkie przedszkolaki. Każda z grup zachwyciła widownię prezentując tańce ludowe w barwnych i przepięknych strojach. Tańczyli, śpewali - ukazując poprzez muzykę różne regiony Polski. Taniec ludowy daje możliwość pokazania umiejętności tanecznych, wokalnych, ale przede wszystkim klutywowania tradycji oraz doznawania wrażeń emocjonalnych. Podczas występów można było zobaczyć charakterystyczne figury dla poszczególnych tańców w uroczystym dostojnym charakterze. Folkor to animowana twórczość niesiona słowem żywym, łącząca nadawcę z odbiorcą twarzą w twarz, który nasze przedszkole stara się przekazywać dzieciom w różnej postaci.

 Gratulujemy pięknych występów!


01.12.2016

Po raz kolejny dzieci z oddziału IV i V wzięły udział w zajęciach z cyklu "Fizyka dla Smyka" - Aerodynamika. Na zajęciach starszaki zapoznały się z osiągnięciami ludzkości w dziedzinie lotnictwa,dowiedziały się również dlaczego samoloty, szybowce i balony latają.Jak zawsze z wielką chęcią dzieci brały udział w eksperymentach naukowych i z uwagą słuchały pani Oli.


01.12.2016

Zabawy na śniegu to ulubiona forma aktywności dzieci w wieku przedszkolnym. Wykorzystując moment, kiedy świat pokrył śnieżny puch, przedszkolaki z grupy III ulepiły śniegowego bałwana - gdyż to atrakcyjny sposób spędzania czasu na świeżym powietrzu.


 29.11-01.12.2016

Przedszkolaki z oddziału I poznawały pojęcia związane z teatrem. Chętnie podejmowały próby odgrywania ról, mnóstwo radości sprawiła im „zabawa w teatrzyk”. Na zaproszenie p. Asi i średniaków z gr. II, z ważnym biletem wstępu wybrały się do „Teatru”. Pamiętając
o obowiązujących zasadach zachowania się podczas spektaklu, z zaciekawieniem oglądały niezwykłą podniebną przygodę babci i jej kurki w teatrzyku pt. „W Aeroplanie”. Starsi koledzy przedstawili inscenizację wiersza „Lokomotywa”. Na koniec miłego spotkania odbyły się wspólne tańce i zabawy integracyjne przy muzyce.29.11.2016

Rodzice dzieci z oddzialu IV wzięli udział w zajęciach otwartych podczas których ich pociechy zamieniły się w  aktorów i jak mogły najpiękniej zainscenizowały bajkę pt." Królewna Gburka". Mali aktorzy wykazali się obyciem na scenie i dużą śmiałościa , za piękny występ zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Serdecznie gratulujemy dzieciom oraz ich Rodzicom! 29.11.2016

Mimo, iż kalendarzowa zima przed nami, przedszkolaki z grupy III w związku z padającym śniegiem i spadkiem temperatury - wiedzą, że to trudny czas dla ptaków, dlatego zadbały o to, by skrzydlaci przyjaciele nie byli głodni. W ten sposób uczą sie troski i odpowiedzialności o środowisko naturalne. Dokarmianie ptaków daje dzieciom możliwość obserwacji, ale też satysfakcję i radość. Dzięki naszemu dokarmianiu, ptaki mają szansę przetrwać trudne chwile, a wiosną w podziękowaniu może pięknie nam zaśpiewają!


25.11.2016

W tym dniu odbyły się zajęcia otwarte w grupie III pt."Jak Wisła długa i szeroka - rejs po Polsce". Spotkanie takie zawsze wzbudza wiele pozytywnych emocji wśród Rodziców, gdyż uczestnicząc w nich mogą poznać charakter pracy wychowawczo-dydaktycznej z dziećmi, a dzieci mogą zaprezentować swoje umiejętności. Zajęcia tego typu umożliwiają Rodzicom poznanie sposobów pracy nauczycieli z dziećmi, panujących relacji oraz dokonanie obserwacji zachowania dziecka na tle grupy, a także pozwalają na śledzenie postępów własnego dziecka w zakresie osiaganych kompetencji fizycznych, umysłowych, społecznych itp. Serdecznie dziekujemy za przybycie!


25.11.2016

Przedszkolaki z oddziału II odwiedził dziadziu Julki, który w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" zapoznał dzieci z bajką "Szewczyk Dratewka". Dzieci słuchały w wielkim skupieniu. Na koniec przedszkolaki otrzymały słodką niespodziankę, a w podziękowaniu wręczyły własnoręcznie wykonaną "książeczkę". Oczywiście zaprosiły dziadzia Julci, aby jeszcze kiedyś ich odwiedził. Serdecznie dziękujemy i zachęcamy innych do udziału w akcji.


 25.11.2016

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Miś jest przyjacielem dzieci, dlatego z okazji święta misia dzieci miały za zadanie przynieść do przedszkola swojego ulubionego pluszaka. Zabawka ta towarzyszy dzieciom przez wiele lat, nie tylko jako przytulanka, ale jako "ktoś" czuły, niezastąpiony, bliski. W tym dniu każda z nauczycielek przybliżyła wszystko co wiąże się z misiem. Każda grupa w tym dniu obchodziła święto misia w swojej sali, a potem wszyscy razem zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

oddział I

oddział III

 


23.11.2016

Kiszona kapusta to obowiązkowy produkt w zdrowym, ekologicznym jadłospisie. Przedszkolaki z grupy III realizując tematykę tygodnia postanowiły taką kapustę samodzielnie zakisić wg dawnych tradycji - ugniatając stopami. Po zapoznaniu z narzedziami i przyprawami potrzebnymi do kiszenia oraz walorami smakowymi i zdrowotnymi zabrały się do pracy. Chętnie próbowały swoich sił w szatkowaniu kapusty i ścieraniu marchewki - pamietając o bezpieczeństwie. Nie lada nowym doświadczeniem była możliwość ugniatania kapusty bosymi stopami - a w ziązku z tym uzyskanie efektu w postaci soku. Podsumowaniem zajęć było zasmakowanie kiszonej kapusty w postaci Kapuśniaka. Zajęciom towarzyszyła świetna zabawa!

 


 22.11.2016

„Dziś w przedszkolu wyjątkowo, tak odświętnie, nietypowo…”

Pasowanie na Przedszkolaka to wydarzenie, które na stałe zagościło w kalendarzu uroczystości w naszym przedszkolu. To pierwsza, bardzo ważna uroczystość zarówno dla dzieci jak i ich rodziców. Z tej okazji nasi najmłodsi wychowankowie z oddziału I zaprezentowali program artystyczny, którym przekonali zaproszonych gości o tym, że zasługują na miano przedszkolaka. Dzieci złożyły również uroczystą przysięgę, a pani dyrektor z pomocą misia pasowała każde z nich na przedszkolaka. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki przygotowane przez rodziców.
Bohaterom uroczystości gratulujemy odwagi i pięknego występu! Życzymy, aby nowy rozdział w ich życiu, w roli przedszkolaka, przyniósł im wiele radości, samych pogodnych i przyjemnych chwil w gronie kolegów oraz ciekawych doświadczeń.

 


 22.11.2016

Przedszkolaki z oddziału II i IV uczestniczyły z tzw. "zielonych godzinach" zorganizowanych przez sklep MAJSTER. Pani Marysia, która pełniła rolę opiekuna i przewodnika opowiadała dzieciom o zwierzętach w tamtejszym mini zoo. Dzieci mogły poznać i dotykać nie tylko zwierzątka domowe, ale również te egzotyczne takie jak np. kameleon, który pokazał dzieciom, jak zmienia kolory. Największą "atrakcją" zoo była papuga Arek, która jak na prawdziwego gospodarza przydało pięknie przywitała przedszkolaki.


21.11.2016

 DZIEŃ PRAW DZIECKA obchodzimy 20 listopada. W tym roku wypadał w niedzielę, dlatego w poniedziałek 21.11.2016r. w grupie III odbyły się z tej okazji zajęcia ukazujące prawa dzieci, ale też ich obowiązki! Podczas zajęć dzieci poznały swoje prawa dzięki postaci Króla Maciusia Pierwszego zwiedzając komnaty jego zamku - wykonując różnego rodzaju zadania, słuchajac listu, bawiąc się w zabawy ruchowe i plastyczne. Dzieci doskonale wiedzą i potrafią nazwać to czego potrzebują, aby być szczęśliwym, ale też nazywają wszystko to, co wywołuje w nich smutek, niepokój czy ból. Znajomość swoich praw sprawia, iż respektujemy prawa innych osób, a także ich godność. Taki dzień powinien uświadamiać przede wszystkim dorosłym, że to my mamy być wzorem dla dzieci w szanowaniu ich praw!

 


 18.11.2016

"Słońce, woda i przygoda" XI Dziecięcy Festiwal Marynistyczny "Rzeszowski Żagielek" II Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie 2016r.

 Rejs po morzu to naprawdę trudne zadanie! Ale cała załoga z grupy III świetnie poradziła sobie z tym wyzwaniem! Przedszkolaki pięknie się zaprezentowały - tańcząc i śpiewając do piosenki pt. "Hej żegluże żeglarzu", pokazując specyfikę pracy w zespole, własne umiejętności wobec żywiołu, który często bywa kapryśny. Wykazały się odwagą, zaradnością jak na prawdziwych żeglarzy przystało! Po występnie dzieci otrzymały słodki poczęstunek oraz skromną nagrodę dla całej grupy. Niespodzianką dla uczestników był również spektakl muzyczny "Ryby śpiewają na niby". Po powrocie z morskich wojaży w przedszkolu również czekały na nich upominki od pań wychowawczyń jak i od p. Asi z gr. II za co serdecznie dziękujemy!!! Dzień był pełen pozytywnych emocji i przeżyć!Życzymy dalszych sukcesów!

AHOJ!!!

 


17.11.2016

W oddziale IV i V odbyły się pierwsze zajęcia z języka chińskiego, w których dzieci z dużym zainteresowaniem  uczestniczyły, podczas pierwszej lekcji przedszkolaki nauczyły się pięknej chińskiej piosenki oraz poznały nazwy cyfr,Za tydzień kolejne spotkanie na które czekamy z dużą ciekawością!


 17.11.2016

Maluszki z oddziału I zaczęły poznawać kulturę naszego regionu. W tym celu wybrały się w odwiedziny do swoich starszych kolegów i koleżanek. Tam mogły zobaczyć zorganizowany Kącik Regionalny "Na ludową nutę". Z dużym zainteresowaniem oglądały przedmioty używane w dawnych czasach, poznały ich przeznaczenie. Serdecznie dziękujemy paniom oraz dzieciom z grupy III za zaproszenie i miłe przyjęcie!


17.11.2016

Przedszkolaki z grupy III odbywały ostatni rejs szkoleniowy przed wypływem na szerokie i głębokie morze przed publicznością z grupy II. Dzięki uprzejmości całej grupy załoga mogła przećwiczyć swoje umiejętności oraz je zaprezentować młodszym kolegom i koleżankom z przedszkola. Dzieci zostały zmotywowane do osiągania sukcesów poprzez gromkie brawa!

 


17.11.2016

Starszaki z grupy V zaprosiły swoich Rodziców na przedstawienie pt. "Dzień Niepodległosci - 11 listopada". Dzieci na scenie przedszkolnej zaprezentowały swoje umiejetności recytatorskie i wokalne na bardzo wysokim poziomie, budząc dumę i zachwyt na twarzach Rodziców. Podniosły charakter spotkania podkreślał odśpiewany Hymn Polski oraz wiersze i pieśni patriotyczne opowiadające o historii Polski. Panował klimat zadumy, powagi i wzruszenia. Występ został odebrany przez Rodziców bardzo entuzjastycznie i nagrodzony gromkimi brawami.


 17.11.2016

„Bieszczadzkie Bajanie

Magiczna podróż do dawno zapomnianego  świata bieszczadzkich osadników, dzięki której dzieci dotknęły słowiańskich korzeni. Pokazane zostały tradycje, obyczaje oraz życie opierając się na bieszczadzkich baśniach i legendach. Pokazana została łemkowska kultura – stroje, pieśni – nieznane dotąd przedszkolakom. W opowieści nie zabraknie też inteligentnego humoru oraz ludowego kolorytu Bieszczadów. Połączone tradycje z nowoczesnością, aby pełniej pokazać ducha Beskidu Wschodniego.


16.11.2016

VIII Międzyprzedszkolny Przegląd Mody Ekologicznej , który po raz kolejny organizowało PP Nr 28 w Rzeszowie.W przeglądzie wzięły udział dzieci z oddziału IV naszego przedszkola. Wspólnie ze swoimi Rodzicami dzieci przygotowały stroje wykorzystując do tego surowce wtórne. Początkujące modelki i modele wspaniale zaprezentowały przygotowane kreacje.Wszyscy mali wykonawcy za swoj pokaz otrzymali upominki oraz gromkie brawa. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i wsparcie.


 16.11.2016

 Wracając ze spaceru przedszkolaki z oodziału III skorzystały z okazji zabaw ze śniegiem, który nagle zaczął padać! Dzieci miały okazję, aby zażyć ruchu na świeżym powietrzu, przy okazji świetnie się bawiąc!


14.11.2016

 Dzieci z oddziału V udały się do pobliskiej Biblioteki Publicznej na - spotkanie z Panem Janem Marković - autorem książki Rzeszowskie spacery dla przedszkolaków”.

W pierwszej części spotkania, przedszkolaki zostały zaproszone, przez rymowane strofy Gościa , na spacer po rzeszowskich osobliwościach.

Na zakończenie dzieci wzięły udział  w konkursie drużynowym pt. „Mały podróżnik”. Dwie pięcioosobowe drużyny z wielkim zaangażowaniem rywalizowały o zwycięstwo. Dzieci odpowiadały na pytania o Rzeszowie. Za poprawną odpowiedź uczestnicy dostawali czekoladowe dukaty. Zwycięska drużyna  otrzymała w nagrodę książeczki wraz z autografem Autora. Wszyscy pozostali słodki upominek i zaproszenie do poznawania rzeszowskich zabytków, ciekawych miejsc do zabawy.


14.11.2016

Przedszkolaki kolejny raz spotkały się z muzyką podczas Przedstawienia Koncerującego pt. "Marszowym krokiem do wolności" utwory patriotyczne - S. Moniuszko - twórca Polskiej  Opery Narodowej. Dzieci zapoznały się z wyglądem takich instrumentów jak: werbel, vibraslap i fleksaton - używanych często w bajkach oraz przypomniały sobie wygląd i zastosowanie buławy. Wysłuchały pieśni patriotycznych związanych z miłością do ojczyzny tj. "Przybyli ułani pod okienko", "Wojenko, wojenko" i inne, a także zapoznały się z nazwami polskich tańców narodowych "Mazur", "Krakowiak".


10.11.2016

 „..I dziś mamy święto radości,

Święto Polski, Niepodległości,

Biało -czerwono jest dookoła,

Wiwat każdy z dumą woła...”

 

W przedszkolu uroczyście obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji odbyła się akademia, którą przygotowały dzieci z grupy V wraz z wychowawczyniami.

Starszaki zaprezentowały dla swoich kolegów i koleżanek z przedszkola oraz dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 18 w Rzeszowie montaż słowno-muzyczny pt. "Dzień Niepodległości - 11 listopada".

Dzieci słowem i piosenką przedstawiły historię drogi do odzyskania wolności naszego państwa, oddały szacunek symbolom narodowym.

Mali aktorzy pięknie recytowali wiersze, śpiewali piosenki i pieśni patriotyczne upamiętniajace czasy i ofiary zaborów. Dumnie, przyjmując postawę na baczność, odśpiewały Hymn Polski. Aktorskie umiejętności przedszkolaków nagrodzone zostały gromkimi brawami.

Atmosfera podczas uroczystości była bardzo podniosła i niezwykle wzruszająca. Niektórym dorosłym zakręciła się łza w oku.


10.11.2016

Przedszkolaki z grupy III uczestniczyły w kolejnej lekcji bibliotecznej, tym razem tematem zajęć była Nasza Ojczyzna - Święto 11 Listopada. Dzieci utrwaliły wiedzę z tego zakresu, dowiedziały się, że kraj w którym mieszkają odzyskał niepodległość. Wysłuchały wiersza "Kto ty jesteś", zaśpiewały "Płynie Wisła" oraz w należytej postawie wysłuchały Hymnu Narodowego. Choć temat do łatwych nie należy przedszkolaki rozwiązywały zagadki o Polsce i jak prawdziwi patrioci doskonale sobie poradziły.


09.11.2016

Dzieci z grupy III odwiedziły swoich rówieśników z Przedszkola Publicznego Nr 12 w Rzeszowie. Prezdszkolaki obejrzały występ dzieci pt. "Jesienny bal", nie zabrakło współnych zabaw, śpiewów i tańców.


09.11.2016

" Chcemy być sportowcami"

W ubiegłym tygodniu w gr: I i II realizowany był Program Edukacyjny "Zdrowo jemy - zdrowo rośniemy". Dzieci podczas zajęć poznały " Piramidę żywienia" - dowiedziały się co należy jeść aby być zdrowym oraz że trzeba dużo ćwiczyć. Codziennie więc uczestniczą w krótkich gimnastykach ogólnorozwojowych. Tak polubiły te ćwiczenia, że p. Asia zorganizowała dla nich " prawdziwe zawody sportowe". Wspólna zabawa sprawiła im bardzo dużo radości. Na zakończenie otrzymały medale i dyplomy.

08.11.2016

Rozstrzygnięcie Wewnątrzprzedszkolnego Konkursu Fotograficznego „Rodzinny spacer po Rzeszowie” zorganizowanego dla dzieci i rodziców naszego przedszkola. Wszyscy uczestnicy bardzo się postarali i zadanie konkursowe wykonali na medal. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek. Gratulujemy!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia konkursowej galerii zdjęć w holu przedszkola.


07-08.11.2016

" Cała Polska czyta dzieciom" - to akcja, która pozwala dzieciom poznawać piękno literatury, a dorosłym powrócić do czasów dzieciństwa. Wspólne oglądanie i czytanie książeczek sprzyja rozwijaniu u dzieci umiejętności słuchania, rozumienia, mówienia.

Średniaki z Gr. II rozwijają swoje zainteresowania czytelnicze: np. przez wspólne poobiednie oglądanie książeczek.

ale również:

Udział w kolejnej lekcji bibliotecznej przygotowanej przez panie z Biblioteki. Tym razem tematem był  - Koziołek Matołek

oraz
Babcia Michałka p. Krysia przyszła z wizytą do dzieci. Przeczytała im bajkę pt. " Jaś i Małgosia".Na zakończenie " tak słodkiej bajki" dzieci otrzymały oczywiście łakocie.


04.11.2016

Maluszki w tym dniu gościły w swojej sali mamę Niny, która przeczytała dzieciom bajeczkę pt. "Piotruś Pan" - bajeczka rozkładanka. Dzieci były zainteresowane historyjką o Piotrusiu Panie i jego przyajaciołach z Nibylandii za sprawą trójwymiarowych ilustracji, świetnie działających na wyobraźnię. Serdecznie dziękujemy pani Darii za poświęcony czas!


04.11.2016

Dzieci z oddziału V odwiedziła po raz drugi pani Ola z Akademii Nauk w ramach cyklu zajęć „Fizyka dla Smyka”. Tematem zajęć była „Elektrostatyka”. Podczas ekscytujących eksperymentów dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek dotyczących „prądu”.


 04.11.2016

Oddział IV po raz drugi odwiedziła pani Ola z Akademii Nauki. Tym razem dzieci uczestniczyły  w eksperymentach naukowych z cyklu" Fizyka dla Smyka"- "Elektrostatyka". Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak powstaje prąd, dlaczego ciała się elektryzują, mogły sprawdzić przewodzenie przedmiotów i co okazało się najciekawsze dla małych badaczy - jak powstaje błyskawica!


30.10.2016

Po ulicach jeździ! - jak nietrudno się domyśleć chodzi o samochód. Średniaki z Gr. II próbowały jak to jest być kierowcą samochodu. Oczywiście był to samochód specjalny nazywany " autochodzikiem". Lekcja nauki jazdy sprawiła im wiele radości.


25.10.2016

"Ubogi jest ten, kto nie zna i nie miłuje ziemi, na której się urodził i żyje. Podobny jest do drzewa bez korzeni. Skąd może czerpać soki potrzebne do życia? W jaki sposób będzie owocować?"                                                                   (J. Engiel, M. Podlasecka "Zeszyt Edukacji Regionalnej" , W-wa 2000, WSiP, s.5)

Poznanie kultury naszego regionu powinno rozpocząć się już w przedszkolu, kiedy dziecko jest otwarte na nowe doświadczenia, a co najważniejsze rozpoczyna się kształtowanie poczucia systemu wartości i przynależności do konkretnego miejsca. Dlatego, aby zachęcić dzieci do poznania i zrozumienia świata, jego kultury, rozbudzania w nich zainteresowania swoim miastem, regionem i Ojczyzną w ODDZIALE III został zorganizowany KĄCIK REGIONALNY pod hasłem "Na Ludową Nutę". Do jego utworzenia zostały zebrane przeróżne przedmioty używane w dawnych czasach, np. maselnica, serwety, dzieża, niecka, pucybut, liczydło, tara oraz wiele innych przedmiotów codziennego użytku. Z tej okazji przedszkolaki przebrały się w STROJE RZESZOWSKIE i przeniosły się podczas zajęć w dawne czasy - poznając przeznaczenie wszystkich zgromadzonych sprzętów, oglądając fotografie oraz bawiąc się i tańczac ludowymi zabawami. Wszystkich chętnych zapraszamy do oglądnięcia naszego kącika!


21.10.2016

Dzieci a oddziału IV odwiedziły SP nr 8 w Rzeszowie .Przedszkolaki zwiedziły bibliotekę,  gdzie wzieły udział w lekcji bibliotecznej, bardzo chętnie uczestniczyły rowniez w zajeciach ruchowych i komputerowych. Dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda sala lekcyjna jak rowniez uczestniczyć w zajeciach lekcyjnych w klasie III.Kończąc wizytę w szkole obejrzały świetlicę , a w szkolnej stołówce zostały poczęstowane pysznymi ciasteczkami i ciepłą herbatą, czekała tu również na nie mała niespodzianka w postaci drobnych upominków !


20.10.2016

Starszaki z oddziału V udały się do Szkoły Podstawowej Nr 22 w Rzeszowie na oficjalne rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Bezpieczna droga do szkoły”, w którym brały udział i w ramach którego wspólnie wykonały  pracę plastyczną. Ponadto na dzieci czekało wiele niespodzianek: program artystyczny przygotowany przez uczniów klas I - III oraz quiz o ruchu drogowym. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem rozwiązywały zagadki słowne i graficzne dotyczące przepisów ruchu drogowego. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały słodki podarunek.


20.10.2016

Przedszkolaki z oddziału I razem z panią Darią – mamą Niny poznawały otaczający świat. Miały okazję do zabawy i nauki z edukacyjną książeczką tekstowo – obrazkową z nalepkami. Wspólnie stworzyły historyjkę o zabawnych przygodach malutkiego misia Okruszka. Dziękujemy!


18.10.2016

Dzieci z gr. IV i V wzięły udział w zawodach sportowych zorganizowanych w ramach realizacji projektu „Aktywność fizyczna i umysłowa drogą do zdrowego stylu życia” realizowanego przez Stowarzyszenie „Przedszkola Przyszłości”. Impreza sportowa odbyła się w NTB ACTIVE CLUB w Głogowie Małopolskim. Dzieci brały udział w 6-ciu dyscyplinach sportowych: bieg, tenis, gimnastyka, łucznictwo, skok w dal, golf. W zmaganiach sportowych rywalami naszych przedszkolaków byli ich rówieśnicy  z Przedszkola Publicznego Nr 20 w Rzeszowie. Nasi mali sportowcy walczyli z wielkim zaangażowaniem, przestrzegając zasady fair play. W trakcie przerwy zawodów dzieci zostały zaproszone na mały poczęstunek. Na zakończenie zawodów wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.


18-20.10.2016

Dzieci z oddziału I poznawały podstawowe zasady ruchu drogowego. Wybrały się na pobliskie skrzyżowanie. Obserwowały ruch uliczny, znaki drogowe, poznały znaczenie kolorów sygnalizacji świetlnej. Uczyły się bezpiecznego przechodzenia przez „zebrę”, prawidłowego poruszania się po chodniku. W sali zajęć poprzez zabawę utrwalały nabyte wiadomości. Chętnie wykonały prace plastyczną „Sygnalizator świetlny”. Najwięcej radości sprawiły im „wyścigi samochodów” oraz Turniej wiedzy o bezpieczeństwie z nagrodą – kolorowym dyplomikiem.


18-19.10.2016

Przez dwa dni przedszkolaki z oddziału III miały okazję uczestniczyć w zajęciach uświadamiających, jak ważną rolę odgrywają pszczoły w przyrodzie - promujących jednocześnie pozytywne działanie miodu dla naszego zdrowia. Z tej okazji dzieci zapoznały się z wyglądem prawidzwego ULA (mogły dotknąć, zobaczyć jak wygląda w środku z czego jest zbudowany i gdzie jest wlot do środka ula), który stał w sali, oraz rekwizytów pszczelarskich , a także wykorzystania miodu w kosmetykach i medycynie. Dzieci miały okazję zmysłami doświadczyć jak pachnie wosk pszczeli, pyłek kwiatowy, poznać zastosowanie propolisu oraz maści propolisowej, dotykiem badały konzystencję wosku, zaś smakiem delektowały się miodem na kawałkach chlebka. Ciekawym wydarzeniem było również zorganizowanie sensu filmowego o życiu pszczół. 


14.10.2016

Korzystając ze słonecznej pogody dzieci z oddziału IV wybrały się na wycieczkę do parku i uliczkami osiedla w poszukiwaniu "Pani Jesieni".Wiele radości sprawiła dzieciom bitwa na liście,oraz jesienna wędrówka ścieżkami w parku.Dzieci z zainteresowaniem obserwowały otaczającą przyrodę oraz gromadziły okazy przyrodnicze,które po powrocie do przedszkola umieszczone zostały w kąciku przyrody.Na pewno na długo zostanie nam w pamięci piękno jesiennego dnia.


 14.10.2016

Średniaki Z Gr. II odwiedziła zawodniczka Klubu Sportowego OYAMA w Rzeszowie, absolwentka naszego przedszkola - Ala Miler.Ala opowiedziała im o treningach, pokazała pas i kimono - chętni mogli nawet przymierzyć. Dzieci chętnie uczestniczyły w ćwiczeniach, z zaciekawieniem i fascynacją oglądnęły pokaz umiejętności małej karateczki.

14.10.2016

Dzieci z Grupy II wzięły udział w pierwszym z cyklu spotkań w Bibliotece Publicznej Filia Nr4 w Rzeszowie.

14.10.2016 

Pierwsze cykliczne spotkanie z Filharmonią w tym roku szkolnym odbyło się pt. "Dzień dobyr, Pani Muzyko! - wprowadznie w tajemniczy świat muzyki". Przedszkolaki przypomiały sobie, co to jest muzyka, jakie są rodzaje nut, poznały wygląd i budowę klarnetu. Żywo uczestniczyły w spotkaniu, określając dźwięki ciche (piano) i głośne (forte), odgadując zagadki muzyczne, wsłuchując się w muzykę poważną.


13.10.2016

Dzieci z grupy III  wybrały się na pierwsze w tym roku szkolnym cykliczne spotkania biblioteczne. Wysłuchały bajeczki pt. "Kret sam na scenie" autorów Ulfa Nilssona, Evy Erikkssson,  na jej podstawie dowiedziały się czym jest nieśmiałość i same ją przełamywały rozwiązując ćwiczenia przy tablicy oraz integrowały się bawiąc się chustą animacyjną.


11.10.2016

"Jak to na wsi drzewiej bywało ..." - spotkanie z historią podkarpackiej wsi.

Średniaki z Gr. II poznawały historię podkarpackiej wsi. Miały możliwość obejrzenia " eksponatów", które stanowiły wyposażenie wiejskiej chałupy, sprzęt używany w gospodarstwie chłopskim. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały opowieści pani Asi, popartych pokazem, w którym uczestniczyli mali pomocnicy - " gospodarz i gospodynie wiejskiej zagrody".

10.10.2016

Dzieci z oddziału V odwiedziły Bibliotekę Osiedlową. Tym samym rozpoczęły całoroczny cykl spotkań. Pierwsza lekcja dotyczyła jesieni. Były zagadki, zbieranie grzybów, książki o tematyce jesiennej, zabawa ruchowa ,,Ciuciubabka". Dzieci poszerzyły wiadomości o jesieni. Bawiły się wesoło.


10.10.2016

Na zajęciach dzieci z grupy III dowiedziały się jak należy zachowywać się na drodze, poznały znaki drogowe oraz pojęcie "sygnalizator świetlny"; aby utrwalić tą wiedzę przedszkolaki wybrały się na wycieczkę na skrzyżowanie.


07.10.2016

Wizyta dzieci z oddziału V w Szkole Podstawowej Nr 8. Przedszkolaki bardzo lubią odwiedzać swoich starszych kolegów. Brały udział w zjęciach korekcyjnych, które ogromnie ich ucieszyły. Wykonywały ćwiczenia dokładnie i z precyzją. Następnie gościły w sali komputerowej w kl. IV. Obserwowały robota wykonanego przez starszych uczniów. Lekcja w kl. Ia pozwoliła zapoznać się dzieciom z książkami, poznały klasę i kodeks ucznia. Przed wyjściem odwiedziły świetlice, gdzie czekał na nie słodki poczęstunek.


07.10.2016

Przedszkolaki z oddziału II obchodziły Dzień Uśmiechu. Dzieci dowiedziały się, że każdego dnia należy być uśmiechniętym i życzliwym dla innych. Tego dnia nie zabrakło zabawy i śmiechu. Dzieci wykonały piękne, uśmiechnięte buzie.


06.10.2016

W oddziale IV i V  odbyly sie zajecia zorganizowane  w ramach projektu pn. "Aktywność fizyczna i umysłowa drogą do zdrowego stylu życia". Tematem spotkania było " Powietrze"- podczas zajec dzieci poznaly wlasciwosci powietrza wykonujac roznorodne doswiadczenia, eksperymenty i obserwacje. Przedszkolaki byly bardzo aktywne i otwarte na nowe wiadomości.


05.10.2016

Dzieci z grupy III odwiedziła Pani Ania, ciocia Maciusia P. Przyniosła małe zwierzątko - kawię inaczej zwaną świnką morską. Zwierzątko szybko przyzwyczaiło się do dzieci a nawet pokazało kilka sztuczek. Przedszkolaki dowiedziały się jak o nie dbać oraz czym powinny być karmione te małe gryzonie.


29.09.2016
„Kasztankowe rytmy i nie tylko...”
Zabawy z kasztankami bardzo spodobały się maluszkom. Wystukiwanie rytmów przy muzyce, szybkie reagowanie na sygnały słowne i dźwiękowe podczas zabawy „Zbieramy kasztanki”, przeliczanie nazbieranych darów jesieni, układanie „kasztankowych obrazków” sprawiło dzieciom wiele radości.


29.09.2016

Starszaki z oddziału V odwiedziła mama Marysi, Pani Jadwiga Orłowska- Puzio, która jest nauczycielem akademickim i II LO w Rzeszowie. Pani Jadwiga przeprowadziła dla dzieci bardzo ciekawe zajęcia dydaktyczne pt. "Bajkowe zadanie, czyli grupowanie i zliczanie". Przedszkolaki bawiły się i uczyły matematyki poprzez zabawy w "zaczarowanym świecie bajek": Parauszek i przyjaciele, Dora i przyjaciele, Kraina Lodu, Pszczółka Maja, Smerfy, Klub Przyjaciół Myszki Miki, Świnka Peppa. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały od Mamy Marysi dyplomy i drobne upominki.


 27 – 28.09.2016
„Jesienne zabawy z listeczkami”.

Dzieci z grupy I podczas zajęć podejmowały próby klasyfikowania. Gromadziły liście według wybranej wspólnej cechy tj. wielkość, kształt i kolor. Porównywały liczebność zbiorów i przeliczały listeczki. Chętnie rzucały do celu kolorowymi woreczkami i tańczyły twórczy taniec do muzyki A. Vivaldiego „Cztery pory roku – Jesień”. Poznały kredki pastele, którymi kolorowały liście.


 23.09.2016

Oddział IV  odwiedziła babcia Kuby Ciejki,która przeczytała dzieciom piękną bajke pt.,,Król Lew",w rewanżu dzieci zaprezentowały taniec integracyjny ,,Kasztanki".Dziękujemy i prosimy o dalszą współprace!


19-23.09.2016

dzieci z oddz.IV uczyły się  jak należy bezpiecznie poruszać się po drodze.Poznały zasady bezpiecznego  przechodzenia przez ulicę oraz podstawowe znaki drogowe. Na zakończenie  przerabianej tematyki dzieci wybrały się na zajęcia praktyczne w terenie  gdzie rozpoznawały znaki : przejście dla pieszych, znak ,, Agatka ", znak  informujący o skrzyżowaniu dróg oraz sygnalizacji świetlnej.


22.09.2016

Starszaki wybrały się na skrzyżowanie ulic Ofiar Katynia z Al. Wyzwolenia. Obserwowały ruch drogowy i sprawność sygnalizatorów świetlnych oraz zachowanie pieszych poruszających sie na zebrach. Następnym etapem edukacji o ruchu drogowym będzie spotkanie z policjantem zaproszonym do naszego przedszkola.


21.09.2016

Dzieci z oddz.V odwiedziła mama Kamila, pani Anna Kusz.Przyniosła ze sobą świnke morską, która ma na imie ,,Zośka". Przeprowadziła ciekawe zajęcie dla dzieci na temat ,,Jak opiekować sie zwierzątkiem futerkowym". Kamil opowiadał w jaki sposób karmi swoje zwierzątko i jak wspólnie z mamą dbają o nią. Dzieci zdobyły dużo ciekawych wiadomości.


20.09.2016

 „OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA”

To wspaniały dzień dla każdego wychowanka naszego przedszkola. W oddziale I i II na dzieci czekało moc atrakcji. I maluszki i średniaki bawiły się doskonale. Wspólnie śpiewały, tańczyły, uczestniczyły w konkursach oraz rywalizacji sportowej. Na koniec starsi koledzy - tym młodszym sprawili niespodziankę. Wystąpili w teatrzyku do wiersza J. Tuwima " Rzepka". To był bardzo radosny dzień. Każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplomik i upominek.

 

Dzieci z oddz.IV i V bawiły się świetnie w Dzień Przedszkolaka. Pokonały wiele zabaw i zadań sportowych przygotowanych przez ich panie. Było miło i wesoło. Dużo śmiechu i radości sprawiła zabawa ,,Czarodziejski worek", kiedy po wylosowaniu z worka różnych przedmiotów trzeba było działać zgodnie z jego przeznaczeniem. Sytuacje były bardzo śmieszne. Potem był bal i zabawy przy muzyce.19.09.2016
„Cała Polska czyta dzieciom”.
Wspomagamy rozwój umiejętności językowych, intelektualnych, czytelniczych i moralno – społecznych dzieci.
 

W oddziale I gościliśmy mamę Kajtusia – p. Małgosię. Maluszki miały okazje posłuchać przyjemnej opowieści świnki Peppy pt. „Okulary”. Widać było, że bajeczka bardzo im się podobała. Dziękujemy i zapraszamy kolejnych odważnych rodziców do udziału w tejże akcji.


15.09.2016

Przedszkolaki po raz pierwszy w tym roku szkolnym uczestniczyły w przedstawieniu koncertującym, którego tematem było: "Witamy w świecie muzyki"- prezentacja podstawowych pojęć muzycznych. Kompozytor- F. Chopin.


11-15.09.2016

Bawimy się i uczymy razem.

Średniaki z oddziału II w trakcie zajęć matematycznych uczyły się współdziałania w grupach. W trakcie zajęć plastycznych malowały palcami w bardzo twarzowych fartuszkach ochronnych.Uczyły się być aktorami. Wystąpiły w teatrzyku dramowym do wiersza J. Tuwima " Rzepka". Jako aktorzy spisali się wspaniale.

12–16.09.2016

„Dzieciństwo bez próchnicy” – realizacja programu profilaktycznego.

Dzieci z grupy I razem z Królikiem Pampisiem – orędownikiem czystych ząbków poznawały zasady dbania o higienę jamy ustnej. Miejmy nadzieję, że zapamiętały co należy robić, aby zdrowe ząbki mieć.


12-13.09.2016

W ramach ogólnopolskiej akcji ,, Dzieciństwo bez  próchnicy" w oddz.IV odbyły się zajęcia mające na celu  uświadomienie dzieciom jak należy  dbać o higienę jamy ustnej.  Dzieci uczyły się jak należy myć dokładnie zęby oraz jak o nie  dbać. Dowiedziały się, które produkty należy spożywać aby  być silnym i zdrowym.


 08.09.2016

Pierwszy wspólny spacer małych przedszkolaków z grupy I. Pierwsza wspólna zabawa w ogrodzie przedszkolnym.


08.09.2016

Edukacyjne Warsztaty Przyrodnicze " Mali odkrywcy zwierząt" -

Przedszkolaki z oddziałów: II, III, IV i V rozwijały zainteresowania przyrodnicze, poznały szynszylę,jej zwyczaje i ciekawostki dotyczące tego przesympatycznego zwierzątka.


07-08.09.2016

TO MY ! GRUPA II.

Jesteśmy już średniakami !!!

 


06.09.2016
Maluszki z grupy I zwiedziły przedszkole. Odwiedziły panią dyrektor i panie kucharki. Poznały starszych kolegów i koleżanki. W grupie średniaków gościły nieco dłużej, wspólnie z nimi bawiąc się przy muzyce.