21.06.2018

Starszaki i ich rodzice, spotkali się na ostatniej w tym roku szkolnym uroczystości - pożegnania przedszkola. Przedszkolacy zakończyli pierwszy etap edukacji - edukacji przedszkolnej i wkroczyli w życie szkolne. Przyjaźnie, które narodziły się w przedszkolu, to cenny skarb, który ze sobą zabiorą, to, czego nauczyli się w przedszkolu, to pierwszy bagaż doświadczeń: pierwsze zabawy z rówieśnikami, pierwsza książka, pierwsza ocena ich pracy, a przede wszystkim niezatarte wspomnienia ich dzieciństwa, ważne - a może nawet najważniejsze.

Pani dyrektor i Panie wychowawczynie gratulowały i wręczały pamiątkowe nagrody, życzyły dzieciom powodzenia - by wykorzystały wiadomości i umiejętności zdobyte w przedszkolu i wzbogacały je w szkole.

20.06.2018

Nasze przedszkole zorganizowało  XIV Międzyprzedszkolny Przegląd Muzyczny "Przedszkolna orkiestra", który odbył się w teatrze Maska. Podczas przeglądu dzieci z oddziału IV pięknie zagrały na instrumentach perkusyjnych do ludowej pieśni żydowskiej pt . "Hawa nagila". Dziękujemy wszystkim przedszkolom za udział i życzymy dalszych sukcesów!


19.06.2018

W tym dniu nasze przedszkole odwiedził strażak z Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. Pan przybliżył dzieciom swoją pracę, pokazał i opisał poszczególne elementy ubioru, jaki strażacy noszą jadąc do pożaru. Na koniec  odpowiedział na wszystkie pytania przedszkolaków i zaprosił na prawdziwą wizytę w swojej jednostce.


14.06.2018

Teatrzyk Zielony Melonik z Rzeszowa przedstawił dla dzieci bajkę pt. "Leśne porządki".


13.06.2018

Ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z muzykami "Przedstawień Koncertujących". Dzieci poznały batutę i mogły spróbować swoich sił w dyrygowaniu orkiestrą, a także bum bum rurki. Spotkanie to było również podsumowaniem zdobytych przez ten rok informacji.


07.06.2018

Przedszkolaki z oddziału I brały udział w zajęciach plastyczno-sensorycznych, podczas których malowały dłońmi na dowolny temat. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i ciekawością eksperymentowały z konsystencją i kolorami farb. 


06.06.2018

W dniu 06.06.2018 dzieci z grupy III wybrały się na wystawę Eksporatorium, zorganizowaną na Uniwersytecie Rzeszowskim, przy współpracy z stowarzyszeniem Explores. Tam miały okazję doświadczyć czym jest grawitacja, dowiedziały się jak zbudowane jest ludzkie oko i ucho, zgłębiały zagadki i wcielały się w rolę konstruktorów.


06.06.2018

 

W dniu 06.06.2018 r. starszaki z oddziału IV  reprezentowały nasze przedszkole w VIII Przeglądzie Tanecznym pt. "Na wakacje", organizowanym przez Przedszkole Publiczne Nr 11 w Rzeszowie. Przegląd odbył się w Instytucie Teologizno-Pastoralnym im. św. JózefaSebastiana Pelczara w Rzeszowie. Dzieci zaprezentowały dwa układy taneczne z ”bum-bum rurkami” do utworów muzycznych pt. „Piraci  z Karaibów” i „Sofia”.

 

 


06.06.2018

Przedszkolaki z grupy I wybrały się na tor wyścigowy, znajdujący się przy Zespole Szkół Specjalnych im. UNICEF w Rzeszowie. 


06.06.2018

Dzieci z oddziału I odwiedziły gabinet stomatologiczny, gdzie odbył się przegląd ząbków. Przedszkolaki poznały wygląd gabinetu, wybrane sprzęty dentystyczne  oraz podstawowe zasady dbania o higienę jamy ustnej. 

 


04.06.2018

Dzieci ze wszystkich oddziałów pojechały na wycieczkę do zagrody edukacyjnej "Szmer" w Godowej. W trakcie pobytu, przedszkolaki miały możlwiość obcowania z wieloma wiejskimi zwierzętami, poznały tradycyjne zabawki, brały udział w warsztatach ogrodniczych, lepiły z gliny oraz jechały pociągiem i bryczką. 

 


 29.05.2018

Dnia 29.05.2018r. o godz. 10:00 na boisku sportowym przy ZS UNICEF w Rzeszowieodbył się V Międzyprzedszkolny Bieg Przedszkolaków pt. "Przedszkolaki Biegają",którego organizatorem jest nasze przedszkole. Nasze przedsięwzięcie ma na celu upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród przedszkolaków. W tegorocznym biegu wzięły udział dzieciz Przedszkola Nr 12,18, 20, 22.

Rozgrzewkę i zabawy ruchowo-sportowe oraz biegi główne  poprowadził pan Marcin Sobczak, który jest z nami  od samego początku.

Serdecznie dziękujemy sponsorom nagród:Galeria Nowy Świat, Przedszkole Publiczne Nr 22, dzięki którym nasi mali sportowcy otrzymali puchary, dyplomy i upominki.

 


28.05.2018

Dnia 28.05.2018 starszaki  z gr. IV i V wybrały się do Biblioteki Filia Nr 4 w Rzeszowie na ostatnią w tym roku szkolnym lekcję biblioteczną, która zakończyła się pasowaniem na czytelnika.


28.05.2018

 Bardzo dziękujemy Pani Paśko - mamie jednej z wychowanek naszego przedszkola, za poporowadzenie we wszystkich grupach wiekowych zajęć, mających na celu przybliżenie dzieciom kultury japońskiej. Podczas spotkania dzieci poznały tradycyjny strój japoński, podjęły próby samodzienego składania origami oraz poruszały się do charakterystycznej dla Japonii muzyki. To już drugie spotkanie z kulturą Japonii, zorganizowane przez Panią Paśko. Dziękujemy za miłą wizytę i zapraszamy ponownie!


25.05.2018

Teatrzyk Skrzat z Rzeszowa przedstawił przedszkolakom bajkę "O prosiaczku brudasku".


25.05.2018

W oddziale III dzięki uprzejmości rodziców Wiktora dzieci gościły świnkę morską. Zwierzątko wywołało wiele pozytywnych emocji i było inspiracją do rozmów na temat dbania o zwierzęta domowe i nie tylko. Chętne dzieci mogły pogłaskać zwierzątko.


22-23.05.2018

Jak co roku, w naszym przedszkolu odbyły się uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci ze wszystkich oddziałów przygotowały dla swoich rodziców piękne przedstawienia oraz upominki. 

 


16.05.2018

W tym dniu odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z muzykami Filharmonii Podkarpackiej. W ostatnią muzyczną podróż dzieci wyruszyły z walizką pełną ciekawych wykonań słynnych i znanych tematów.


14.05.2018

Dzieci ze wszystkich oddziałów wzięły udział w audycji muzycznej pt. "Rodzina to największy skarb - Święto Mamy i Taty". Podczas spotkania przedszkolaki zostały zapoznane z twórczością L. van Betethowena, poznały ciekawe instrumenty oraz czynnie brały udział w wybranych zabawach muzycznych. 


11.05.2018

W dniu 11.05.2018 przedszkolaki z grupy III wzięły udział w Miedzyprzedszkolnym Przeglądzie Aerobik Przedszkolaka.


10.05.2018

Przedszkolaki z grupy I zaprosiły swoich rodziców na zajęcia otwarte pt. "Skąd się biorą motyle?". Podczas zajęć dzieci m.in. dowiedziały się jak rozwija się motyl, przeliczały i szeregowały, układały historyjkę obrazkową i uczestniczyły w zabawach muzycznych. Zorganizowane spotkanie miało na celu przybliżenie rodzicom form pracy z dziećmi w przedszkolu oraz zintegrowanie środowiska przedszkolnego z rodzinnym. 


10.05.2018

Wybrane dziewczynki z oddziału III- Sara Bochnak i Julia Kwaśniak wzięły udział w VI Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Recytatorskim utworów Wandy Chotomskiej pod hasłem "Tu wszędzie jest moja Ojczyzna". Dziewczynkom gratulujemy!!!


08.05.2018

Dzieci z oddziału III wybrały się do Miejskiego Schroniska dla bezdomnych zwierząt "Kundelek", aby przekazać potrzebującym zwierzętom zebraną w przedszkolu karmę. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom, którzy włączyli się w akcję!


27.04.2018

Dzieci z oddziału III po raz kolejny wzięły udział w lekcji bibliotecznej w Bibliotece Miejskiej Filia Nr 4. Tematem spotkania była "Polska". Dzieci przypomniały sobie symbole narodowe, a także wspólnie próbowały ustalić, co to znaczy "być patriotą"?


25.04.2018

Starszaki z oddziału IV zaprosiły swoich rodziców na zajęcia otwarte  "Wiosenne zabawy".

 


25.04.2018

W naszym przedszkolu obchodzony był Dzień Ziemi. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane na zielono. Dzieci z oddziału III i IV zaprezentowały tematyczny program artystyczny. Nie zabrakło również zabaw i quizów. Uwieńczeniem było posadzenie przez przedszkolaki w ogrodzie przedszolnym kilku drzewek.


24.04.2018

W oddziale III odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pt. "Co to jest przyroda?" Celem zajęć było kształcenie umiejętności matematycznych i mowy. Rodzice nie tylko obserwowali swoje pociechy podczas zajęć, ale mogli również w nich aktywnie uczestniczyć.


23.04.2018

W dniu 23.04.2018r., starszaki z oddziału IV wybrały się do w biblioteki Filia Nr 4 w Rzeszowie. Dzieci dowiedziały się, że w tym dniu jest obchodzony  Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich (Międzynarodowy Dzień Książki, Światowy Dzień Książki)  - doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa.


20.04.2018 

W dniu 20.04. dzieci z oddz.V. wystąpiły z programem  tanecznym przygotowanym na Przegląd Artystyczny ,,Optymistyczni i Kolorowi", opracowanym  przez Przedszkola Publiczne nr 9 i 33 w Rzeszowie. Przegląd jak co roku odbył się w  Młodzieżowym Domu Kultury  przy ul. Osmeckiego 51


20.04.2018

Pięcio i sześciolatki  z oddziału IV pojechały na turniej sportowy "Puchar Reksia", który odbył się przy ulicy Pułaskiego w hali ROSiR. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale za wzięcie udziału w turnieju.


19.04.2018

Zajęcia otwarte w grupie II - Wiosna w ptasich gniazdach.


19.04.2018

Dzieci z gr.V  wybrały  się do osiedlowej biblioteki na zajęcia biblioteczne. Tematem spotkania  był wilk, jego  zwyczaje, sposób  zdobywania pożywienia i  życie w wilczej rodzinie. Dzieci mogły obejrzeć książki,albumy z  ilustracjami wilków oraz poznać  wiele ciekawostek z życia  tych  zwierząt. Rozwiązały liczbową krzyżówkę, lepiły z plasteliny wilka a na koniec  spotkania wysłuchały opowiadania z książki pt.,, Lusia i  wilk".


18.04.2018

Dzieci ze wszystkich oddziałów wzięły udział w pokazie filmów sferycznych. Przedszkolaki miały możliwość nie tylko biernie oglądać, ale także poczuć się uczestnikami niesamowitych wydarzeń.

 


16.04.2018

"Kwiecień misiącem Ziemi oraz Wielkanocne zwyczaje" to temat kolejnego już Przedstawienia Koncertującego. Podczas spotkania dzieci poznały również sylwetkę kompozytora W. A. Mozarta.


10.04.2018

Dzieci z oddziału II odwiedziły miejską bibliotekę przy ul. Ofiar Katynia 15. Dla niektórych była to pierwsza wizyta w takim miejscu, stąd przedszkolaki przygotowały wiele pytań do pani bibliotekarki, z zainteresowaniem przyglądały się zgromadzonym zbiorom w dziale dziecięcym; rozpoznały też wszystkie tytuły prezentowanych książek dla dzieci.


09.04.2018

"Kwiatki Ś. Franciszka" to temat kolejnej bajki w wykonaniu artystów Teatru Bazyl z Rzeszowa. Bajka miała na celu pokazanie dzieciom, czym w naszym życiu są zwierzęta i w jaki sposób należy się nimi opiekować i o nie dbać.


28.03.2018

W naszym przedszkolu odbyl się I Międzyprzedszkolny przegląd "Przedszkolaki śpiewają pieśni i piosenki patriotyczne". W tym dniu gościliśmy 22  rzeszowskie przedszkola oraz 46 artystów, ktorzy zaprezentowali utwory znane i mniej znane. Przegląd został zorganizowany z okazji tegorocznych obchodów jubileuszu100-lecia odzyskania przez Polskę niepodleglości. Jego celem było przypomnienie pieśni i piosenek, ktore kiedyś śpiewano w polskich domach i które towarzyszyły narodowi polskiemu w ważnych wydarzeniach dziejowych.Jak również zachęcenie dzieci do wskrzeszenia i kontynuowania tradycji wspólnego śpiewania w gronie rodzinnym i towarzyskim, aby rozwijać poczucie więzi rodzinnej i narodowej, pzrybliżyć naszą historię i ułatwić jej zrozumienie.


26.03.2018

Starszaki z oddziału IV wybrały się do Biblioteki Filia Nr 4 w Rzeszowie na lekcję biblioteczną. Tematem zajęć były Święta Wielkanocne, dzieci wysłuchały opowiadania ks. Jana Twardowskiego pt. "Idą święta", rozwiązywały rebusy i zagadki, układały puzzlowe pisanki.


23.03.2018

Dziewczynki z oddziału III wzięły udział w V Przeglądzie Tanecznych Zespołów Dziecięcych "Mini cheerleaders". Zaprezentowały układ taneczny z pomponami. Za swój występ otrzymały pamiątkowe dyplomy i medaliony oraz puchar.


19-23.03.2018

 Dzieci z oddziału I stworzyły piękny kącik przyrodniczy. Przedszkolaki sadziły do doniczek np. pietruszkę, owies, kukurydzę, cebulkę i bazylię. Codziennie podlewały i opiekowały sie roślinami. Ponadto, brały udział w zabawie badawczej, mającej na celu pokazanie, czego potrzebują rośliny do życia. 

 


19-23.03.2018

W dniach 19-23.03.2018 w oddziale II realizowaliśmy program "Mamo, tato, wolę wodę". Podczas zajęć dzieci miały okazję poznać zasady zdrowego żywienia, właściwpści wody, jej zastosowanie oraz sposoby oszczędzania. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach badawczych z wodą w roli głównej, muzyczno- ruchowych, teatralnych, plastycznych, a także matematycznych. 22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody- poprzez gry i ciekawe zajęcia uczyliśmy się , jak dbać o naszą planetę oraz kształtowaliśmy postawę odpowiedzialności za zasoby Ziemi. Tydzień zakończyliśmy konkursem, podsumowującym zdobyte wiadomości i umiejętności oraz ślubowaniem "Przyjaciela Wody".


23.03.2018

Starszaki z oddziału IV i V wzięły udział w akcji "Godzina dla ziemi", na rzecz ochrony Puszczy Karpackiej.  Wysłuchały prelekcji o  jednym z nielicznych lasów w Europie nieposadzonych ręką człowieka. Obecnie jednak jest on traktowany jak zwykły las użytkowy i trwa tam wycinka drzew. 24 marca o godzinie 20.30 miliony ludzi na całym świecie, w tym wiele miejsc i instytucji, na symboliczną godzinę zgaszą światła. Ma to być wyraz troski o los naszej planety. W ramach akcji dzieci wykonały plakat "Ratujmy serce Karpat".


21.03.2018

 W dniu 21.03.2018r., dzieci z oddziału IV wybrały się do Teatru Maska na IV międzyprzedszkolny Przegląd Teatrzyków Dziecięcych "Przedszkolna Maskarada".

Starszaki wcieliły się w aktorów na deskach teatru z przedstawieniem "Piraci i przyjaciele".


21.03.2018

Oddział I odwiedziła babcia jednego z wychowanków - Miłosza Czajczyka. Zaproszony gość przeczytał dzieciom wybrane bajki z książki „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy podnownie!

 

 


20.03.2018

 Dzieci z oddziału II poznały najciekawsze miejsca w Rzeszowie, dzięki lekturze książki, którą zaprezentował tato Tosi Rudy. Popołudniowe czytanie połączone było z zadaniami do wykonania, rozwijającymi koncentrację uwagi oraz spostrzegawczość. Na końcu czekała na dzieci słodka niespodzianka. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i interesujące zajęcia z przedszkolakami.


20.03.2018

Dzieci z oddziału III miały okazję obejrzeć bajkę pt. "O kotku Puszku i jego przyjacielu, którzy nosili pieniążki w portfelu" w ramach akcji "Bezpieczna szkoła". Bajkę edukacyjną przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Rzeszowie "Odlewnia talentów".


15.03.2018 r.

Dziewczynki z oddziału V wystąpiły podczas koncertu „A to Polska waśnie…”, zorganizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty dla uczestników XII Polsko-Niemiecko-Ukraińskiej  Konferencji Pedagogicznej. Dzieci z naszego przedszkola zaprezentowały układ taneczny do utworu Fryderyka Chopina Waltz „Mariage d’Amour” oraz utworów „Pisk Orła Białego” i „Mówię o Tobie dobrze”. 


14.03.2018 r.

W dniu14.03.2018 r. został rozstrzygnięty, organizowany przez nasze przedszkole, XIX Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny „O czym szumi polski las”.
Nadesłane zostało 138 prac z 29 przedszkoli. Komisja konkursowa wyłoniła 5 prac nagrodzonych i 10 wyróżnionych.

 Cele konkursu:

  • Propagowanie proekologicznych zachowań wśród przedszkolaków.
  • Rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych, wrażliwości artystycznej dzieci.
  • Promowanie osiągnięć dzieci uzdolnionych plastycznie.
  • Kształtowanie właściwego, opiekuńczego stosunku do świata roślin i zwierząt.
  • Odkrywanie piękna w polskiej przyrodzie.
  • Usystematyzowanie wiedzy na temat ekosystemu jakim jest las.
  • Wzbogacenie wiedzy dzieci na temat otaczającej nas przyrody.
  • Inspirowanie do pracy twórczej.

Wystawa prac wraz z uroczystym wręczeniem nagród zostanie otwarta w naszym przedszkolu dnia 22.03.2018r. o godz. 10.00.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy!

 


14.03.2018 r.

Dzieci ze wszystkich oddziałów brały udział  w pokazie iluzjonistycznym Magic Show. Iluzjonista Marek Polak z użyciem różnorodnych magicznych przedmiotów przedstawiał przedszkolakom tajemnicze sztuczki, które budziły wśród nich ogromne zdziwienie. Chętne dzieci asystowały magikowi i same wykonywały niektóre triki, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami.  


12-16.03.2018 r.

Dzieci z oddziału I realizowały tematykę „Dinozaury”. Wszystkie przedszkolaki bardzo zaangażowały się we współtworzenie zajęć, poprzez przynoszenie figurek, zabawek, atlasów, bajek i encyklopedii, związanych z omawianym tematem. W sali został urządzony kącik tematyczny, który budził ogólne zainteresowanie wszystkich przedszkolaków. Chętne dzieci przedstawiały przyniesione rekwizyty, opowiadając o nich podczas zajęć edukacyjnych. W ramach tematu dzieci dowiedziały się kilku ciekawych faktów o dinozaurach i ich życiu, brały udział w prezentacji multimedialnej, rozwiązywały szereg zajęć matematycznych, logicznych, ruchowych i muzycznych oraz wykonywały pracę plastyczną pt. „Mój dinozaur”. 


12.03.2018 r.

W naszym przedszkolu odbyła się kolejna audycja muzyczna pt. "Wiosna - wiosenny wieje wiatr" . W ramach przedstawienia muzycznego dzieci poznały twóczość kompozytora H. Wieniawskiego, uczyły się wiosennych piosenek, inscnizowały wybrane utwory oraz poznały kolejne instrumenty: trąbkę piccolo i altówkę. 


08.03.2018 r. 

Starszaki z grupy IV i V udały się do Szkoły Podstawowej Nr 22 w Rzeszowie na spotkanie integracyjne.Najpierw dzieci zostały zaproszone do świetlicy na poczęstunek: ciasteczka i herbatkę Potem przedszkolaki zwiedziły szkołę, uczestniczyły w lekcji przy tablicy interaktywnej, oglądały wystawkę zwierzątek domowych. Każdy z nich mógł oddać swój głos na wybrane zwierzątko. Następnie dzieci wzięły udział w „Turnieju gier i zabaw sportowych”, które odbyły się wsali gimnastycznej. Nasi mali sportowcy współzawodniczyli z rówieśnikami z PP Nr 18 i 20. Z ogromną radością i z wielkim zaangażowaniem pokonywali  przygotowane dla nich tory przeszkód. Po zaciętej walce udało im się wywalczyć II miejsce. Gratulujemy!. Dumni i z uśmiechem na twarzach wrócili do przedszkola.


07.03.2018 r.

W ramach promocji zdrowia w naszym przedszkolu, w oddziale I i II odbyły się zajęcia sportowe, inspirowane piłką nożną, prowadzone przez renerów szkółki Socatots. Podczas zajęć, dzieci w małych grupach, brały udział w różnorodnych ogólnorozwojowych zabawach ruchowych, kształtujących koordynację wzrokowo-ruchową i spostrzegawczość.


06.03.2018 r.

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” oddział I odwiedziła mama jednego z przedszkolaków - Miłosza Czajczyka.  W trakcie spotkania dzieci miały okazję poznać zabawne i pouczające przygody bohaterów książki „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”. Dziękujemy za miłą wizytę i zapraszamy ponownie! 


05.03.2018 r.

W dniu 05.03.2018 r. w naszym przedszkolu gościliśmy teatrzyk „Zielony Melonik”, który przedstawił nam spektakl pt. „Morska przygoda”. Bajka opowiadała o przygodzie pewnego tchórzliwego księcia, który w rezultacie okazał się być całkiem odważny. Spektakl pomógł zrozumieć dzieciom, czym jest prawdziwa odwaga i jak w mądry sposób z niej korzystać.


 02.03.2018

Dzieci ze wszystkich oddziałów wzięły udział w wenątrzprzedszkolnym przeglądzie pt. „Zima w poezji i piosence”. Każda grupa przygotowała krótkie przedstawienie wybranych zimowych piosenek, tańców i wierszy. Gośćmi specjalnymi były dzieci wraz z opiekunami ze Szkoły Specjalnej im. UNICEF w Rzeszowie.

 


01.03.2018

Starszaki z oddziału IV zaprosiły dzieci z oddziału III na próbę inscenizacji teatralnej. Dziewczynki z oddziału III również oswajały się ze sceną i w formie rewanżu pięknie zatańczyły dla starszaków do muzyki współczesnych wykonawców. Przedszkolaki prezentowały swoje umiejętności wokalno - taneczne, pozbywały się tremy, uczyły się swobody oraz otwartości w stosunku do innych.

 


01.02 - 28.03.2018

Dzieci z oddziału IV mały możliwość samodzielnie wykonywać prace plastyczno - techniczne w myśl pedagogiki daltońskiej, która umożliwia dostosowanie tempa nauki do rzeczywistych możliwości dziecka, wdraża do polegania na sobie, budzi inicjatywę zarówno w działaniu i myśleniu oraz wyrabia poczucie odpowiedzialności za wykonanie podjętego działania.

 


26.02 - 02.03.2018

Dzieci z oddziału I realizowały program „Mamo, Tato wolę wodę!” . W ramach omawianych treści dzieci poznały znaczenie prawidłowego nawadniania organizmu i odżywiania się dla naszego zdrowia. Poprzez przeprowadzane eksperymenty i zabawy badawcze zostały zapoznane z niektórymi właściwościami wody. Realizowany program miał na celu zachęcanie dzieci do picia wody i propagowanie zdrowego trybu życia. 

 


 28.02.2018

Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych z wykorzystaniem klocków lego. Tematem zajęć była grawitacja.


23.02.2018

Do naszego przedszkola zawitali aktorzy ze Studia Teatralnego "Skrzat", z teatrzykiem "Czarująca Żaba". Tytułowa bohaterka, w efekcie różnorakich wydarzeń, trafia na dwór królewski, gdzie z żabim wdziękiem, pomaga królewiczowi uwierzyć w siebie, pokonać strach i własne słabości.


22.02.2018

"Kiedy będę dorosły..." - dzieci z oddziału I uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, dotyczących pracy osób w różnych zawodach. Przedszkolaki poznały m.in. zawód strażaka, kucharza, lekarza oraz policjanta, który budził zdecydowanie największe emocje. W ramach zajęć o policjancie dzieci utrwalały zasady bezpieznego poruszania się po drodze, sposoby wzywania pomocy oraz wygląd policyjnego munduru.


12.02.-23.02.2018

W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom", grupę II odwiedziły mamy: Jasia Mądrali, Ninki Paśko, Adasia Rokosza oraz Frania Napory. Serdecznie dziękujemy przybyłym gościom za ciekawą lekturę bajek, wierszy i opowiadań. Jednocześnie zachcęcamy do dalszego propagowania czytelnictwa wśród najmłodszych. Zapraszamy i czekamy.

 


20.02.2018

Starszaki z oddziału IV i V wybrały się na wycieczkę do Oddziału prewencji Policji w Zaczerniu.  Panowie policjanci przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków.


19.02.2018

"Zabawy zimowe w muzyce i piosence. Walentynki- święto wszystkich, których kochamy". Kompozytor- A. Vivaldi- to temat kolejnego już spotkania z muzykami podczas Przedstawienia Koncertującego. Podczas tego spotkania dzieci mogły poznać takie instrumenty jak puzon, kastaniety, próbowały także na nich grać. Doskonale bawiły się również przy piosenkach o tematyce zimowej.


14.02.2018

W ramach zajęć tematycznych "Tak mija czas", grupa II odwiedziła pobliski zakład zegarmistrzowski.


14.02.2018

Dzieci z oddziału I i III oglądały ciekawą bajkę edukacyjną, będącą częścią projektu edukacyjnego „Innowacyjna szkoła – szkołą przyszłości”, w ramach którego przygotowano kilkadziesiąt filmów animowanych. Celem projektu jest kształtowanie u dzieci umiejętności myślenia naukowego, głównie w zakresie przyrody oraz komunikowania się w języku angielskim i języku niemieckim. Dobór treści bajki był dostosowany do realizowanego obszaru tematycznego „Kosmos!”. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem oglądały animację i wypowiadały się na jej temat. 


09.02.2018

Z inicjatywy Wojewody Podkarpackiego, Dyrektora Tetaru Maska i Podkarpackiego Kuratora Oświaty, dzieci z oddziału III , IV i V zostały zaproszone do Teatru Maska w Rzeszowie na spektakl teatralny "Gra", który w prosty i atrakcyjny sposób uczył zasad bezpiecznego zachowania się w mieście. Numery alarmowe, do kogo zwrócić się o pomoc w niebezpiecznych sytuacjach, jak przechodzić przez jezdnię i jak bezpiecznie jeździć w grupie rowerzystów - to tylko niektóre z licznych przydatnych informacji i reguł którzy nauczyli się mali widzowie. Dodatkową atrakcją dla dzieci były pokazy działań straży pożarnej, policji, GOPR, WOPR oraz ratownictwa medycznego. Kolejną niespodzianką były drobne upominki oraz zabawy z zespołem "Gabcia i przyjaclele".


 

31.01.2018

Przedszkolaki z grupy II dokarmiają ptaki. Najpierw dowiedzieliśmy się, co jedzą ptaki, a następnie wykonaliśmy proste karmniki z rolek po papierze toaletowym i smalcu. Teraz obserwujemy, jakie ptaki odwiedzają naszą stołówkę.


25.01.2018

My się zimy nie boimy, tylko świetnie się bawimy! Gdy tylko dopisuje pogoda przedszkolaki z grupy I dzielnie maszerują na spacer lub do ogrodu przedszkolnego. Niskie temperatury nie stanowią żadnej przeszkody dla dobrej zabawy – przeciwnie! Dzieci z radością uczestniczyły w zabawach na świeżym powietrzu, udowadniając, że nie straszna im żadna pogoda.


24.01.2018

"Karnawałowe obroty" to temat spotkania z muzykami Filharmonii Podkarpackiej. Styczniowa wędrówka powiodła dzieci do gorących krajów Ameryki łacińskiej. W rytmie m. in samby, tanga i salsy zwiedzili Brazylię, Argentynę oraz Kubę.


24.01.2018

Przedszkolaki z oddziału III po raz kolejny samodzienie przygotowywały śniadanie. Sprawiło im to wiele radości, a przygotowane kanapki były kolorowe i bardzo smaczne.


18-19,01,2018r.

W dniach 18-19 stycznia  2018r. odbyły się uroczyste spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie mogli podziwiać umiejętności swych wnuków, prezentujących wiersze, piosenki i tańce. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Wszędzie słychać było gromkie „ Sto lat”, które bardzo wzruszało gości. Na koniec wszystkie wnuczęta  obdarowały swoich  bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. 


 

15,01,2018r.

W dniu 15.01.2018 r. w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Czas karnawału dla  przedszkolaków to czas niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Przedszkolaki przebrane w kolorowe stroje bohaterów znanych bajek i postaci z dumą prezentowały swoje stroje. Wśród uczestników balu były wróżki, księżniczki, policjanci, zwierzątka, nie zabrakło również superbohaterów takich jak Batman czy Spiderman oraz innych barwnych postaci.  Dzieci brały udział w wielu zabawach muzyczno-ruchowych, konkursach i tańcach. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie. 


10.01.2018r.

Dzieci z oddziału IV i V udały się do Szkoły Podstawowej Nr 8 w Rzeszowie, aby obejrzeć przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów kl. 3. Na zakończenie obie grupy przedszkolne zaprezentowały repertuar kolędowy. Zaśpiewały utwory  „Hojka, hojka”, i „Cisza usiadła na białych drzewach”. Swoim występem zachwycili wszystkich oglądających. Każde dziecko otrzymało słodki upominek.


08.01.2018r.

Dzieci ze wszystkich grup wiekowych wzięły udział w comiesięcznych zajęciach muzycznych z Panią Lidią Chalińską. Tytułem przewodnim przedstawienia był zbliżający się Dzień Babci i Dziadka. Ponadto dzieci zostały zapoznane z kompozytorem Janem Sebastianem Bachem.

 


 

03.01.2018

Dzieci z grupy I obejrzały emocjonujący teatrzyk cieni pt. "Jaś i Małgosia".


 

03.01.2018

Teatrzyk Zielony Melonik z Rzeszowa odwiedził nasze przedszkolaki z bajką pt. "Czar trzech słów". Bohaterką bajki była dziewczynka- Krysia, która była bardzo infantylna. Przeżywając przeróżne przygody Krysia dowiedziała się, jak ważne jest znaczenie słów "proszę", "dziękuję", "przepraszam" i ich używanie w codziennym życiu.


22.12.2017

W grupie III dzieci w ramach przygotowań do świąt słuchając kolęd i pastorałek przygotowały kartki świąteczne z życzeniami dla najbliższych.


20.12.2017

"Staropolskie kolędowanie" to temat ostatniego już w tym roku spotkania z muzykami Filharmonii Podkarpackiej. Podczas grudniowej edukacji przedszkolaki miały okazję odkryć na nowo zapomniane tradycje świąteczne. Spotkanie wypełniły dźwięki polskich kolęd i pastorałek. 


18.12.2017

Przygotowania do świąt w gr II- pieczenie piernikowych ciastek

 


14.12.2017

Dzieci z grupy II chętnie uczestniczą w zabawach teatralnych, w których utożsamiają się z przedstawionymi przez siebie postaciami. Każde dziecko przeżywa i wczuwa się w sytuację bohaterów, uczestniczy w ich przygodach, smutkach i radościach. Zabawy w teatr pomagają w rozwijaniu wrażliwości estetycznej, ukazywaniu piękna utworów literackich, wzbogacaniu wiedzy o świecie, wychowaniu społecznym i wyzwalaniu twórczej ekspresji.

 


13.12.2017

Jak wysłać kartkę na święta bliskiej osobie? Zajęcia teoretyczno- praktyczne w grupie II


13.12.2017

"Choinka, choinka wesoła choinka!" - słowami tej piosenki dzieci z oddziału I przywitały choineczkę, która zagościła w naszej sali.
Maluchy z dużym zaangażowaniem i skupieniem przystrajały 
drzewko, a efekty ich pracy dały im wiele radości. 


13.12.2017

Dzieci z oddziału I miały okazję samodzielnie przygotować i skomponować swoje śniadanie. Każdy według uznania dobierał produkty,
za którymi przepada i z chęcią zjadał przyrządzone kanapki.  

 


 11.12.2017

Przedszkolaki z oddziału I w trakcie zajęć wykazały się ogromną kreatywnoscią i twórczością podczas improwizacji tanecznej z kolorowymi tasiemkami z bibuły. Następnie ćwiczyły paluszki, zgniatając bibułę w kuleczki, aby na zakończenie wziąć udział w emocjonujących zawodach. Dzieci z całych sił dmuchały w swoją kuleczkę tak, aby dotrzeć do mety. W tej konkurencji każdy, kto dał z siebie wszystko był zwycięzcą. 

 


8.12.2017

W dniu 8.12.2017r. dzieci z oddz. V,  brały udział w części artystycznej XI edycji Targów Eko-gala w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Arena w Rzeszowie-Jasionce. Dzieci miały możliwość zaprezentować świąteczny program muzyczno- taneczny, specjalnie przygotowany na tę okazję. Za swój występ zebrały gromkie brawa. Po występie dzieci z oddz. IV i V  zostały zaproszone na poczęstunek: na ruskie pierogi z kompocikiem. Po zwiedzeniu sali kongresowej,  każde z dzieci otrzymało ekologiczny upominek od sponsorów Międzynarodowych Targów Produktów i Żywności Wysokiej Jakości.

 

 


 

7.12.2017


Podczas przeprowadzonych zajęć matematycznych dzieci z oddz. V miały  możliwość poznać podstawowe zagadnienia z programowania. Przekazane informacje dzieciaki miały możliwość wykorzystać wykonując zaszyfrowane polecenia. Działając w zespołach dwu osobowych lub samodzielnie  rozwiązywały zadania matematyczne typ. -  drzewko geometryczne, figurowe szachy, memo, znajdź zaszyfrowaną figurę, rozwiązywały sudoku itp. Dzięki udziałowi w tych zajęciach dzieci miały możliwość tworzyć proste zbiory, wymyślały gry,  programowały ścieżki które umożliwiały im rozwiązanie zadań.

 


6.12.2017 

Wreszcie nadszedł dzień, na który dzieci czekały z utęsknieniem – 6. grudnia, w dniu swoich imienin, Święty Mikołaj odwiedził nasze przedszkole. Niepewne_uśmiechy,_niezadane_pytania: byłem_grzeczny_czy nie? Wątpliwości_prędko ustąpiły_miejsca ogromnej radości, jaką_od wielu lat daje dzieciom_wizyta Świętego. Podczas tego niezwykłego spotkania dzieci brały udział w ciekawych zabawach wraz z pomocnikiem Świętego Mikołaja – wesołym Elfem, śpiewały Mikołajowi piosenki i recytowały wierszyki. Po występach Mikołaj obdarował dzieci prezentami. 


4-5.12.2017

„Powiedz mi, a zapomnę

 

Pokaż- a zapamiętam

 

Pozwól mi działać, a zrozumiem  "(Konfucjusz)

Zajęcia badawcze w grupie II są bardzo wyczekiwane przez dzieci. Pozwalają one rozwijać naturalną pasję odkrywania świata. Badaniom i obserwacji właściwości rzeczy oraz zjawisk towarzyszy ogromny pozytywny ładunek emocji: zadowolenia, satysfakcji, radości z tego, że dzieci coś odkryły, doszły do ważnego wniosku. Eksperymenty uczą myślenia przyczynowo- skutkowego, porównywania, uogólniania – rozszerzają horyzonty myślowe przedszkolaka.

 

 


4.12.2017 

W naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie muzyczne, prowadzone przez Panią Lidię Chalińską, pt. "Mikołaj przybywa oraz kolęda na niebie, kolęda na ziemi...". Dzieci poznawały nowe instrumenty i aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu. 

 


27.11-01.12.2017

W oddz. V  przeprowadzono cykl zajęć w oparciu o ,, Ogólnopolski program edukacyjny - Mamo,  tato wolę wodę". To już 10 edycja w/w programu, w którym bierze udział nasze  przedszkole.Przez cały tydzień, codziennie dzieci miały możliwość podnieść  poziom swojej wiedzy na temat: występowania, rodzajach i jakości wody na  ziemi.Uczyły się jak racjonalnie gospodarować wodą oraz  dowiedziały się  dlaczego woda jest ważna dla ludzi, zwierząt i roślin.Przeprowadziły  doświadczenia na podstawie, których zapoznały się  właściwościami   wody.


30.11.2017

Dzieci przebrane w piękne stroje wzięły udział w Zabawie Andrzejkowej zorganizowanej przez Rodziców naszych przedszkolaków. Dzieci poznały ludowe obrzędy i zwyczaje związane ze świętem andrzejkowym. Przedszkolaki z wielką chęcią brału udział we "wróżbach" andrzejkowych, mogły również potańczyć. Nie obyło się również bez wybrania króla i królowej zabawy.

Pani Rokosz- mamie Adasia, serdecznie dziękujemy za trud i zaangażowanie włożone w zorganizowanie zabawy.


29.11.2017

Dzieci z oddziału III wybrały się do WDK na spektakl ekologiczny pt. "Kolory Miasta". Spektakl ten był pełen magii i dobrego humoru. Poprzez dobrą zabawę pokazał dzieciom, jak ważna w życiu człowieka jest przyroda. Zaznajomił przedszkolaki z pojęciem niskiej emisji, smogu i jego szkodliwości. Zaprezentował główne źródła zanieczyszczeń powietrza, takie jak m. in. samochody, spalanie śmieci w piecach czy ogrzewanie domów węglem.


27.11.2017

Starszaki z oddziału IV wzięły udział w lekcji bibliotecznej inspirowanej twórczością Wandy Chotomskiej.


24.11.2017

"Dzień Pluszowego Misia" - jak co roku nasze przedszkole świętuje ten wyjątkowy dla dzieci dzień. Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każde dziecko posiada własnego ulubionego misia pluszowego, dlatego w tym dniu przedszkolaki przyniosły swoje pluszowe zabawki do przedszkola. Dzieci brały udział w licznych zabawach ze swoimi pluszakami na grupach, a następnie wszyscy zgromadzili się w holu przedszkola, aby wspólnie świętować urodziny pluszowych misiów.


24.11.2017

Dzieci z Gr. III wybrały się do biblioteki wraz ze swoimi misiami. A tam niespodzianka - czekała na nich pani z ogromnym misiem. "Dzień Pluszowego Misia" okazał się w bibliotece fantastyczny.


 23.11.2017

Dzieci w oddziału IV wzięły udział w IX Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Mody Ekologicznej.

 


23.11.2017

Przedszkolna uroczystość – Pasowanie na przedszkolaka - ten dzień pozostanie na długo w pamięci dzieci 3-4letnich z grupy I i II. W części artystycznej maluchy zaprezentowały dwumiesięczne efekty swojej pracy, dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania, medal i upominek, przygotowany przez rodziców. Na zakończenie dzieci wraz z rodzicami zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.


22.11.2017

W oddziale IV odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców "Jesienna szaruga".


 

22.11.2017

"Marszowym krokiem"- dzieci ze wszystkich grup wiekowych brały udział w muzycznym przedsatwieniu, przygotowanym przez Filharmonię Podkarpacką. Tematem wiodącym spektaklu były utwory, upamiętniające odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Dzieci poznały marsze towarzyszące ważnym uroczystościa oraz te tworzone przez znanych kompozytorów.

 


15.11.2017

Dzieci z oddziału IV i V miały okazję obejrzeć spektakl teatralny pt. „Duch skrzyni i różnorodność kultur Europy” .  Sztukę przygotowali aktorzy Polskiego Teatru Muzycznego.

Dzieci poznały historię 9-letniego Kuby, który przypadkowo uwolnił złego ducha skrzyni (żywiącego się strachem, nienawiścią, bólem i łzami). Wspólnie z Puszkiem – psem Kuby, odbyliśmy podróż po krajach Europy w celu odszukania największego skarbu świata. Byliśmy we Francji, Hiszpanii, Anglii i we Włoszech. Dzięki pomocy rezolutnego byczka Hose, Kubie udało się zwyciężyć ducha.
Zły duch stracił moc, pokonaliśmy go dobrym słowem , a na koniec okazało się, że największym skarbem świata jesteście WY DROGIE DZIECI.

13.11.2017

Dzieci z oddziału V same przygotowywały sobie kanapki, przybierały je tym na co miały ochotę. Uczyły się sięgania po tyle ile zjedzą, kulturalnego zachowania przy stole, samodzielnego nakładania widelcem, używania noża, proszenia o podanie półmiska , ucząc się przy tym zwrotów grzecznościowych, jak również cierpliwego czekania. Taki dzień będzie powtarzał się raz w miesiącu.


13.11.2017

Podczas kolejnego już spotkania z panią Paśko dzieci poznały zwierzęta chińskiego zodiaku.


13.11.2017

W ramach realizowanego tematu "Urządzenia elektryczne" dzieci z oddziału I udały się na wycieczkę po wybranych pomieszczeniach w naszym przedszkolu, w celu odszukania różnych sprzętów działających za pomocą prądu. Najpierw przedszkolaki udały się do kuchni, gdzie poznały panie kucharki i przyglądały się jak powstają serwowane im posiłki. Tam dzieci odnalazły piec elektryczny, piekarnik, ogromne wentylatory i inne urządzenia potrzebne do pracy w kuchni. Przedszkolaki odwiedziły również biuro pań księgowych, gdzie również znajdowało się wiele sprzętów elektrycznych, których działanie zaprezentowała jedna z pań. Następnie maluchy udały się do sal innych grup, gdzie rownież z zaangażowaniem poszukiwały tego typu sprzętów. Dzieci dowiedziały się nie tylko jak wyglądają, gdzie się znajdują i jak działają sprzęty elekryczne, ale przedewszystkim, że płynący w nich prąd jest niebezpieczny.


10.11.2017

Starszaki z Przedszkola Publicznego Nr 18 w Rzeszowie zaprosiły dzieci z Gr. III na uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Zaprezentowały poloneza, piękne wiersze i piosenki. Dzieci z uwagą śledziły program artystyczny przygotowany przez starszych kolegów.

08.11.2017

Dzieci z oddziału I miały okazję poćwiczyć swoje umiejętności manualne podczas zabawy z nożyczkami. Przedszkolaki w pełnym skupieniu wycinały dowolne kształty z kolorowych gazet, jednocześnie ucząc się jak bezpiecznie posługiwać się nożyczkami.


08.11.2017

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia, przygotowana przez dzieci z grupy V. Podczas przedsatwienia starszaki zaprezentowały  pieśni patriotyczne, wiersze oraz ujmujące układy taneczne. Gośćmi specjalnymi były przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 12 w Rzeszowie.


06.11.2017

Podczas zajęć swobodnych przedszkolaki z oddziału I bardzo chętnie podejmują zabawy konstrukcyjne i manipulacyjne. Zabawy te mają bardzo duży wpływ na sprawność i wzrost precyzji ruchów rąk oraz na rozwój intelektualny dzieci. Dzięki nim przedszkolaki zdobywają podstawową wiedzę o użyteczności przedmiotów i narzędzi, rozwijają wyobraźnie i uczą podstawowych umiejętności społecznych. 

 


06.11.2017

W naszym przedszkolu odbyło się kolejne przedsatawienie koncertujące, podczas któego artyści zaprezentowali dzieciom wybrane pieśni patriotyczne, nawiązujące do Święta Niepodległości. Podczas koncertu dzieci poznały budowę i brzmienie werbla i gitary oraz aktywnie uczestniczyły w proponowanych zabawach muzycznych.

 


30.10.2017

W oddziale III odbyły się zajęcia otwarte pt. "Jesienne liście". Celem zajęć było rozwijanie umiejętności matematycznych i mowy. Rodzice mogli podziwiać swoje pociechy w "akcji" a także aktywnie uczestniczyć w zajęciach.


27.10.2017

Starszaki z gr. III były dziś pierwszy raz po wakacyjnej przerwie w bibliotece. Pani przywitała ich bardzo serdecznie, przypominając jednocześnie o zasadach wypożyczania książek. Dzieci przypomniały również jak należy dbać o książki. Wspaniale się bawiły przy inscenizacji bajki "Gąsienica"

25.10.2017

Dzieci z oddziału IV  udały się do Szkoły Podstawowej Nr 8 w Rzeszowie. Przedszkolaki wzięły udział w zabawach ruchowych na przygotowanym torze przeszkód. Następnie złożyły wizytę uczniom klasy II podczas której zobaczyły jak wygląda sala lekcyjna i dowiedziały się jak odbywają się zajęcia edukacyjne w szkole. Zwiedziły również  bibliotekę szkolną, gdzie wzięły udział w lekcji bibliotecznej. Na zakończenie odwiedziły świetlicę  i stołówkę, w której czekał na nie słodki poczęstunek i drobne upominki.


23.10.2017

Dzieci z oddziału IV odwiedziły Bibliotekę Osiedlową. Uczestniczyły w pierwszej lekcji bibliotecznej o tematyce jesiennej.


25.10.2017

"Wprowadzenie do świata muzyki", to temat spotkania z muzykami Filharmonii Podkarpackiej. Dzieci wraz z muzykami próbowały zdefiniować pojęcie "muzyka". Dowiedziały się, z czego zbudowane są piosenki. Poznały instrumenty: gitarę basową i klarnet.


20.10.2017

Dzieci ze wszystkich grup wiekowych wzięły udział w przedstawieniu koncertującym "Świat muzyki dla dzieci", pt. "Bądź bezpieczny na drodze". Przedszkolaki żywo reagowały na proponowane im zabawy i piosenki oraz aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu. Podczas wystąpienia poznały twórczość jednego z polskich kompozytorów i pianistów - Wojaciecha Kilara oraz utrwalały zasady bezpiecznego poruszania się po jezdni.


19.10.2017

W dniu 19.10.2017r.,w naszym przedszkolu odbyło się roztrzygniecie Konkursu Fotograficznego  "Jesień w obiektywie". Dzieciom i rodzicom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie!


19.10.2017

Korzystając ze słonecznej pogody, przedszkolaki z oddziału I wybrały się na spacer do pobliskiego placu zabaw, na którym wspolnie bawiły się w piaskownicy. Zabawy w piasku to nie tylko dobra rozrywka, ale również ćwiczenie sprawności manualnych i umiejętności konstrukcyjnych.  Ponadto, dają one możliwość lepszego poznawania swoich rówieśników oraz ciekawej zabawy w ich gronie.


17.10.2017

W ramach współpracy z Uniwerystetm Rzeszowskim dzieci z oddziału I brały udział w przesiewowym badaniu stóp za pomocą podoskopu, który rejestruje obraz stopy wraz z informacją o jej przestrzennym ukształtowaniu. Ponadto, ocenie poddane zostały również kolana naszych przedszkolaków, ich waga i wzrost. 


16.10.2017

W naszym przedszkolu wystąpił Teatr „Skrzat” z Krakowa z przedstawieniem pt.: „Strach ma wielkie oczy” . W teatrzyku wzięły udział dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Dzięki emocjonującej fabule, muzyce, interakcji między aktorami i dziećmi oraz pouczającym scenkom, nasze dzieci poznały znaczenie powiedzenia „Strach ma wielkie oczy” oraz uświadomiły sobie, że obiekty naszych lęków często w rzeczywistości wcale nie sa takie groźne, na jakie wyglądają. 


16.10.2017

Dzieci z oddziału III samodzielnie przygotowywały swoje śniadanie. Robiły kolorowe kanapki, które potem z wielkim apetytem zjadły.


 11.10.2017

Dzieci ze wszystkich grup odbyły niezwykłą podróż do najdalszych zakątków kosmosu. Podczas seansu w mobilnym planetarium dzieci  miały możliwość pogłębiania wiedzy na temat zjawisk i procesów astronomicznych. Projekcja odbyła się w specjalnej kopule o kształcie kuli, która już na samym wstępnie zrobiła na dzieciach ogromne wrażenie. Nadmuchiwana ogromna kopuła stanowiła idealną namiastkę kosmosu. Z wnętrza co pewien czas dochodziły, głośne "Woow"!!! i inne okrzyki zachwytu.

 


05.10.2017

Przedszkolaki z oddziału III z owoców przyniesionych z domu własnoręcznie wykonały sałatkę owocową, którą potem z apetytem smakowały.


04.10.2017

Starszaki z grupy IV i V wybrały się na wycieczkę do Stobiernej koło Dębicy do Parku Owadów i Pajęczaków. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały pogadanki, porównywały owady wstępujące w przyrodzie z tymi, które są w Parku Owadów i Pajęczaków, owady pod mikroskopem, ciekawostki ze świata owadów np. największy motyl, najdłuższe czułki; miały również okazję wypiekać regionalne placki - proziaki.

Dzieci także zwiedziły Osadę Słowiańską, dowiedziały się jak mieszkali Słowianie,  co jedli i w co się ubierali... piękna lekcja w historii w pigułce!!!


 04.10.2017

Przedszkolaki z oddziału I miały okazję poeksperymentować podczas zajęc dydaktycznych, dotyczących wody i jej właściwości. Zabawy badawcze to świetna zabawa, dzięki której dzieci rozwijają myślenie przyczynowo-skutkowe i umiejętność wniokowania na podstawie obserwacji. 


 03.10.2017

"Owocowy zawrót głowy" - smacznie i zdrowo"

To tytuł zajęć kulinarnych - praktycznych, w których dziaci z grupy II mogły własnoręcznie przygotować sałatkę owocową. Była naprawdę pyszna!

 


 03.10.2017

Dzieci z oddziału IV wybrały się na wycieczkę do Niżnej Łąki koło Miejsca Piastowego do Gospodarstwa Pszczelarskiego "Eko Bałon". Przedszkolaki poznały właściwości odżywcze miodu, sposoby jego wykorzystania w życiu codziennym.

Wycieczka została zrealizowana dzięki Stowarzyszeniu Producentów Żywności Ekologicznej z którym nasze przedszkole współpracuje.


02.10.2017

Tydzień z "Owocami" w oddziale II rozpoczął się od wyjścia do pobliskiego sklepu owocowo - warzywnego. Tam przedszkolaki poznały
asortyment, rozpoznawały i nazywały owoce. Zakupiły również te wybrane - najsmaczniejsze i najładniejsze, z których zrobią pyszną sałatkę.


02.10.2017

Tego dnia zwykły spacer oddziału I zamienił się w szaleństwo na jednym z pobliskich placów zabaw. Beztroska zabawa wprowadziła wszystkich w miły nastrój. Ponadto, korzystanie z wyposażenia placu było dobrą okazją do wporwadzenia kilku nowych, ważnych zasad bezpieczeństwa. 


02.10.2017

Przedszkolaki z oddziału III korzystając ze słonecznej pogody wybrały się na spacer do Parku Sybiraków. Tam oglądały drzewa, porównywały liściaste z iglastymi i zbierały dary jesieni. Zebrane listki i kasztany zainspirowały ich do zabaw w porównywanie liści pod względem koloru, kształtu. Przeliczały i porównywały zbiory używając określeń "mniej", "więcej", a także układały rytmy.


27.09.2017 

Korzystając z pięknej jesiennej pogody dzieci z oddziału V wybrały się na wycieczkę edukacyjną do rezerwatu przyrody Lisia Góra. Lisia Góra to wzgórze, które wznosi się nad Wisłokiem, porośnięte jest pięknym  lasem dębowym. Ruszyliśmy wzdłuż ścieżki edukacyjnej, która zatacza prawie pełną pętlę w rezerwacie. Co jakiś czas czytaliśmy umieszczone tablice informacyjne o roślinach i zwierzętach, które można tu spotkać. U podnóża Lisiej Góry, na łące przy bulwarach nad Wisłokiem urządziliśmy sobie krótki odpoczynek. Dzieci były zachwycone dużym placem zabaw , w którym największą atrakcją jest żaglowiec - konstrukcja do wspinania się, zjeżdżania i innych hec. Pełni wrażeń i w znakomitych humorach wróciliśmy do przedszkola!


27.09.2017 

Dzieci z oddziau II świetnie się bawiły poznając podstawowe zasady ruchu drogowego. Samodzielnie budowały przejscie dla pieszych, ustalały prawa zabaw, stosując nasze super zabawki: autochodziki.   
Wiele radości i dumy dały im zajęcia z liczenia, do którego zastosowały kasztany przyniesione przez Adasia. Niektóre dzieci poradziły sobie z liczeniem do dziesięciu, brawo!


27.09.2017

„Szukamy jesieni” – dzieci z grupy I udały się na spacer w pobliżu przedszkola, aby obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie wraz z nadejściem jesieni. 


25.09.2017

W dniu 25.09.2017 dzieci z grupy I powitały jesień kolorowymi jeżykami. Dzieci miały okazję ulepić z własnoręcznie wykonanej masy solnej jeżyki, które zostały ozdobione makaronem i przyprawami. 


22.09.2017

Przedszkolaki z grupy I poznawały zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy. Zdobytą wiedzę wykorzystały podczas zabaw tematycznych, związanych z ruchem drogowym. 


20.09.2017

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Czas spędzony w tym dniu wypełniony był wspaniałą zabawą, tańcem i śpiewem. Nie zabrakło również ciekawych gier i konkursów.  W tym dniu wszystkim towarzyszyło mnóstwo radości i uśmiechu, a na zakończenie i mały i duży przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom i drobny upominek.18.09.2017

Podczas zajęć edukacyjnych pt. "Bezpieczne wakacje" dzieci zostały zaponznane z  zasadami bezpiecznego wypoczynku nad wodą, poznały zawód ratownika i sprzęt ratowniczy oraz brały udział w profesjonalnej sesji fotograficznej.


18.09.2017

Starszaki z oddziału IV wybrały się na wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie.  Dzieci  zapoznały  się zasadami  ruchu drogowego oraz bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.


13.09.2017

Do krainy figur geometrycznych przeniosły się dzieci z oddziału II. Bawiąc się - poznały ich kształt i nazwy, rozpoznawały i nazywały kolory podstawowe, doskonaliły umiejętność wycinania nożyczkami.

 


12.09.2017

Tego dnia w naszym przedszkolu wystąpił Teatrzyk Skrzat z przedstawieniem "Przygody Okruszka". Przedszkolaki z zaciekawieniem i uśmiechem oglądały występ aktorów.


08.09.2017

Pierwsze wspólne spacery i zabawy na swieżym powietrzu średniaków z grupy II.

 


08.09.2017

Ach ta koparka... wzbudziła wiele pozytywnych emocji wśród przedszkolaków z oddziału II. Jak sie okazało, trwające prace remontowe w ogrodzie były bardzo przydatne do zorganizowania spontaniczych zajęć o tematyce budowlanej.

 


 07.09.2017

"Kontrakt grupowy"

W oddziale II dzieci zapoznały się z zasadami obowiązującymi w grupie. Praca w zespołach spodobała się przedszkolakom.

 


um logo men logoVULCAN-nabor-przedszkola

stowarzysz-przedszkola-przysz

szkola-promujaca-zdrowie