Pożegnanie starszaków

 


 

 24.06.2019

Dzieci z oddziału III po raz ostatni w tym roku szkolnym uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych. Tematem przewodnim była twórczość Jana Brzechwy. Przedszkolaki wysłuchały najbardziej popularnych wierszy poety oraz brały udział w zabawach tematycznych do wybranych wierszy. Na koniec podziękowały paniom bibliotekarkom za cały rok pracy, wręczając mały upominek.


 

10.06.2019

10 czerwca nastąpiło rozwiązanie konkursu plastycznego dla dzieci i rodziców „Kwiatki z majowej łąki". Gratulacje złożyła osobiście Pani Dyrektor. Wszystkie prace jury podziwiało z zachwytem, doceniając włożony ogrom pracy, kreatywność i pomysłowość małych i dużych twórców.   Cieszymy się , że praca nad wykonaniem obrazków, to jednocześnie powód do spędzenia z rodzicami cennego czasu oraz rozwijanie więzi: wspólne wycieczki na łąkę, przekazywanie wiedzy o roślinach oraz wspólne tworzenie.

Z radością informujemy, ze wszystkie prace zostały nagrodzone! Do końca tygodnia możemy je podziwiać na wystawie w holu przedszkola. Następnie zostaną wykorzystane do utworzenia Albumu Przyrodniczego, który posłuży do rozwijania wiedzy przyrodniczej milusińskich


  10.06.2019

W dniu 10.06.2019 w szkole im. UNICEF odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Wszystkie dzieci uśmiechają się w tym samym języku-rodzina to najcenniejszy skarb". Przedszkolaki z grupy V mialy okazję obejrzeć piękne występy artystyczne swoich kolegów ze szkoły oraz towarzyszyć Martynce podczas odbierania nagrody za wyróżnienie jej pracy spośród 236 prac nadesłanych z rzeszowiskich placówek. 


 07.06.2019

W naszym przedszkolu odbył się Piknik Rodzinny. Swoje umiejetności artystyczne przedstawiły wszystkie przedszkolaki. Zabawę ogrodową poprowadził Bazyl, konkursom i grom nie było końca. Można też było nauczyc się sztuki origami i zgłębić wiedzę o maszynach lotniczych. Każdy mogł zamienić się w supermena czy też motylka za sprawą pięknych malunków na twarzy oraz zmienić fryzurę na bardziej kolorową. Dla koneserów kuchni ogrodowej były kiełbaski i pyszne racuchy a dla ochłody w ten słoneczny dzień -lody. Wszystko to można było uwiecznić w fotobudce by powrócić do tych radosnych chwil jeszcze raz.

 


 07.06.2019

Spotkanie autorskie z pisarką Niną Opic06.06.2019

6.06  średniaki z grupy II zaprosiły maluszki na  niecodzienną „Wycieczkę na łąkę”: a dokładnie zajęcia  utrwalające wiedzę przyrodniczą,  oraz rozwijające kompetencje matematyczne z wykorzystaniem maty do kodowania i ozobotów. Dzieciaki znały mnóstwo zwierzątek zamieszkujących łąkę  oraz  rozpoznawały  rosnące na niej rośliny . Uczestniczyły między innymi w pląsach  muzycznych  z wykorzystaniem el. metody E. Gruszczyk Kolczyńskiej  rozwijającej orientację  w schemacie własnego ciała. Na potrzeby chwili zamienili się w pszczółki.  Na łące, czyli macie „zakodowały” drogę pszczółki do ula, by później pokolorować ją na Karcie Pracy i sprawdzić czy nasza ozoboto- pszczółka dotrze do swojego domu. A to tylko część aktywności.  Na koniec- niespodzianka: wycieczka  badawcza na łąkę, by wiedzę sprawdzić w praktyce!  


06.06.2019

Najstarsze przedszkolaki brały udział w  Olimpiadzie Sportowej, która była zakończeniem programu Mini Olipiada Przedszkolaka, organizowanym przez Stowarzyszenie Frumis, Stowarzyszenie Przedszkola Przyszłości oraz Wydział Fizyczny URZ. Program ten skupił wokół siebie rzeszowskie przedszkola i dał mozliwość przebadania przedszkolaków pod kątem aktywności fizycznej jak również uczestniczenia we wspaniałej imprezie, dającej dzieciom okazję do sprawdzenia swoich sił w różnego rodzaju konkurenacjach sportowych. Wramach projektu przedszkolaki brały także udział w kokursach plastycznych. Nasi wychowankowie mogą poszczycić się wyróżnieniem w konkursie "Każdy przedszkolak ci to powie, że sport to zdrowie" oraz nagrodą głowną w konkursie "Mój wymarzony dom", której organizatorem była firma  N.G. Development - sponsor Mini Olipiady.


 04.06.2019

Przedszkoalaki z grupy III miały zawody sportowe w ogrodzie przedszkolnym. Rywalizowały ze sobą dwie drużyny, które miały za zadanie wykonać kilka zadań w jak najszybszym czasie. Dzięki temu przedszkolai uczyły się zasady "fair play", współpracy, zdrowej rywalizacji jdnocześnie świetnie się bawiąc.


 

03.06.2019

Tego dnia odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym Przestawienie Koncetrujące na którym pzedszkoalki miały okazję odświeżyć sobie pamięć i przypomnieć poznanych wcześniek kompozytorów oraz pożagnać się na czaswakacji z prowadzącymi.


 

31.05.2019

31 maja obchodzony jest Dzień Bociana ustanowiony przez Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody pro Natura w 2003 r.  Jest to doskonała okazja by zwrócić uwagę na to jak szczególne miejsce w polskiej kulturze i tradycji zajmują bociany oraz jak mocno w krajobrazach polskiej przyrody wpisały się te piękne ptaki, uważane za symbol kraju. Dzieci z naszego przedszkola przyłączyły się do obchodów święta bociana, uczestnicząc w różnych bocianich aktywnościach: uświadomiły sobie prawdziwe wymiary tego ptaka, porównując rozpiętość własnych rąk z długością skrzydeł bociana, wysłuchały wiele ciekawostek z życia bocianów, poznały staropolskie przysłowia dotyczące tych zwierząt. Uczestnicząc w teatrzyku wg utworu S. Michałkowa, poznały charakterystyczne cechy w budowie bociana i żaby, będące przystosowaniem do ich środowiska życia. Dzieci wykonały również wspólną przestrzenną pracę plastyczną, bawiły się przy muzyce, a na koniec spotkania obejrzały film edukacyjny pt. „Wywiad z bocianem”, jako podsumowanie i utrwalenie zdobytych wiadomości.


 

31.05.2019

Z okazji Dnia Dziecka dzieci z grup I i II wybrały się do Kina Zorza, gdzie obejrzały bajkę pt. "Panda i Banda". Po skończonym spektaklu przedszkolaki wybrały się na lody. 

 


30.05.2019

Wycieczka do Osady Słowiańskiej w Stobiernej

Przedszkolaki z grup III, IV i V przenieśli się w czasie prawie 1000 lat wstecz i poczuli prawdziwie średniowieczną atmosferę. Zapoznali się tu z dawnym rzemiosłem, zaobserwowali jak żyli w tamtych czasach nasi przodkowie, jakich używali sprzętów, jak się ubierali, a także jakiej broni używali podczas najazdów wroga. Wszyscy strzelali z łuków i jedli pyszne kiełbaski. Przewodnikami w tej osadzie byli panowie i panie, którzy nadane mieli słowiańskie imiona tj. Ziemowit, Blizbor, Świętosław, Dobrawa i inni. Mimo deszczu wszyscy szczęśliwi i zadowoleni powrócili do przedszkola.


 

30.05.2019

Dzieci z oddziału II odwiedziły kampus Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, gdzie zorganizowano we współpracy z Zakładem Ubepieczeń Społecznych w Rzeszowie "Dzień bezpieczeństwa w transporcie i ruchu drogowym". Przedszkolaki wzięły udział w spotkaniach z przedstawicielami Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, Inspekcji Transportu Drogowego, PKP i Straży Granicznej. Dzieci wysłuchły krótkich prelekcji dotyczących bezpieczeństwa oraz oglądały sprzęt, wykorzystywany przez służby w akcjach ratunkowych.


28.05.2019

28.05.2019. Wspólne zabawy badawcze dzieci z oddziału III i IV pt. „Magnetyczne czary”.

Przedszkolaki poznały budowę, rodzaje i właściwości magnesów, obserwowały linie pola magnetycznego , powstałe z opiłków żelaza. Następnie sprawdzały , które przedmioty są przyciągane przez magnesy, jednocześnie doskonaląc umiejętność nazywania i rozróżniania poszczególnych materiałów ( papier, plastik, metal, guma, tkanina, kamień, drewno). Dowiedziały się, jak silne są oddziaływania między magnesami poprzez prosty eksperyment ze sznurkiem i magnesem neodymowym oraz sprawdziły czy magnesy przyciągają metalowe przedmioty przez wodę, papier, stół, a nawet przez dłoń. Eksperymenty z magnetyzmem zakończyliśmy zabawami w poszukiwaczy skarbów z użyciem magicznej różdżki, napędzaniem samochodów za pomocą magnesów i zabawą po torze wyścigowym.      


27.05.2019

 "Zajęcia biblioteczne dzieci z oddziału III- temat przewodni to pszczoły. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania o Pszczółce Mai, rozwiązywały rebus fonetyczny, uczestniczyły w zabawach ruchowych oraz matematycznych."


24.05.2019

W dniu 24.05.2019 grupa V uczestniczyła w ogólnopolskim projekcie Kolejowe ABC. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z bezpieczeństwem na kolei, zawodami związanymi z tym tematem, zasadami podróżowania i poruszania się po dworcu kolejowym. Dzieki praktycznym zadaniom poznały znaki kolejowe, wiedzą jak bezpiecznie przejść przez przejście kolejowe i dlaczego bardzo ważne są odblaski.

 


 

 24.05.2019

Przedszkolaki obejrzały teatrzyk pt. "Nowe przygody Koziołka Matołka", który miał do wykonaia wiele trudnych zadań i pokonanie odległych zakątków. Przedstawiona historia przez aktorów teatru z Krakowa bardzo rozbawiła nasze przedszkolaki, które z wielką uwagą oglądały przedstawienie, aktywnie w nim uczestnicząc poprzez wspólne śpiewanie.


 22.05.2019

 Tor sensoryczny w grupie III. Zajęcia sensoryczne to skuteczny i efektowny sposób, pozwalający zniwelować dysfunkcje w zakresie rozwoju dziecka, np. problemy z nauką, niechęć do aktywności fizycznej, nadpobudliwość, nieprawidłowa koordynacja wzrokowo-ruchowa.


 

20.05.2019

Dzieci z grupy II mialy okazję wziąć udział w zabawach z OZOBOTEM. Ozobot to mały, ale bardzo inteligentny robot do nauki programowania. Na rozgrzewkę każde dziecko narysowało kolorową drogę, po której jeździł mały robot, reagując na użyte przez dzieci kolory. Następnie dzieci układały drogę dla ozobotów wykorzystując specjalne puzzle, na któych umieszczone są kody, dzięki którym można sterować małymi robotami. 


20.05.2019

W poniedziałek przedszkolaki z grupy IV po raz ostatni w tym roku szkolnym uczestniczyły w lekcji bibliotecznej, na której dowiedziały się, jak należy dbać o książki, aby jak najdłużej nam służyły. Na koniec dzieci zostały uroczyście pasowane na czytelnika oraz otrzymały upominki w postaci książeczek i zakładek do książki.


17.05.2019

Grupa III wspólnie zorganiowała w swojej sali przedszkolnej "Kącik regionalny", który pokazał jak wyglądały rzeczy codziennego użytku naszych przodków. Największą atrakcją okazał się sprzęt wykorzystywany przez pucybuta!


 16.05.2019

W czwartek odbyła się kolejna część Przeglądu Recytatorskiego pt. „Wiosna”. Dzieci pięknie wystąpiły – pięknie deklamując wiersze o tematyce wiosennej.

 


15.05.2019

Nasze przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w lekcji historycznej, która została przeprowadzona przez Fundację Polska Historyczna, na rzecz historii i tradycji. Dzieci z zainteresowaniem oglądały przyniesione rzeczy naszych przodów sprzed 1000 lat. Były to elementy strojów noszonych na co dzień jak i te odświętne, naczynia, elementy broni. 


 

13.05.2019

Teatrzyk Zielony Melonik przedstawił przedszkolakom sztukę pt. "Licho nie śpi". Morał wypływający z przestawienia: mądre postępowanie i słuchanie przestróg ochroni przed niebezpieczeństwem, a wspólne działanie i życzliwość pomoże zażegnać zło. W trakcie spektaklu dzieci nauczyły się, że nie można nawiązywać zbyt bliskich kontaktów z przygodnie spotkanymi osobami, nawet jeśli przypominają kogoś kochanego. 


10.05.2019

Dzieci z oddziału II wzięły udział w zajęciach otwratych dla rodziców. Przedszkolaki przeniosły sie w niezwykły podowodny świat. Podczas zajęć rozwijały kompetencje językowe i matematyczne oraz poszerzały wiedzę przyrodniczą.


09.05.2019

W naszym przedszkolu po raz ostatni w tym roku szkolnym odbyła się audycja muzyczna w wykonaniu artystów z Filharmonii Podkarpackiej, pt. "Wakacje tuż tuż!!!" Podczas koncertu dzieci poznały najpopularniejsze szlagiery piosenki wakacyjnej i harcerskiej.


08.05.2019

W naszym przedszkolu odbył się pokaz egoztycznych płazów, przygotowany przez podróżnika i przyrodnika pana Krzysztofa. Dzieci mialy okazję obserwować traszkę, żaby rzekotki, największą ropuchę, drzewołazy pochodzące z odległych krajów. Przedszkolaki mogły także każde z tych zwierząt dotknąć a nawet potrzymać i pogłaskać. 


07.05.2019

Dzieci z oddziału III uczestniczyły w zajęciach poprowadzonych przez panią Katarzynę N.- pracownika firmy Pratt & Whitney, zajmującej się produkcją silników lotniczych do samolotów i helikopterów. Była to niezwykle interesująca i bogata lekcja, przybliżająca przedszkolakom świat techniki i mechaniki. Dzieci zapoznały się z budową i funkcjami poszczególnych części samolotów, mogły dotknąć i obejrzeć kolekcję modeli wielu różnych maszyn latających, pasażerskich, wojskowych i bezzałogowych. Obejrzały również film animowany, nawiązujący do tematu, wysłuchały ciekawej opowieści ilustrowanej obrazkami o silnikach produkowanych w rzeszowskiej firmie, brały też udział w zabawach dydaktycznych oraz muzyczno- ruchowych. Na zakończenie otrzymały drobne upominki, w tym model samolotu do samodzielnego sklejenia. Serdecznie dziękujemy mamie Tomasza N. za fascynującą prezentację tematu lotnictwa. 


07.05.2019

Przedszkolaki z grupy III skorzystały z pięknej pogody i wybrały sie na spacer do Parku Sybiraków, po drodzw wstąpili na boisko, aby zrobić sobie zawody sportowe, podmuchać dmuchawce, pozbierać kwiaty i swobodnie pobiegać po boisku wyścielonym mniszkiem lekarskim!


06.05.2019

Odbyło się kolejne Przedstawieie Koncertujące poświęcone tematyce związanej z datami majowymi tzn. Konstytucja 3-go Maja, Rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz ważnego święta dla wszystkich dzieci Dzień Mamy i Taty obchodzony łącznie w postaci Dnia Rodziny! Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w spotaniu z muzyką dowiadując się ciekawostek z życia Ludwika van Beethowena.


06.05.2019

Grupa V wybrała się po raz ostatni do pobliskiej biblioteki. Wszystkie przedszkolaki wysłuchały próśb książki, odbyły egzamin z czytelnictwa i zostały pasowane na czytelnika i znawcę książek. Od dzisiaj świat bajek, baśni i opowieści nie ma przed nimi tajemnic.


 

4.04.2019

W naszym przedszkolu odbyła się kolejna audycja muzyczna w wykonaniu artystów z Filharmonii Podkarpackiej pt. "Cudze chwalicie swego nie znacie". Podczas przedstawienia dzieci poznały rożnorodność i piękno polskiej muzyki ludowej.


4.04.2019

Kolejne spotkanie z robotami edukacyjnymi - ozobot w grupie III. Tym razem przedszkolaki doskonaląc swoje umiejętności posługiwania się ozobotami sami kolorowali komendy - co było dla nich ekscytujące. Drogę jaką miał pokonać robot była związana z aktualną porą roku zawarta w temacie zajęć "Droga Pani Wiosny". Wszystkim się udało i ozobt pokonał przygotowaną drogę.


3.04.2019

Dzieci z oddziału III i V uczestniczyły we wspólnych zajęciach pt. „Wiosna w ptasich gniazdach”, nawiązując do Międzynarodowego Dnia Ptaka, obchodzonego1 kwietnia. Przedszkolaki poznawały środowisko życia i zwyczaje ptaków, utrwalały nazwy popularnych ptaków przylatujących na wiosnę do naszego kraju, określały cechy charakterystyczne tej gromady zwierząt. Wykorzystując tablicę multimedialną, obejrzały ciekawy film przyrodniczy pt. Ptaki Polski- kukułka, a także podjęły się zadania kodowania sylwety bociana.


 

2.04.2019

Wszystkie grupy przedszkolne wzięły udział w zajęciach ruchowych, prowadzonych przez trenerów szkółki piłkarskiej Brazilian Soccer Schools. Dzieci ćwiczyły swój refleks i koordynację wzrokowo-ruchową podczas ćwiczeń ogólnorozwojowych. Następnie odbywały się ćwiczenia z piłką, rozwijające umiejętność panowania nad nią i przekazywania jej innej osobie. 


2.04.2019

Świętowanie obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci w grupie III. W tym dniu przedszkolaki miałay za zadanie przynieść do przedszkola swoją ulubioną książkę. Dzieci miały okazję porównywać swoje książki, omawiać ich wygląd (faktura), przeliczać. Zabawa w układanie książek od największej do najmniejszej wywołała wielkie zaangażowanie. Dzieci nawet miały okazję tańczyć i bawić się z książkami. Zajęcia wywołały wiele pozytywnych uczuć!


 1.04.2019

Dzieci z grupy V były na zajęciach bibliotecznych pt. "Wiosna". 

Matydla G. pięknie wyrecytowała wiersz D. Wawiłow "A jak będę dorosła".


 30.04.2019

Dzieci z oddziału III i V uczestniczyły we wspólnych zajęciach z kodowania z wykorzystaniem kolorowych plastikowych kubeczków, które stanowią dla przedszkolaków nieograniczone źródło radości i kreatywności. Oprócz tego rozwijają uniwersalne kompetencje, takie jak: logiczne myślenie, umiejętność pracy zespołowej, zadaniowe podejście do napotkanych trudności, koncentrację, koordynację wzrokowo- ruchową. Dzieci mogą się bawić kubeczkami samodzielnie albo w grupach. Mogą układać je na płaszczyźnie lub według wzoru (kodu), albo realizować własne pomysły. Kubeczki pozwalają tworzyć sekwencje rytmicznie powtarzających się kolorów (płaskie lub przestrzenne) albo wznosić konstrukcje poprzez  odwzorowanie przykładowej „budowli”. 


 

 

30.04.2019

Dzieci z grupy IV brały udział w zajęciach badawczych, których głównym bohaterem było jajko. Przedszkolaki poznały różne rodzaje jajek, dowiedziały się, jak odróżnić jako ugotowane od surowego oraz co się dzieje ze skorupką zanurzoną w occie.

 


29.03.2019

W naszym przedszkolu odbyła się II Edycja Międzyprzedszkolnego Przeglądu Piosenki pt. ,,Przedszkolaki śpiewają”  – „Utwory muzyczne z bajek i baśni”. Podczas przeglądu swoje występy zaprezentowało 47 dzieci z 19 rzeszowskich przedszkoli. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy samych sukcesów.

 

 


 

29.03.2019

Realizacja programu czytelniczego - "Dzień z twórczością Lucyny Krzemienieckiej" w grupie III


28.03.2019

Dziewczynki z grupy V wzięły udział w Rzeszowskim Przeglądzie Przedszkolnych Zespołów Tanecznych "Mini - Cheerleaders",  który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury ul. Osmeckiego 51 w Rzeszowie.


 27.03.2019

Kacik ogrodniczy

Dzieci z grupy II zasadziły rośliny, które zostały umieszczone w kąciku ogrodniczym. Poznany w teorii cykl rozwoju roślin dzieci będą obserwować przez najbliższe dni, dbając o swój mały ogórdek w sali.

 


26.03.2019

Dzieci z grupy III w tym dniu wybrały się do Filharmonii Podkarpackiej na spektakl pt. "Czerwony Kapturek". Było to dla nich wielie wydarzenie, gdyż mieli okazję spotkać się ze sztuką poza przedszkolem. Pzredsztawienie wywołało wiele pozytywnych emocji, przedszkolaki aktywnie uczestniczyli w oglądaniu poprzez wspólne zabawy ruchowe z aktorami i śpiewanie. Miłosz miał okazję pomóc wilkowi w ubraniu piżamy wilkowi na scenie, zaś inne przedszkolaki z naszej grupy chętnie witały się z babcią, która zeszła ze sceny. 


 25.03.2019

Dzieci z oddziału III uczestniczyły w kolejnej lekcji bibliotecznej, tym razem tematem przewodnim była "Wiosna".


 22.03.2019

Międzynarodowy Dzień Wody

Wszystkie przedszkolaki w tym dniu ubrane były na niebiesko, aby podkreślić jak ważna jest dla nas woda. Dzieci z grup III i V z tej okazji przygotowały program artystyczny, dzięki któremu chciały przybliżyć wszyskim kolegom i koleżankom wartości wody. Program zawierał część recytatorską, taneczno-wokalną oraz złożenie przysięgi dotyczącej oszczędzania i dbania o wodę. Były również zagadki słuchowe, z którymi przedszkolaki świetnie sobie proradziły!


 

22.03.2019

Przedszkolaki z grupy IV witały wiosnę w żywym kąciku przyrody. Dzieci kilka dni wcześniej posadziły kwiaty, rzeżuchę oraz cebulkę i sałatę. Dzięki ich właściwej opiece w naszym kąciku szybko się zazieleniło. Na koniec nastąpiła obserwacja i mała degustacja wyhodowanych roślinek.


 

21.03.2019

Chętni Rodzice wraz z Dziećmi aktywnie uczestniczyli podczas zajęć gimnastycznych, prowadzonych przez Instruktora Rekreacji Ruchowej - Patrycję Kaproń.


 

21.03.2019

W naszym przedszkolu odbył się koncert artystów z Filharmonii Podkarpackiej. Podczas występu dzieci zostały zapoznane z wiecznie żywymi przebojami lat 20-stych i 30-stych.


21.03.2019

Tuż po śniadaniu przedszkolaki z grupy III wyruszyły uroczystym korowodem witając wiosnę! Chłopcy ubrani w odblaskowe kamizelki, dziewczynki w zielone spódniczki - wszyscy zaś wyposażeni w kolorowe wiosenne gaiki - dumnie kroczyli drózkami osiedla wznosząc okrzyki na cześć nowej pory roku! Przechodnie i mieszkańcy okloicznych bloków reagowali uśmiechem na nasz widok! A od babci Igorka dostaliśmy coś słodkiego - za co bardzo dziekujemy! Teraz czekamy, aż wiosna zagości u nas na dobre!


19.03.2019

We wtorek w grupie III nastąpiło rozwiązanie Konkursu dla dzieci i rodziców pt. "Moja wymarzona kukiełka, marionetka lub pacynka z baśni". Konkurs przeszedł wszelkie oczekiwania, jeżeli chodzi o ilośc zgłoszonych prac!!! Za co jesteśmy bardzo wdzieczni Rodzicom, że znaleźli czas, aby ze swoim dzieckiem wykonać pracę konkursową. Powołana komisja w składzie: Wioletta Bełza, Monika Siorek, Ewelina Wielgos, Anna Siemaszkiewicz miała wielki problem z wybraniem 3 prac nagrodzonych, ponieważ wszystkie były piękne i w każdej widać ogrom włożonej pracy. Dlatego komisja postanowiła, iż wszystkie prace dostaną takie same nagrody za pomysłowość, kreatywność i różnorodność. Największą nagrodą dla wychowawców był uśmiech i duma z jaką dzieci opowiadały o powstawaniu tych dzieł!

Bardzo serdecznie jeszcze raz GRATULUJEMY dzieciom i rodzicom za chęć udziału!


 18.03.2019

Dzieci z oddziału IV jak co miesiąc wybrały się do biblioteki.Tym razem Pani Basia przybliżyła przedszkolakom bajkową postać żółwika Franklina. Franklin w każdym tomiku książek przeżywa to ,co każde dziecko zna z doświadczenia,uczy jak rozwiązywać własne problemy, bawi, rozśmiesza, uczy używania ''czarodziejskich słów''. Podczas zajęć w bibliotece dzieci brały udział w wesolych zabawach z Franklinem,układały puzzle,słuchały bajki o przygodach Franklina .Dziękujemy za mile spędzony czas!`


14.03.2019

W naszym przedszkolu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego "Ulubiony bohater literacki" . Zebrani mieli okazję obejrzeć nagrodzone i wyróżnione prace na wystawie. Dzieci z oddziału IV rozporzęły uroczystość bajecznym tańcem. Następnie wszystkim laureatom wręczono dyplomy i nagrody. Bardzo dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów. 


13.03.2019

Przedszkolaki z grupy I również zapoznały się z nowinką edukacyjną, jaką są ozoboty - roboty edukavyjne. Było to ich pierwzsze spotkanie, które wywarło wielkie zaciekawienie i chęc poznania robotów. Na zajęciach miały okazję poznać i zapamiętać kolory dwóch komend, na jakie reaguje ozobot. Przedszkolaki obserwowały zachowania ozobota na wcześniej przygotowanym tulipanie - realizując tematykę tygodnia. Samodzielnie układały puzzle tworząc drogę z komendami dla ozobota. Były to ciekawe i inspirujące zajęcia!

 


 12.03.2019

Przedszkolaki z grupy III dowiedziały się o wartościach odżywczych orzechów tj. dodają energii, poprawiają koncentrację i pamięć, wpływają na piękne włosy i paznokcie, dostarczają dużo magnezu, fosforu i żelaza. Miały okazję degustacji, wyrażając swoje doznania smakowe.


11.03. 2019

W dniu 11.03. 2019 w grupie I odbyły się zajęcia kulinarno-praktyczne dla dzieci przygotowane i przeprowadzone przez panią Renatę, mamę Karolinki.
Dzieci dowiedziały się jak można zrobić pyszne i zdrowe kruche ciasteczka. W robieniu ciasteczek pomagały także maluszki. Gniecenie ciasta, wycinanie kształtów, przyozdabianie ciastek, okazało się dla nich fajną zabawą.
Ciasteczka smakowały wyśmienicie i szybko zniknęły z talerzyków. Po zajęciach kulinarnych pani Renatka została jeszcze z nami i uczestniczyła we wspólnych zabawach dowolnych, a przed leżakowaniem, w ramach akcji „Relaksacja z książką”, przeczytała wybrane przez dzieci bajki z naszej przedszkolnej biblioteczki.
Mama Karolinki przygotowała również dla dzieci słodkie upominki - pyszne czekoladowe domowe ciasteczka, które wzięły ze sobą do domu.
Pani Renacie bardzo serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie!


08.03.2019

Dzieci z gr I samodzielnie przygotowały śniadanie. Smaczne i zdrowe kanapki w mig znikały z talerzyków.Nawet niejadki zjadały swoją porcję z apetytem. Dzięki takim zajęciom dziecko rozwija samodzielność, kreatywność, wyobraźnię orazkształci odpowiednie nawyki żywieniowe, higieniczne i kulturalne.

 


08.03.2019

W naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie teatralne pt. "Kot w butach" w wykonaniu teatru Bazyl. 

 


06.03.2019

Przedszkolaki z grupy I miały okazję obejrzeć inscenizację pt. "Siostra łyżka brat widelec" na podstawie wiersza T. Śliwiaka. Krótki teatrzyk, bardzo się podobała, a dzieci same chciały wcielić się w rolę widelca czy łyżki. Dlatego warto organizować zabawy w teatr, które są jedną z bardziej ulubionych form, ponieważ dzięki niej małe dziecko zdobywa i doskonali wiele umiejętności, nawiązuje kontakty społeczne z rówieśnikami i dorosłymi.


 06.03.2019

W tym dniu dzieci z grupy V gościły tatę Tomka L., nauczyciela pływania. Pan Grzegorz opowiedział dzieciom dlaczego powinny wykonywać ćwiczenia fizyczne i jak wpływają one na ich zdrowie. Tato Tomka pokazał dzieciom parę interesujących ćwiczeń i zabaw które starszakom bardzo się podobały. Panu Grzegorzowi serdecznie dziękujemy za przybycie i za zdrową przekąskę którą należy spożyć po wysiłku fizycznym.


 06.03.2019

Organizowany przez nasze przedszkole Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny "Ulubiony bohater literacki" zakończył się posiedzeniem komisji konkursowej. Zaproszeni artyści wybrali spośród 118 prac, nadesłanych z 18 przedszkoli, 5 prac nagrodzonych i 10 wyróżnionych. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy pięknych prac!


04.03.2019

W naszym przedszkolu odbyła się kolejna audycja muzyczna "Świat muzyki dla dzieci" pt. "Piękno polskiego folkloru". Dzieci poznały twórczość kompozytora Henryka Wieniawskiego i poznały ludowy instrument okrynę. Przedszkolaki bawiły się również przy hawajskich rytmach, granych na ukulele. Dzieci rozwijały swoje muzyczne talenty i zainteresowania podczas gry na okarynie i uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych.


04.03.2019

Dzieci z oddziału V odbyły kolejną lekcje biblioteczną, tym razem pt. "Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki". 


01.03.2019

Starszaki z grupy IV i V brały udział w Turnieju zabaw i gier zorganizowanym przez Szkołe Podstawową Nr 22 w Rzeszowie. Sportowe zmagania zakończyły się zajęciem drugiego miejsca przez naszych reprezentantów. Podczas pobytu w szkole starszki miały także  możliwośc oglądania zwierzątek domowych na przygotowanej wystawie oraz zwiedzania szkolnych klas lekcyjnych.


28.02.2019

W naszym przedszkolu odbył sie Wewnątrzprzedszkolny Przegląd Recytatorski pt. "Cztery Pory Roku - Zima". Przedszkolaki ze wszystkich oddziałów prezentowały wiersze o tematyce zimowej. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom!


28.02.2019

W tym dniu dzieci z oddziału V ćwiczyły na zestawie przyrządów sportowych RESPO. Starszakom bardzo podobały się zajęcia gimnastyczne, więc aby opanować emocje jakie towarzyszyły ćwiczeniom, na koniec dzieci wykonały zestaw ćwiczeń relaksacyjnych, które pomagają zwiększyć koncentrację dziecka, zdolność do nauki i przyswajania nowych wiadomości.


27.02.2019

Dzieci z oddziału IV wybrały się  na spektakl teatralny pt. „Afryka Kazika” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Ciekawe, zabawne, a czasami niebezpieczne przygody, które wydarzyły się naprawdę, pozwoliły dzieciom poznać niezwykłego podróżnika o imieniu Kazik, który przemierzył  Afrykę na rowerze. Na swojej drodze spotkał wielu miłych i ciekawych ludzi oraz zwierzęta, którym chętnie pomagał. Podczas wyprawy przeżywał zarówno chwile wesołe, jak i chwile grozy. Na szczęście wszystkie przygody zakończyły się szczęśliwie.

27.02.2019

Grupa III pożegnała swoją koleżankę, która wyjechaał do innego miasta. W ramach ostatniego spotkania zorganizowaliśmy tańce i zabawy, a na dowód sympatii przedszkolaki zrobiły samodzielnie kartkę dla Sofii, na której się wszyscy podpisali. Mamy nadzieję, że Sofiia będzie o nas pamiętała!


27.02.2019

Ralizacja Programu Czytelniczego poprzez Dzień z Twórczością Marii Konopnickiej przedszkolaki z grupy I realizowały wsłuchując się w utwory poetki m.in. "Krasnoludki", "Tęcza" - jednocześnie utrwalając kolory tęczy, przeliczając, klasyfikując postacie krasnoludków. Dzieci pięknie kolorowały obrazki dotyczące wiersza - wzorując się na wcześniej ułożonej tęczy z pasków bibuły. Chętnie przeglądały przyniesione książeczki oraz wesoło bawiły się w rytmie piosenki o krasnoludkach.


26.02.2019

Dzień Twórczości z Marią Konopnicką w grupie III w ramach realizacji Programu Czytelniczego. Przedszkolaki poznały postać narodową, ważne fakty z życia, oglądały pomniki na zdjęciach. Słuchały piosenek skomponowanych do słów wierszy "Muchy samchwały", "Stefek Burczymucha" i inne, układały historyjki obrazkowe do uwiersza "Co słonko widziało". Oceniali nastrój utworów, które szybko wpadają w ucho przez swój prosty szyk i rymy. Zapoznali się ze słowami "Roty" - utworu patriotycznego, napisanego przez pisarkę, poruszając przy okazji temat patriotyzmu, oraz wiedzy geograficznej. W kolejnych dniach dzieci przynosiły swoje własne książeczki z domu Marii Konopnickiej - prezentując je grupie, oglądajac ilustacje, wspólnie słuchając utworów. Ze wszystkich książek stworzyliśmy w sali małą wystawkę.


 25.02.2019

"Na kolejnych zajęciach bibliotecznych dzieci z oddziału III poznały warunki klimatyczne i środowisko życia zwierząt bieguna północnego oraz Antarktydy"


25.02.2019

W naszym przedszkolu odbyła się kolejna, comiesięczna audycja muzyczna "Świat muzyki dla dzieci" pt. "Walentynki, Walentynki". Muzycy przedstawili dzieciom wybrane utwory o miłości i walentynkach. Przedszkolaki zostały zapoznane z twórczością kompozytora Antoniego Vivaldiego, poznały wygląd i dźwięk kastanietów i trąbki piccolo oraz aktywnie uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych i instrumentalnych. 


22.02.2019

Grupa V wybrała się do pobliskiego banku w Galerii Nowy Świat. Spotkanie było podsumowaniem naszych tygodniowych zajęć związanych z pieniądzem. Podczas wizyty dzieci dowiedziały się kim jest bankier i czym się zajmuję. Wiedzą już po co istnieją banki i jak można oszczędzać.

 


21.02.2019

Magnetyczne czary z grupą V 

Przedszkolaki dowiedziały się o sile grawitacyjnej, dlaczego w kosmosie „się lata”, wszystko dzięki zajęciom pt. „Magnetyczne czary” w któych brały udział przedszkolaki z V grupy – podczas zajęć wykorzystano różnego rodzaju magnesy: podkowiasty, sztabkowy. Za pomocą doświadczeń i obserwacji przedszkolaki poznały właściwości i zastosowanie magnesów w życiu codziennym, doświadczając jak działa siła magnetyczna oraz zjawisko odpychania się tych samych biegunów.


20.02.2019

Kosmo-zawody z grupą IV 

 Grupa III zprosiła kolegów i koleżanki z grupy IV na „Kosmo -zawody”. Podczas wspólnej zabawy dzieci wykonywały skoki kosmiczne w workach, był deszcze meteorytów, które samodzielnie zrobiły, interpretacja wiersza „Idzie niebo ciemną nocą” oraz zabawa przy muzyce związanej z kosmosem. Poprzez zabawę poznały rózne konstelacje.


18.02.2019

Projekt edukacyjny „W kosmosie”

Od 18.02. grupa III realizuje projekt „W kosmosie”. Dzieci stały się badaczami kosmosu, zdobywają wiedzę oraz gromadzą ciekawe publikacje o tej tematyce. Poznały wiele nowych pojęć związanych z Układem Słonecznym (nazwy planet, droga mleczna, orbita, gwiazda, rakieta itp.) Miały możliwość kilkakrotnie układać planety 3D na orbitach w odpowiedniej odległości od Słońca oraz dopasowywać odpowiednio napisy. 

Ogromną radość i zaskoczenie wywołała rakieta zrobiona z dużego kartonu oraz stacja kosmiczna w sali w specjalnie przygotowanym kąciku, który przedszkolaki mają do dyspozycji  - bawiąc się, przebierając w strój kosmonauty, zakładając hełm - jednocześnie doskonaląc współpracę.

Z wielką radością dzieci wykonywały różnorodne prace plastyczne: spodki kosmiczne, kosmos z palnetami, hełm kosmonauty, a także konstruowały rakiety oraz stworzyły ufoludka, którego nazwały Czesio z odpadów przyniesionych z domu. Dzieci uczestniczyły w ciekawych eksperymentach i doświadczeniach, dzięki którym ich wiedza na temat zjawisk zachodzących w przestrzeni kosmicznej znacznie się wzbogaciła. Obserwowały meteoryty, obejrzały film o układzie planet na tablicy interaktywnej i wysłuchały wielu informacji i ciekawostek o nich.

Wzbogaciły swoją wiedzę na temat kolejnych zawodów: astronoma i astronauty. Poznały postać Mikołaja Kopernika, co udowodnił ważnego, skąd pochodził i z czego słynie Toruń. Doskonaląc przy tym orientację na mapie Polski oraz poznając ważną postać, co związane jest również z postawą patriotyzmu. Dowiedziały się również, kto pierwszy poleciał w kosmos i wielkim zaskoczeniem była informacja, że jest jeden Polsk, który odbył lot w przestrzeń kosmiczną.Dzięki wizualizacji obserwowały, jak powstaje dzień i noc. 


12-13.02.2019

W czasie ferii zimowych 12.-13.02.2019 r. chłopcy z grupy IV i V wzięli udział w V Mistrzostwach Przedszkolaków w Halowej Piłce Nożnej. Zawodnicy dali z siebie wszystko, świetnie się przy tym bawiąc i rozwijając swoje umiejętności piłkarskie. Obecni na trybunach rodzice wspierali naszą reprezentację głośnym dopingiem. Chłopcy zdobyli puchar i dyplom dla przedszkola oraz pamiątkowe medale i dyplomy indywidualne. Nagrody wręczyła osobiście nasza Pani Dyrektor.

 


 

11.02.2019

Grupa III  realizowała Ogólnopolski Program Edukacyjny "Kubusiowy Przyjaciele Natury" o tematyce ekologicznej. Wramach zajęć przedszkolaki rozwijały swoją sprawność fizyczną, układając własne zestawy ćwiczeń, pogłębiały wiedzę nt zdrowego odżywiania - samodzielnie wykonały 2 rodzaje soków owocowych. Wykazywały znajomość zasad pomagania zwierzętom i dbania o rośliny.


06.02.2019

W tym dniu w grupie III gościliśmy mamę Adasia, która przyszła poczytać nam legendę pt. „O Popielu, którego myszy zjadły” w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Bardzo serdecznie dziękujemy i zapraszamy wszystkich chętnych do spotkania z nami i wspólnego spędzenia czasu z książką.


  04.02.2019

Starszaki z oddziału V uczestniczyły w comiesięcznej lekcji bibliotecznej.


01.02.2019


31.01.2019

Starszaki z oddziału V wybrały się do Muzeum Dobranocek w Rzeszowie na zajęcia czytelniczo - filmowe pt. "Zimowe przygody dobranockowych bohaterów- od bajki do dobranocki"


29.01.2019

Integracja przedszkolaków jest bardzo potrzebna m.in. po to by uczyć sie od siebie nawzajem. Dlatego przedszkolaki z grupy III zaprosiły swoich kolegów i koleżanki z grupy V na wspóle zajęcia. Dzieci razem oglądały prezentację multimedialną na podstawie opowiadania S. Szuchowej "Mateuszek na zaczarowanej wyspie". Celem zajęć było wdrażanie dzieci do stosowania form grzecznościowych, uświadomienie konieczności przestrzegania przyjetych norm i zasad postępowania, weralizowanie emocji. Przedzkolaki miały okazję wyrazić swoje emocje w tańcu oraz poznać metodę słoneczka - w której sami wymyślali miłe słowa jakimi można obdarować drugą osobę. Na zakończenie zajęć otrzymali symbliczny klucz, który otwiera serca


 

28.01.2019

Baśnie Braci Grimm

 

28.01. -01.02.2019

 W dniach 28.01-01.02.2019 r. opracowaliśmy z dziećmi z grupy III projekt edukacyjny pt. „Książka”. Pomysł projektu wpisuje się w realizację koncepcji pracy naszego przedszkola w bieżącym roku szkolnym 2018/2019 pt. „Książka- uczy, bawi i wychowuje”. W dzisiejszej dobie komputerów, tabletów i telewizji bardzo często zapomina się jak istotne w wychowaniu dziecka jest czytanie książek. Stały kontakt z książką ma znaczący wpływ na rozwój intelektualny dziecka. Rozwija bowiem jego wyobraźnię, kreatywność, wzbogaca zasób słownictwa i sferę przeżyć emocjonalnych. Książka umożliwia przedszkolakom zadawanie pytań i uzyskiwanie na nie odpowiedzi. Literatura jest też doskonałym czynnikiem inspirującym do zabaw teatralnych i działań plastycznych.

 W ramach naszego projektu dzieci:

- tworzyły mapę myśli, siatkę pytań „Co wiemy książkach?”, „Jakie są korzyści z czytania?”

 - przeprowadziły wywiad wśród pracowników przedszkola by dowiedzieć się jakie rodzaje literatury preferują dorośli

 - odwiedziły Bibliotekę Miejską Filia nr 4 w Rzeszowie, uczestnicząc w kolejnej lekcji „Pani Zima”

 - wybrały się do pobliskiej księgarni „Świat Książek”, aby poznać zawód księgarza oraz dokonać zakupu kilku bajek

 - wykonały plakat promujący czytelnictwo pt. „Czy te grube czy te chude, książki dobre są na nudę”

 - eksperymentowały z dawnymi narzędziami pisarskimi: piórem i atramentem, maszyną do pisania

 - oglądały projekcje filmów edukacyjnych: „W świeci książek”, „How papier is made?”

 - wykonały papier czerpany

 - napisały kodeks postępowania z książkami

 - wspólnie z rodzicami wykonały książeczki- bajeczki                                          

 - polisensorycznie badały właściwości i budowę pnia drzewa

 - uczestniczyły w zabawach społecznych „W księgarni” oraz pantomimicznych

 - słuchały bajek i baśni, wierszy oraz opowiadań czytanych przez nauczycieli

 - przygodę z projektem zakończył konkurs wiedzy o książkach

- samodzielnie wykonały zakładki do książek i dowiedziały do czego służą

- eksperymentowały z dawnymi narzędzimi pisarskimi: piórem i atramentem, maszyną do pisania - na której pisali własne imiona, nazwiska lub inne wyrazy (to było nie lada wyzwaniem, gdyż sami doświadczyli, iż nie było to łatwe zadanie - ponieważ należało użyć siły, aby wybić każdą literkę)

- dowiedzieli się ile każdy pisarz musiał się natrudzić, a kiedy zdarzyło się, że się pomylił cała praca szła na marne, bo kartkę trzeba było wyrzucić - co uczyło ich cierpliwości


 28.01.2019

W sali oddziału II został stworzony tymczasowy kącik teatralny. Przedszkolaki miały okazję wcielać sie w różnorodne role i poczuć jak prawdziwi aktorzy. W kąciku znalazły się liczne kukiełki, pacynki, maski i stroje, które dzieci mogły dowolnie zestawiać ze sobą i wykorzystywać podczas zabaw swobodnych. Nowy kącik tematyczny cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze strony dzieci, a możliwość przebierania się i tworzenia własnych teatrzyków lub przedstawień dała przedszkolakom mnóstwo radości. 


24.01.2019

Dzień Babci i Dziadzia to wielkie wydarzenie dla naszych przedszkolaków, które pięknie się przygotowały na tą uroczystość poprzez specjalne programy artystyczne. Nie jednej babci i dziadziowi kręciła się łezka w oku. To były wyjątkowe dni pełne dumy, radości i zadowolenia. Rozpromienione twarze dziadków poraz kolejny uświadomiły nam, jak ważne sa takie spotkania i współnie spędzone chwile z wnukami.


 

24.01.2019

W naszym przedszkolu odbyła się comiesięczna audycja muzyczna pt. "Skąd się wzięła muzyka contry?". Podczas przedstawienia dzieci poznały historię muzyki country oraz jej wpływ na współczesną muzykę rozrywkową. 


22.01.2019

 Na zajęciach przeprowadzonych w grupie III dzieci stworzyły portrety swoich dziadków...ale szczególne portrety, ponieważ stanowiły one fragment trasy dla robotów Ozobot! Przedszkolaki miały okazję samodzielnie kolorować komendy dla robota, co wyzwalało w nich wiele emocji. Przedsięwzięcie się udało, nasz ozobot przejechał całą trasę. Dzięki tym zajęciom uczyliśmy się nie tylko programowania, ale cierpliwości w oczekiwaniu na swoją kolej, współpracy, koleżeństwa.

 


18.01.2019

Przedszkolaki z grupy III oswajały się z ozobotami.

Programowanie staje się dziś ważnym trendem w edukacji na wszystkich poziomach kształcenia. Aby jednak młodzi ludzie z powodzeniem kodowali, powinniśmy zacząć uczyć krytycznego myślenia i kombinowania (w pozytywnym znaczeniu) jeszcze na etapie przedszkola. Nasze przedszkole idąc z duchem czasu posiada nowinki elektroniczne, którymi przedszkolaki bardzo się zainteresowały. Sami mogli układać drogę z puzzli (po której poruszał się ozobot), dopasowując odpowiednie komendy. Samodzielnie rysowali drogę jaką miał pokonać robot. To dopiero początek naszej przygody z kodowaniem z użyciem ozobotów.


18.01.2019

Grupa III miała okazję obejrzeć inscenizację pt. "Śniadanie ptaków". Teatrzyk pokazał jak ważne jest dokarmianie skrzydlatych przyjaciół, jednocześnie wyrabiając w nich chęć pomagania innym - jakże w dzisiejszych czasach bardzo ważny temat.


16.01.2019

Karnawał to czas przepięknych bali, przepełnionych muzyką i zabawą, długo wyczekiwany przez przedszkolaków.  W dniu 16.01.2019r. w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Tego dnia hol przedszkolny zamieniony został w kolorową salę balową. Przedszkolaki były przebrane w przepiękne postacie z różnych znanych bajek, baśni i nie tylko. Tegoroczny bal karnawałowy prowadzony był przez artystów teatru Bazyl, którzy wprowadzili dzieci w niezwykły charakter muzyki cygańskiej. Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie przepięknych balowych strojów.


15.01.2019

Teatrzyk "Między nami krasnalami"

Dzieci obejrzały zabawną historię wesołych skrzatów , dzięki, której nauczyły się rozróżniania zachowań poprawnych i niepoprawnych. Dowiedziały się co to jest szacunku do pracy oraz poznawały pozytywne wzorce zachowań. Przedszkolaki nie tylko oglądały, ale także brały czynny udział w przedstawieniu.


 15.01.2019

Grupa III poszgłębiła swoją wiedzę nt ptaków zimujących w Polsce oraz sposobu pomocy im w czasie zimy. Przedszkolaki wykazały się wiedzą nt znajomości nazw ptaków, poznały rodzaje pokarmu i same mogły wsypać ziarenka do karmnika. Zaspokajając naturalną potrzebę dotknięcia wszystkiego i poznania różnych faktur.


14.01.2019

W tym dniu W grupach III,IV,V odbyły się pierwsze zajecia z języka chińskiego, które kontynuowane są co tydzień. Spotkania są ciekawe i wesołe! Dzieci poznają nie tylko język, ale i kulturę Chin


 

10.01.2019

Oddział II odwiedził pan Szymon Kobylarz - tata Tymka, który opowiedział dzieciom o swojej pracy inżyniera napraw części lotniczych. Pan Szymon bardzo ciekawie przedstawił dzieciom podstawowe informacje na temat budowy i działania samolotów, rozbudzając w dzieciach nowe zainteresowania. Na zakończenie wszystkie przedszkolaki otrzymały upominki. Bardzo dziękujemy za miłe spotkanie i zapraszamy ponownie!


10.01.2019

Korzystając z uroku zimy przedszkolaki z grupy III postanowilły pobawić się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, zjeżdżając na jabłuszkach, rzucając śnieżkami do siebie, robiąc ślady. Zabawy było co nie miara i wiele śmiechu, jakże dobrze wpływającego na nasze zdrowie!


 09.01.2019

Dzień pełen atrakcji! Dzieci z oddziału I wykorzystały sprzyjającą pogodę i wybrały się na przedszkolną górkę! Świetnie się bawiły zjezdzając z górki, robiąc ślady i śmiejąc się od ucha do ucha! 

[widgetkit id=950]


 09.01.2019

Przedszkolaki z grupy I wykorzystały tablicę interaktywną oglądając film edukacyjny opowiadający o radzeniu sobie ptaków podczas zimy oraz co można zrobić, by im pomóc w tym trudnym dla nich czasie. Oglądały również bajkę "Domisie" - w której poznały m.in. dudka. Przedszkolaki z zaciekawieniem i zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach.


 08.01.2019

Grupa V wybrała się na kolejne spotkanie z paniami biblioterkami. Tematem tego spotkania była zima i atrybuty jej towarzyszące, dzieci miały okazję posłuchać magicznej historii o jeżyku w czerwonej czapeczcei oraz odpowiedzieć na bardzo trudne zimowe zagadki.


  07.01.2019

Przedszkolaki ze wszystkich oddziałów wzięły udział w audycji muzycznej "Świat muzyki dla dzieci". Tematem przewodnim przedstawienia była muzyka karnawałowa. Dzieci poznały wybrane utwory i fakty z życia Jana Sebastiana Bacha, słuchały i grały na padzie perkusyjnym i wiolonczeli oraz brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych. 


04.01.2019

Praca z tablicą interaktywną jest bardzo atrakcyjna dla dzieci, umożliwia i zaspokaja wiele potrzeb. Przedszkolaki z grupy III miały okazję oglądać bajkę pt. "Zły dzień", która przekazuje pozytywne wartości, tj.: wiara we własne siły, zasady działania w grupie, przyjaźń, odpowiedzialność.


 

04.01.2019

Korzystając z zimowej pogody dzieci z grupy II postanowiły wyjść na sanki i poszaleć na śniegu. Zabawa była wspaniała, a pobyt na powietrzu sprawił przedszkolakom dużo śmiechu i radości.


04.01.2019

Korzystając z pięknego zimowego dnia dzieci z oddziału IV wybrały się do przedszkolnego ogrodu, aby pobawić się na śniegu. Przedszkolaki oddały się zimowemu szaleństwu, zjeżdżając z górki, bawiąc się śnieżkami oraz robiąc "orły " i "aniołki" na śniegu. Z czerwonymi noskami i z uśmiechem na buziach wróciliśmy do przedszkola na ciepły posiłek.


 20.12.2018

Dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkolnych wzięły udział w przedstawieniu muzycznym pt. "Świąteczne muzykowanie". Przedszkolaki zostały zapoznane z wybranymi pastorałkami i kolędami, poznały brzmienie i budowę skrzypiec i fleta poprzecznego oraz brały czynny udział w zabawach muzycznych. 


19.12.2018

W tym szczególnym przedświątecznym czasie przedszkolaki z gr. IV zaprosiły swoich rodziców do obejrzenia przedstawienia jasełkowego.


 

17-20.12.2018

Przedszkolaki z grupy III zaczęły przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, zaczynając od kultywowania tradycji ubierania choinki, robienia wspólnego łańcucha, śpiewania kolęd i pastorałek.W ostatnich latach zanika tradycja własnoręcznego wykonywania kartek świątecznych. Dlatego też przedszkolaki postanowiły obalić to stwierdzenie i samodzielnie wykonać kartki bożonarodzeniowe! Podczas zajęć musiały wykazać się kreatywnością, a także cierpliwością na swoją kolej. Efektem wspólnej pracy powstały piękne kartki, które mogli wręczyć swoim bliskim. 


14.12.2018

Starszaki z oddziału V zaprosiły swoich rodziców na spotkanie  wigilijne "Świąteczne zwyczaje".


 10.12.2018

Klocki Mammutico - duże piankowe polskiej produkcji klocki, którymi nasze przedszkolaki miały okazję się pobawić za sprawą Akademii Kreatywności. Poza rozwojem motorycznym, rozwijają wyobraźnię i kreatywność oraz uczą współpracy, a to wszystko poprzez zabawę. Klocki te posiadają kilka form pozwalających na swobodne łaczenie w różne konstrukcje. Duże wafle, koła, półkola, elastyczne makarony czy bloki różnych wielkości zbudują każdą budowlę. Nasze przedszkolaki wykazały się rónież kreatywnością i zbudowały przeróżne budowle tj.: zamek, rakietę, autobus, helikopter i wiele wiele innych, co można obejrzeć w fotogalerii.


 03-07.12.2018

W grupie II powstał Kącik Prehistoryczny. Dzieci miały możliwość poznawania różnych gatunków Dinozaurów, dzięki zabawie ich dużymi replikami, oglądaniu książeczek o nich, tworzeniu skamielin z odbiymi śladami stworów, zabawy w małych archeologów podczas poszukiwania kości w piasku, czy tworzeniu ogromnego wulkanu. Kącik przede wszystkim aktywizuje dzieci i służy rozwijaniu kompetencji matematycznych. Przedszkolaki wybierają zadania, które z zapałem rozwiązują: dinozaurowe puzzle, kartę pracy czy Dinozaury z klamerkami wdrażające do poprawnego przeliczania.


07.12.2018

Dzieci z oddziału V pojechały z występem artystycznym do rzeszowskiego Centrum Wystawienniczo - Kongresowego G2 Arena w Jasionce na uroczyste rozstrzygnięcie konkursów Międzynarodowych targów Ekogala.


 

06.12.2018

Odwiedziny Świętego Mikołaja. Od samego rana przedszkolaki z niecierpliwością wypatrywały tego wyjątkowego Gościa. W każdej grupie przedszkolaki powtarzały wierszyki i piosenki, których nauczyły się specjalnie dla Świętego Mikołaja. W końcu po śniadaniu doczekaliśmy się tej niezwykłej wizyty. Św. Mikołaj i jego pomocnica przywitali się ze wszystkimi dziećmi i dzwoniąc swoim specjalnym dzwonkiem udał się do wszystkich sal przedszkolnych. Oprócz wesołych śpiewów i rozmów z Mikołajem, każde dziecko zrobiło sobie pamiątkowe zdjęcie, w sam raz do rodzinnego albumu. Ozywiście nie zabrakło prezentów! Na zkończenie spotkania każdy przedszkolak otrzymał wyczekiwany upominek.


05.12.2018

Chcąc promować przyszłe zawody zaprosiliśmy do naszego przedszkola GÓRNIKA pana Roberta J., pracownika PGNiG w Rzeszowie. Nasz gość bardzo ciekawie opowiadał o swoim zawodzie oraz na czym polega jego praca, wymienił elementy stroju galowego i roboczego górnika, wyjaśnił znaczenie koloru piór na czako (czapce). Wspólnie z przedszkolakami wymieniali narzędzia jakimi posługuje się górnik. Przedszkolaki również wykazały się wiedzą, chętnie zadawały i odpowiadały na pytania. Grupa III przygotowała krótką część artystyczną. Spotkanie wywarło wiele pozytywnych emocji. Serdecznie dziękujemy panu Robertowi za chęć przybycia do naszego przedszkola!

 


03.12.2018

Przedszkolaki wzięły udział w kolejnym przedstawieniu koncertującym "Świat muzyki dla dzieci", pt. "Mikołaj, choinka i najpiękniejsze święta". 

 


 03.12.2018

Starszaki z oddziału V uczestniczyli w kolejnej lekcji bibliotecznej w Filii Nr 4 w Rzeszowie. Tym razem tematem zajęć był miś. Dzieci przypomniały sobie, kiedy jest święto pluszowego misia, dowiedziały się, że w tym roku jest 100-lecie jego urodzin. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom bajkę, przedszkolaki rozwiązywały zagadki oraz układały puzzle.


 30.11.2018

Dzieci z oddziału II i IV wzięły udział w zabawie Andrzejkowej. Podczas zabawy przedszkolaki poznały wybrane tradycyjne wróżby andrzejkowe, w których ochoczo brały udział, uczestniczyły w zabawach muzycznych oraz poznały kilka magicznych sztuczek. 

 


 

29.11.2018

Grupa IV wybrała się do pobliskiego gabinetu dentystycznego. Pani stomatolog dokonała przeglądu ząbków, wręczyła małą niespodziankę i przypomniała, jak powinniśmy dbać

o zdrowie i higienę naszych zębów.


29.11.2018

Dzieci ze wszystkich oddziałów wzięły udział w muzycznym przedstawieniu pt. "100 lat Polsko!". Artyści uczcili obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości śpiewając wspólnie z dziećmi najsłynniejsze i najpiękniejsze pieśni patriotyczne, żołnierskie i wojskowe.

 


29.11.2018

Zabawy matematyczne są bardzo ważne w edukacji przedszkolnej- uczą rozwiązywania problemów w oparciu o dedukcję, wnioskowania , rozbudzają aktywność poznawczą, inspirują do kreatywnego myślenia, kształtują odporność emocjonalną potrzebną do pokonywania trudności. Ważnym elementem w uczeniu się matematyki przez dziecko w wieku przedszkolnym jest zdolność do rozumienia sensu kodowania i dekodowania informacji. Przedszkolaki z grupy III miały okazję pobawić się kodowaniem przygotowujcymą do nauki programowania i świadomego korzystania z technologii cyfrowych . Rozwijają podstawowe funkcje poznawcze takie jak pamięć, koncentracja uwagi, analiza i synteza wzrokowo - słuchowa i koordynacja ruchowa.


26.11.2018

Dzieci z oddziału III uczestniczyły po raz kolejny w lekcji bibliotecznej- obejrzały teatrzyk sylwet na podstawie portugalskiej bajki Evy Mejuto pt. „Biegnij dynio biegnij!”, rozwiązywały zagadki słowne dotyczące warzyw, dowiedziały się jakie smaczne i zdrowe potrawy można przygotować z dyni, a na końcu wykonały pracę plastyczną techniką stemplowania.


 26.11.2018

W poniedziałek naszych starszaków  z grupy V odwiedziła farmaceutka - mama Wiktora G. Pani Agata przybliżyła przedszkolakom zawód farmaceuty i charakter pracy w aptece. Opowiedziała o asortymencie apteki, o przeznaczeniu różnych aptekarskich przyborów. Pani farmaceutka wytłumaczyła naszym przedszkolakom, czym są tabletki i jakie są ich rodzaje, co to są kapsułki, maści, syropy, krople i zastrzyki. Dzieci dowiedziały się także jak wygląda i do czego służy recepta. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od pani Agaty miłe upominki.

Mamie Wiktora serdecznie dziękujemy za przybycie oraz zachęcamy wszystkich rodziców do opowiedzenia o swoich zawodach.

 


 26.11.2018

Wielkie Święto Pluszowego Misia obchodziliśmy dziś w całym przedszkolu! Jednocześnie połączyliśmy z tym dniem jedno z zadań Programu Czytelniczego pt. „CZYTAMY KSIĄŻKI – SKARBNICĘ MĄDROŚCI”, którym był „Dzień z twórczością postaci literatury dziecięcej” – Alanem Alexandrem Milne - autorem "Kubusia Puchatka". Radości z okazji przyniesienia swojego misa było co niemiara!!! Dzień był pełen pozytywnej energii, zabaw, konkursów, tańców, zawodów i wiele innych atrakcji, których nie sposób wyliczyć.

 


 23.11.2018

W dniu 23 listopada 2018 r. odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka dzieci 3-4 letnich z oddziałów I i II. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności poprzez śpiew, taniec, recytację wierszy oraz grę na instrumentach. Po występie dzieci zostały pasowane na przedszkolaka, otrzymały medal, dyplom i upominek. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek. 


23.11.2018

23 listopada grupę IV odwiedziła mama Sebastiana, aby w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" przedstawić wiersz J. Brzechwy "Na straganie". Towarzyszyli jej wyjątkowi aktorzy, czyli występujące w wierszu warzywa. Nasz gość przy pomocy opowiadania zapoznał również dzieci ze znaczeniem przysłowia "Gdy kota nie ma w domu, myszy harcują", a na koniec dzieci zostały poczęstowane małym słodkim co nieco.


 23.11.2018

W grupie III gościliśmy Babcię Igorka, która przyszła, aby promować czytanie w ramach akcji "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM". Pani Danusia przeczytała książeczkę pt. "Malutkie myśli o odpowiedzialności". Dzięki prostemu przykładowi dzieci zrozumiały, co to jest odpowiedzialność i co się z nią wiąże. Po przeczytanej książeczce i zadanych pytaniach, ku zdziwieniu przedszkolaków nasz gość opowiedział bajkę "Stoliczku nakryj się" - ale z głowy! Piękną i  bardzo pouczającą bajkę o tym, że nie można nic nikomu zabierać! Dzieci były zachwycone i pięknie słuchały z zapartym tchem, bo już rzadko można spotkać kogoś, kto sam tak pięknie opowiada bajki! Dzieki odpowiedniej modulacji głosu pani Danusia wzbudziła zaciekawienie i radość. Na koniec spotkania dzieci otrzymały coś słodkiego. Bardzo serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie!


22.11.2018

Przedszkolaki z grupy III przy okazji realizacji teamtu dotyczącego domów zapoznały sie z zawodem architekta. Sami mieli okazję zobaczyć jak wyglądają prawdziwe plany budynków, za pomocą których buduje się budynki. Sami układali w fomie puzzli przekrój domu - który współnie pokolorowali, omawiali pomieszczenia, przeliczali, zgadywali jakich narzędzi potrzebuje architekt w swojej pracy. niektórzy nawet sami próbowali zrobić swoje projekty.


20.11.2018

"Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka" - świętowały przedszkolaki z grupy III. Z tej okazji odbyła się pogadanka na temat praw dziecka, o ich potrzebach, a także roli rodziców i opiekunów. Dzieici wymieniały powody do radości, oraz to, co może powodować smutek czy przykrość. Na zakończenie zajęc otrzymały książeczki z prawami dziecka do pokolorowania. Dwoiedziały się, że bez zględu na kolor skóry czy sposób ubierania się - wszyskie dzieci mają takie same prawa. Dzięki zabawom słownym starały się rozpoznawać osoby z różnych krajów w charakterystycznych strojach. Udało się różnież wykonać ponczo meksykańskie z kolorowyc paków papieru. Dzięki tym zajęciom dzieci wiedzą,że mają prawo do radości, miłości, zabawy, opieki, własnego imienia itd...


19.11.2018

Dzieci z oddziału IV po raz kolejny odwiedziły bibliotekę, tym razem Pani Basia opowiedziała przedszkolakom o Światowym Dniu Pluszowego Misia, który już niedługo będziemy obchodzić. 


 

16.11.2018

Higiena osobista oraz dbałość o zdrowie to tematy, którym poświęcony był miniony tydzień 12-16.11. Przez kilka dni dzieci uczestniczyły w zabawach tematycznych, wcielając się w role lekarza, pielęgniarki i pacjenta. Poznawały zasady zdrowego żywienia, poszerzały wiedzę na temat własnej anatomii, a przede wszystkim pozbywały się lęku i uprzedzeń przed wizytą w przychodni. 


 16.11.2018

Quiz wiedzy o Polsce

Starszaki z grupy IV i V wzięły udział w przedszkolnym quizie patriotycznym, mającym na celu pogłębienie wiadomości na temat własnego kraju. Przedszkolaki umiały dopasować do odpowiedniego obrazka symbole polskich miast, ułożyć z puzzli godło narodowe, odgadywały zagadki słowne, wiedziały jak wyglądali sławni Polacy oraz  jak wyglądają polskie monety wśród obcych walut.  Wszystkiemu przeglądali się zaproszeni goście - średniaki z grupy III podziwiały wiedzę i umiejętności małych patriotów


 16.11.2018

Dzieci z oddziału III miały możliwość bliżej poznać specyfikę pracy w zawodzie żołnierza, dzięki wizycie taty Adasia R., który pełni służbę wojskową w 21 Brygadzie Strzelców Podhalańskich w Batalionie Logistycznym. Przedszkolaki mogły obejrzeć i przymierzyć czapki wojskowe oraz maskę przeciwgazową, a także dowiedzieć się jak ważna i odpowiedzialna jest praca żołnierza. Otrzymaliśmy również zaproszenie do jednostki wojskowej na dni otwarte. Bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcia i otrzymane prezenty (zielone berety wojskowe), które wzbogacą nasz kącik patriotyczny.


 16.11.2018

W tym dniu grupa III gościła panią Magdalenę mamę Antosi, która opowiedziała o swoim zawodzie Radiologa – promując przy okazji zdrowe odżywianie, omawiając piramidę zdrowego odżywiania się, higienie m.in w postaci częstego mycia rąk, codziennym myciu zębów, zachęcenie do wizyt u stomatologa w celu sprawdzenia zębów. Budując w ten sposób wiedzę na temat wykonywanego przez siebie zawodu - zachęcając do podjęcia go w przyszłości, uświadomieniu dzieciom zjawiska „Pracy” w życiu człowieka oraz kształtowaniu współpracy w grupie rówieśniczej. Dzięki różnym atrybutom dzieci miały okazję zobaczyć jak ta praca wygląda, oswojenie się z wizerunkiem (fartuch, plakietka), wytworem pracy w postaci zdęć RTG (które aktualnie wykonywane są komputerowo i obraz otrzymujemy na płytach), miały również okazję oswoić niepokoje w przypadku kontaktu z radiologiem w razie jakiegokolwiek urazu. Pani Magda wytłumaczyła posługując się zdjęciami jak wykonuje się takie badanie w jakich pozycjach. Przedszkolaki dzięki przygotowanemu szkieletowi człowieka dopasowywały i nazywały poszczególne kości – co było nie lada wyzwaniem. Zaskoczeniem dla przedszkolaków była informacja o ilości posiadanych kości w organizmie człowieka – jako taka ciekawostka. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przyniesione książka o anatomii oraz puzzle „Anatomia – budowy ciała człowieka” – ukazujące jak człowiek wygląda w środku. Przedszkolaki otrzymały wiele upominków – za co jesteśmy bardzo wdzięczni! Zajęcia były bardzo ciekawe i pouczające, za co bardzo gorąco DZIĘKUJEMY!!!!


 15.11.2018

Grupa V wybrała się do gabinetu stomatologicznego, gdzie pani dentystka wyjaśniła na czym polega higiena jamy ustnej i jak dbać o zęby. Przedszkolaki chętnie  i z odwagą siadały na fotel dentystyczny by sprawdzić czy ich ząbki są zdrowe.

 


 15.11.2018

W dniu 15.11.2018 przedszkolaki z grupy V wspólnie z rodzicami świętowali 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Podczas zajęć otwartych dzieci zaprezentowały program artystyczny pełen patriotycznych akcentów. Dumnie odśpiewały hymn polski i zatańczyły z biało-czerwoną.

 


 13.11.2018

W tym dniu odbyły sie zajęcia otwarte dla rodziców dzieci z grupy III. Na zajeciach przedszkolaki utrwalały wiadomości z zakresu kształtowania pojęć matematycznych, pobudzały zainteresowania czytelnicze oraz rozwijały umiejętność odczytywania zakodowanych informacji. Na koniec elementem integracyjnym była wspólna zabawa muzyczno-ruchowa z użyciem woreczków.

 


 

12-16.11.2018

Dzieci z naszego przedszkola podjęły wyzwanie Mistrzostw W Myciu Rąk, biorąc udział w kampanii edukacyjnej, organizowanej przez Higma Service. Dzieci dowiedziały się dlaczego tak ważne jest częste mycie rączek rąk  i którą drogą złe bakterie rozprzestrzeniają się. Poznały również techniki prawidłowego mycia rąk, opanowując je do perfekcji. Przedszkolaki eksperymentowały, odkrywały i przekonały się, że mydłem można się świetnie bawić, a nawet malować.


 12-16.11.2018

Nasze przedszkole wzięło udział w programie „Śmiało rozmawiamy dla dobra dzieci”. Celem programu jest poszerzanie wiedzy dzieci, nauczycieli i rodziców w zakresie przyczyn, przebiegu i łagodzenia dolegliwości związanych z chorobami wieku przedszkolnego. Wszystkie oddziały przedszkolne uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych opartych na nadesłanych materiałach i kartach pracy. Podczas zajęć dzieci poznały sympatyczną postac Śmiałka, który wprowadził dzieci w omawiany temat i towarzyszył im przez cały czas trwania programu. 


13.11.2018

W związku z omawianym tematem „Dbamy o zdrowie”, dzieci z grupy II zorganizowały w swojej sali tymczasowy kącik lekarski. Zabawa tematyczna „Lekarz” kształtuje u dzieci umiejętność prowadzenia dialogu, odgrywania ról w zabawach parateatralnych oraz rozwija umiejętności społeczne. Ponadto, takie zabawy mogą również ułatwić dzieciom pokonywanie lęków przed wizytami lekarskimi w przychodni, czy podczas szczepień. Zabawa wywołała uśmiech na twarzach dzieci i ukazała niezwykłe zdolności aktorskie przedszkolaków.


09.11.2018

9 listopada w grupie II odbyły się zajęcia otwarte z zakresu edukacji patriotycznej. W pierwszej części rodzice mogli zaobserwować jak pracują ich pociechy każdego dnia i jakie metody są wykorzystywane podczas zajęć. Były zabawy rytmiczne, rozwijające percepcję wzrokową, słuchową, zabawa matematyczna z klasyfikowaniem oraz zabawa ruchowa ze wstążkami. Średniaki przepięknie zatańczyły również taniec ludowy "Moja Maryneczka". W  drugiej części w zajęcia zaangażowali się rodzice. Wspólnie z dziećmi zamienili się w projektantów mody i odwzorowali strój regionalny Rzeszowszczyzny na dużym formacie.  Dzięki wspaniałej współpracy efekt końcowy wyszedł przepięknie. Spotkanie było okazją  do realizacji zadań z Projektu "Piękna Nasza Polska cała".


09.11.2018

Nasze przedszkole podjęło inicjatywę bicia rekordu dla Niepodległej. W dniu 09.22.2018 o godzinie 11.11 wszystkie grupy odśpiewały 4 zwrotki hymnu narodowowego. Inicjatywa ta związana była z ogólnonarodową formą uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości. 


09.11.2018

Wszystkie przedszkolaki wzięły udział w przedsatwieniu pt. "Gdzie jest Stasio" grupy teatralnej Zielony Melonik. Tym razem mali widzowie zobaczyli jak tytułowy Staś stracił zainteresowanie zabawkami i stał się samotnikiem, gdy telewizor i komputer stały się najważniejsze. Jak zwykle w takich sytuacjach z pomocą przyszły dzieci i uwolniły Stasia z pułapki, jaką zastawił na niego „Pikselek”. Morał dotyczący korzystania przez dzieci z „mediów”, a płynący ze spektaklu był oczywisty „nie za dużo lecz w sam raz!”


08.11.2018

W ramach zajęć otwartych dzieci z grupy IV zaprosiły swoich rodziców na Uroczystość z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Przedszkolako zaprezentowały tańce i utwory patriotyczne oraz wraz z rodzicami uroczyście odśpiewały Hymn Polski


08.11.2018

Starszaki z oddziału V wybrali się do WDK w Rzeszowie na musical pt. "O małej syrence w niejednej piosence". Twórcy z Teatru Moich Marzeń z Chorzowa stworzyli bajkę, która pozwoliła małym widzom przenieść się w bezgraniczną krainę fantazji.

]


07.11.2018

W dniu 7.11.2018 uczciliśmy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedszkolaki z gr V swoim występem artystycznym uświetniły tę ważną dla wszystkich rocznicę. Propagując tym samym postawę patriotyczną wśród wszystkich małych i większych Polaków. Podczas akademii mieliśmy zaszczyt gościć żołnierzy z 21 Batalionu Logistycznego im. Generała Bryg. Jerzego Kazimierza Dobrodzickiego a także grupę przedszkolaków z Przedszkola Publicznego nr 18 w Rzeszowie. 


06.11.2018

Grupa IV wzięła udział w uroczystych obchodach 100 rocznicy odzyskania niepodległości w PP Nr 12. Zaprezentowano wiersze i piosenki patriotyczne. Dzieci miałi okazję poznać prawdziwych żółnierzy, dowiedzieć się z czego składa się ich strój oraz wyposażenie.


 05.11.2018

"Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek"

Bajki, baśnie zarówno te czytane jak i oglądane odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta…

Przedszkolaki z grupy III w tym dniu świętowały, przenosząc się do krainy bajek - wykonując różne zadania i bawiąc się wesoło! 


 05.11.2018

 Starszaki z oddziału V uczestniczyli w kolejnej lekcji bibliotecznej pt. "Dary jesieni".


05.11.2018

W naszym przedszkolu odbyło sie kolejne przedstawienie koncrtujące "Świat muzyki dla dzieci". Tematem spotkania była 100-na rocznica odzyskania niepodległości. Dzieci wysłuchały wybranych utworów patriotycznych, zostały zapoznane z twórczością S. Moniuszko oraz instrujmentami - lirą dzwonkową i szałamają. 


 29.10.2018

W dniu 29.10.2018r odbył się w naszym przedszkolu Wewnątrzprzedszkolny Przegląd Recytatorski pt. „Cztery Pory Roku- Jesień”. Mali aktorzy z poszczególnych grup zaprezentowali utwory literackie znanych i lubianych autorów wierszy dla dzieci o tematyce jesiennej
Celem naszego Przeglądu było:
rozwijanie zainteresowań czytelniczych,
zainteresowanie poezją dla dzieci,
umożliwienie dzieciom okazji do prezentowania swoich umiejętności recytatorskich na przedszkolnej scenie.
Gośćmi specjalnymi były przedszkolaki z PP Nr 18 w Rzeszowie


29.10.2018

W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" dzieci z gr I odwiedziła mama Krzysia. Dzieci wysłuchały wierszy Jana Brzechwy. Serdecznie dziękujemy za spotkanie!


29.10.2018

W ramach akcji "Cała Polska czya dzieciom" w poniedziałek grupę III odwiedziała mama Adasia pani Joanna, która przeczytała dzieciom "Coco" - powieść, która przeniosła dzieci do bajecznie kolorowego Meksyku, gdzie na co dzień mieszka Miguel. Dzieci z zainteresowaniem słuchaly opowieści, a potem odpowiadały na pytania. Na koniec Adaś rozdał całej grupie małe co nieco. Bardzo serdecznie dziękujemy i zapraszamy!


 26.10.2018

W piątek wszystkie grupy realizowały jedno z zadań Programu Czytelniczego pt. „CZYTAMY KSIĄŻKI – SKARBNICĘ MĄDROŚCI”, którym był „Dzień z twórczością postaci literatury dziecięcej” – Janem Brzechwą.


25.10.2018

Dzieci ze wszystkich grup wzięły udział w audycji muzycznej pt. "Muzyczne ABC - skąd sie bierze myzuka?". 


24.10.2018

W dniu 24.10.2018 dzieci z grupy V wybrały się do pobliskiego WSIiZ, by tam dowiedzieć się nieco o Unii Europejskiej oraz jedynym z jej krajów członkowskich. Przedszkolaki poznały kraj jakim jest Dania. Wiedzą już jak wygląda flaga tego państwa, jak na imię ma królowa Danii i skąd wzięły się klocki LEGO. Mali studenci wiedzą już, że autor czytanych im w przedszkolu baśni, Hans Christian Andersen, pochodzi właśnie z tego kraju a potężni panowie z hełmami i maczugami, to słynni wojownicy - wikingowie.


 19.10.2018

Teatrzyk pt. "Komisarz Bryś"

Przedszkolaki miały okazję poznania historii policyjnego psa, który otrzymał bardzo ważne zadanie – złapanie złodzieja. Akcja rozegrała się na farmie, dzięki swojemu pobytowi na niej komisarz Bryś nauczył mieszkające tam zwierzęta zasad bezpiecznego poruszania się na ulicy. Dzieci miały okazję utrwalić znaki drogowe, numery alarmowe oraz wspólnie z komisarzem mogły tropić złodzieja. Teatrzyk wzbudził wiele pozytywnych emocji, a zarazem świetnie utrwalił zasady bezpieczeństwa.


18.10.2018

W dniu 18.10.2018 gościem grupy V była mama Wincentego, pani Maja Bułaś. Propagując akcję Cała Polska Czyta Dzieciom pani Maja przeczytała fragment książki której jest autorem. Dzieci były zaciekawione przygodami bohaterów"Niezapomnianych wakacji Kruszynki w Obłokowie".


 17.10.2018

Ważnym elementem nauki przez zabawę jest rozwój u dzieci ich naturalnej pasji odkrywania świata przez m.in. ciekawe eksperymenty fizyczne i chemiczne, które pokazują zjawiska z najbliższego otoczenia. Badaniu, obserwacji i odkrywaniu właściwości rzeczy i zjawisk towarzyszy napięcie, dostarczające dzieciom różnorodnych przeżyć: zadowolenia, satysfakcji, radości z tego, że coś poznały, odkryły, doszły do ważnego wniosku. Dlatego na zajęciach w grupie III często goszczą właśnie eksperymenty. Do tej pory próbowaliśmy znaleźć odpowiedzi na następujące pytania:

-  Czy szyszka sosny może przepowiadać pogodę?
- Co kryje w sobie ziemniak?
- Co to jest skrobia i jak ją wykryć?
- Jak działa dziadek do orzechów? Dlaczego orzechy pozostawiają na papierze tłustą plamę?
- Co to jest nabiał i skąd się bierze masło?
- W jaki sposób powstaje twaróg?
- Czy mleko miesza się z olejem?
- Jak zrobić "atrament sympatyczny".
- Dlaczego ciasto drożdżowe rośnie?
- Jakie właściwości posiada ciecz nienewtonowska?
- Jak działają detergenty?
- Co pływa, co tonie?

16.10.2018
 
W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" nasze przedszkole odwiedziła mama Ingi z grupy II. Dzieci wysłuchały bardzo ciekawej książeczki o znanym i lubianym bohaterze bajkowym - Reksiu, a na pożegnanie otrzymały kolorowanki, nawiązujące do teksu bajki. Bardzo dziękujemy za miłe spotkanie i zapraszamy ponownie!


16.10.2018

W grupie II dzieci brały udział w zabawie badawczej "Malowanie na mleku". Przedszkolaki nalewały do talerzyka mleko, a następnie wlewały po kilka kropel różnych barwników oraz płynu do naczyń. Dzieci były zachwycone różnorodnością i kolorystyką swoich dzieł. 


16.10.2018

W grupie III odbyły się zajęcie poświęcone tradycji pieczenia chleba.

Celem zajęć było poznanie kolejnych etapów jego powstawania , począwszy od siewu zboża poprzez zbiory i wypiek w piekarni. Dzieci poznały także różne rodzaje mąk oraz ciemnie i jasne pieczywo.

Inauguracją całego zajęcia był własnoręczny wypiek chleba w przedszkolu. Starannie połączyliśmy wszystkie składniki i z niecierpliwością czekaliśmy, by móc skosztować własnego wypieku.

Świeży, chrupiący chleb z masłem wszystkim bardzo smakował !Przedszkolaki były z siebie bardzo dumne!!!!


15.10.2018

Średniaki uczestniczyły w warsztatach cukierniczych. Wspólnym wysiłkiem upiekły przepyszne i zdrowe  ciasteczka owsiane. Teraz już same potrafią je przygotować i podobno w ich domkach już pachnie ciasteczkami, które pieką wspólnie z rodzicami.


15.10.2018

Przedszkoalki z grupy III uczestniczyły w kolejnych ciekawych zajęciach bibliotecznych. Aktywnie uczestnicząc w zabawach i quzie na temat księżniczek i rycerzy.


 12.10.2018

Średniaki obchodziły w tym roku Dzień Drzewa. W związku z tym 12. 10. zasadziły w przedszkolnym ogrodzie drzewko.  Nasz Dąb to Drzewko Pamięci, które jednocześnie upamiętnia 100 - rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę.  Będzie rósł wraz z nami, doglądany i pielęgnowany przez dzieci.


12.10.2018

Dzieci z oddziału II, korzystając z pięknej pogody wybrały się na długi spacer do pobliskiego Parku Sybiraków. Podczas wycieczki dzieci szukały oznak jesieni, zbierały kolorowe liście oraz bawiły się na boisku i placu zabaw. Spacerując w pobliżu jezdni przedszkolaki utrwalały umiejętność poruszania się po chodniku, zachowując zasady bezpieczeństwa. 


11.10.2018

Starszaki z oddziału V zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej Nr 8 w Rzeszowie na ciekawe zajęcia edukacyjne.

 


 

11.10.2018

Dzień Marchewki

Dzień 11 października był w naszym przedszkolu dniem wyjątkowym bo pomarańczowo- marchewkowym, zdrowym i witaminowym.Nasze przedszkolaki realizując program edukacji żywieniowej, poznały zalety i walory marchewki, degustowały warzywo na surowo, piły sok, a nawet próbowały ciasta marchewkowego. Ten bardzo zdrowy dzień wypełniony był zabawami przy piosenkach, wyborem króla i królowej balu marchewkowego oraz rywalizacją dwóch drużyn, które świetnie poradziły sobie z zadaniami, zagadkami oraz sportowymi zmaganiami. Pojawił się nawet Króliczek Szaruś - który przygotował specjalne zadania w balonikach. Był film edukacyjny, dzięki któremu przedszkolaki dowiedziały się jak sadzić i pielęgnować marchewki oraz wiele innych atrakcji! Wszystkie te działania miały na celu kształtowanie nawyku spożywania marchewek w różnej postaci jako darów natury.

gr I

gr II

gr III

gr IV


10.10.2018

Wycieczka do Ekologicznego Gospodarstwa Pszelarskiego grupy IV w Niżnej Łące


09.10.2018

To był dzień pełen wrażeń! Przedszkolaki z grupy III wybrały się na wycieczkę do Ekologicznego Gospodarstwa Pszczelarskiego w Niżnej Łące, gdzie czekał na nas pan Krzysztof Bałon wraz z żoną. Dzięki pobytowi w pasiece przedszkolaki dowiedziały się wielu cennych informacji: poznały znaczenie pszczół w przyrodzie, degustowały różne rodzaje miodów – chętnie zajadając się pysznym chlebem z miodem! Dzięki panu Krzysztofowi dzieci miały okazję zobaczyć pszczoły w środku ula, zapoznać się ze sprzętem pasiecznym (podkurzacz) dowiedzieć się, iż to dzięki pszczołom my żyjemy! Każdy przedszkolak miał okazję zrobić własnoręcznie świeczkę, którą zabrarali do domu.

 


08.10.2018

„Oj, oj, oj, oj, oj, oj,
Kolce jeża ostre są!” .

Maluszki zrobiły jeżyka z ziemniaka, wykałaczek i plasteliny. Wykonanie pracy plastyczno-technicznej sprawiło im wiele przyjemności i radości.


08.10.2018

Starszaki z oddziału V odwiedził policjant i przeprowadził ciekawe zajęcia dotyczące zasad bezpieczeństwa na drodze.


 08.10.2018

Dzieci z oddziału II spotkały się z Policjantem. Dzieci z ogromnym podekscytowaniem słuchały pogadanki na temat bezpieczeństwa na drodze, w domu i przedszkolu. Chętnie wypowiadały się na temat własnych doświadczeń w zakresie przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Każdy miał okazje przymierzyć czapkę policjanta i przez chwilę poczuć się jak prawdziwi funkcjonariusz policji. Na pożegnanie dzieci otrzymały odblaskowe zawieszki. Dziękujemy za miłe i pouczające spotkanie!

 


08.10.2018

W naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie koncertujące "Świat muzyki dla dzieci" pt. "Gra w kolory jesieni - Dzień Edukacji Narodowej". Podczas przedstawienia dzieci aktywnie słuchały różnych utworów, w tym muzyki poważnej, śpiewały, tańczyły oraz miały okazję pograć na wybranych, nowopoznanych instrumentach. Muzycy zapoznali dzieci z twórczością wybitnego kompozytora i pianisty - Wojciecha Kilara. 


08.10.2018

Spotkanie z Policjantem w gr I.
Maluszki  z niecierpliwością oczekiwały policjanta.  Gdy przybył,  to powitały go  piosenką „Wszyscy są , witam cię” a potem   z wielkim zainteresowaniem słuchały tego, co mówi. Policjant przybliżył dzieciom zasady bezpieczeństwa  nie tylko w przedszkolu ale i w domu  oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Na pamiątkę spotkania dzieci  otrzymały odblaskowe misie. Maluszki podziękowały panu policjantowi za dobre rady i zaśpiewały piosenkę „Kolorowe światła”

„Czerwone światło- stój,
zielone światło- idź.
Na żółtym świetle zawsze czekaj,
bo tak musi być!”


08.10.2018

W dniu 8.10.2018r. dzieci z grupy IV wybrały się na wycieczkę do rezerwatu "Wielki Las" w nadleśnictwie Strzyżów. Dzięki uprzejmości Pana leśniczego, który oprowadzał nas po leśnych ścieżkach, dzieci poznały rośliny i zwierzęta leśne, ich zwyczaje związane z przygotowywaniem się do nadchodzących chłodniejszych dni oraz zasady odpowiedniego zachowania obowiązujące w lesie. Wycieczka zakończyła się własnoręcznym pieczeniem smacznej kiełbaski nad ogniskiem. 


 

05.10.2018

Minął pierwszy miesiąc w przedszkolu!
Maluszki czują się w przedszkolu bardzo dobrze, starają się być samodzielne, zawsze myją ręce przed jedzeniem. Chętnie zjadają obiadki i właściwie zachowują się przy stole podczas posiłków.

 

 


05.10.2018

Pieczenie ciasta,to nie taka trudna sprawa, przekonały się o tym dzieci z oddziału IV. Szczególnie, gdy do pomocy jest tyle zdolnych rąk. Według przepisu,wspólnie z dziećmi przygotowaliśmy składniki potrzebne do wykonania muffinek i keksu z jabłkami.Na efekty naszej pracy czekaliśmy z niecierpliwością Kiedy wypieki były gotowe,odbyła się wspólna degustacja.Smakowało wybornie!


 

 04.10.2018

Przedszkolaki z grupy IV zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej nr 8. Dzieci odwiedziły salę komputerową, gdzie zapoznały się z pracą z robotami edukacyjnymi, brały udział w przejściu przez specjalnie przygotowany dla nich sportowy tor przeszkód, miały okazję zasiąść w prawdziwych ławkach szkolnych i wysłuchać przygotowanych przez uczniów klasy III utworów muzycznych oraz zwiedziły bibliotekę szkolną, w której wysłuchały opowiadania i oglądnęły fragment bajki. Na koniec czekał na dzieci mały poczęstunek oraz drobne upominki.


 03.10.2018

Przedszkolaki z oddziału III w ramach zajęć edukacyjnych pt. "Jesień w ogrodzie i sadzie", bawiły się w sprzedawcę owoców i warzyw. Wcielając się w powierzone role, doskonaliły umiejętność przeliczania, czekania cierpliwie na swoją kolej, prowadzenia dialogu ze sprzedawcą oraz używania zwrotów grzecznościowych.

 


02.10.2018

Mali Patrioci z grupy II z dumą ogłaszają, że z wielkim przytupem  przystąpili do międzynarodowego  projektu  "Piękna nasza Polska cała". Z tek okazji we wtorek - 2.10   odbył się Mini Turniej Sportowy w którym rywalizowała drużyna Białych i Czerwonych (grupa II i III). Emocje wzięły górę- poczuliśmy się jak na prawdziwym Stadionie sportowym.  Po zaciętej, ale oczywiście fair play rywalizacji  odśpiewaliśmy  hymn prawdziwego kibica. Był prawdziwy doping ze strony widzów, mnóstwo sportowych atrybutów, różnorodne konkurencje i hasło zagrzewające do rozgrywek .  Po części sportowej  obejrzeliśmy Pokaz Mody Patriotycznej .  Każdy strój na czerwonym dywanie prezentował się wyśmienicie.  Dzięki przedsięwzięciu, dzieci mogły aktywnie włączyć się w zadania z zakresu edukacji patriotycznej: poczuć dumę, że są Polakami!  Serdecznie dziękujemy rodzicom za duże zaangażowanie i pomysłowość  w przygotowaniu przepięknych strojów i zapraszamy do obejrzenia relacji foto.


01.10.2018

Dzieci gr IV kolejny raz odwiedziły bibliotekę, gdzie wysłuchały bajki o Szpaku Kajtku - miłośniku książek. Następnie rozwiązywały zagadki i zadania przygotowane przez Panie bibliotekarki, świetnie się przy tym bawiąc. 


 01.10.2018

W dniu 1.10.2018 dzieci z grupy V wybrały się do lasu. Zwiedziły rezerwat Wielki Las w nadleśnictwie Strzyżów. Spacerując ścieżką przyrodniczą dzieci miały okazje dowiedzieć się jak powstaje las i dlaczego jest taki ważny. Poznały żyjące tam zwierzęta oraz zgłębiły tajniki zbierania grzybów. Po długiej wędrówce przedszkolaki zabrały się do pieczenia kiełbasek i chleba.


01.10.2018

"Zajęcia praktyczne w grupie III z cyklu "Robimy zapasy na zimowe czasy"

 


27.09.2018r.

Maluszki stworzyły piękne jesienne drzewa. Malowanie rączek a potem odbijanie na kolorową kartkę sprawiło im wiele radości.


25.09.2018 

Wychowanie patriotyczne rozpoczyna się  już w najmniejszych serduszkach, dlatego  Przedszkolaki wzięły udział w Akcji Muzeum Powstania Warszawskiego " BohaterOn"- wyślij kartkę powstańcowi . Najpierw przygotowaliśmy pocztòwki własnoręcznie je ozdabiając , by później wspólnie wyruszyć na pocztę. Uczestniczylismy w całym procesie wysyłania pocztówki: sami kupowaliśmy i naklejaliśmy znaczek oraz wrzucaliśmy kartki do skrzynki. Urzędnicy pocztowi byli otwarci na nasze dociekliwe  pytania a nawet obdarowali nas " pocztową" niespodzianką.


24.09.2018 

"Pierwsze liście zerwał wiatr i ze sobą niesie i to właśnie pierwszy znak, że nadeszła jesień"

Uroczyste powitanie nowej pory roku "Jesieni" i rozponawanie jej darów miało miejsce w grupie III. 


 24.09.2018

Przedszkolaki z grupy III rozpoczęły w tym dniu kolejny cykl spotkań w Bibliotece Miejskiej - Filia Nr 4. Spotkanie odbyło się z myślą przewodnią wydobywającą się z książki pt. "Kajtek nie umie fruwać" - historia małego miłośnika książek. Po wysłuchaniu historii ptaka, dzieci wykonywały w grupach podobizny Kajtka, które zabrały do przedszkola.


 21.09.2018

W dniu 21.09.2018 dzieci z odziału V wybrały się na skrzyżowanie, by utrwalić wszystkie zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wskazywały na rożnicę pomiędzy sygnalizatorem dla pieszych a sygnalizatorem dla kierowców. Zwracały uwagę na właściwe poruszanie się po chodniku i pamiętały o rowerzystach. Dbając o swoje bezpieczeństwo, przedszkolaki nie zapomniały o kamizelkach odblaskowych.


 21.09.2018

" Od 1994 roku w trzeci weekend września prowadzona jest ogólnopolska akcja "Sprzątanie świata", której celem jest inicjowanie działań proekologicznych, dzięki którym zmniejszymy nasz negatywny wpływ na środowisko. W tej wspólnej lekcji poszanowania przyrody brały udział również dzieci z naszego przedszkola"


20.09.2018r.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w gr I
Dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych, tańczyły i bawiły się przy muzyce. Było miło i radośnie. Na zakończenie zrobiono pamiątkowe zdjęcie a każdy przedszkolak otrzymał upominek „Medal dla przedszkolaka”.


20.09.2018

Żywa lekcji przyrody dla grup III, IV i V za pośrednictwem hodowcy egzotycznych motyli pana Krzysztofa Pacha, który odwiedził nasze Przedszkole z niezwykle pięknymi motylami i ćmami. Spotkanie sprawiło przedszkolakom dużą frajdę. Z zajęc wyniosły pozytwne wrażenia, ciekawostki i informacjetakie np. jak rozpoznać płeć motyli, czym się żywią, jak można przenosić motyle - by im nie zrobić krzywdy itp. Każde odważne dziecko mogło trzymać motyla na ręce, bądź nosie czy głowie. Przedszkolaki obserwowały kokony w wylęgarce, dotykały gąsienic motyli! 

 

 


20.09.2018

Średniaki ( gr II) 20 września świętowały Dzień Przedszkolaka w nieco inny sposób niż zwykle. Niespodziankę przygotował im sam Kapitan Hak, zostawiając w sali list w butelce z mapą i wskazówkami. Dzieci uczestniczyły w grze terenowej, aby w końcu odnaleźć skarb! Bylo pasowanie na pirata, podróż na bezludną wyspę, a nawet prawdziwy piracki taniec do muzyki Piratów z Karaibów.  Były pląsy, rozwiązywanie zagadek i przede wszystkim świetna zabawa!

 


20.09.2018

W czwartek 20.09.2018 r. świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Na dzieci z oddziału IV czekały z tej okazji kolorowe ordery oraz deszcz dużych baniek mydlanych. 


20.09.2018

W tym dniu przedszkolaki z grupy III świętowały "Dzień Przedszkolaka" - współnie się bawiąc i uczestnicząc w zajęciach ruchowych, graniu na instrumentach, śpiewaniu piosenek, tańczeniu.Radość, śmiech i doping uczestników świadczył o wspaniałej zabawie! Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe medale upamiętniające i podkreślające ważność tego dnia oraz małe co nieco!


 18.09.2018

"Jak się chodzi po ulicach, jak przez jezdnię maszerować , aby ruchu nie tamować"- we wtorek 18.09.18r. dzieci z oddziału IV wybrały się na wycieczkę na skrzyżowanie ulic.Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z zasadami poruszania się na przejściu dla pieszych oraz rozpoznawanie znaków świetlnych i drogowych.Dzieci z wielką radością wyszukiwały poznane na zajęciach znaki drogowe,wykazały się naprawdę dużą wiedzą!

 


18.09.2018

W dniu 18.09.2018 dzieci z grupy V wybrały sie na pierwszą wycieczkę do centrum Leroy Merlin. Tam uczestniczyły w akcji Dzieciaki Sadzeniaki, dzieki której dowiedziały się jak przesadzać rośliny i jak je pięlegnować. Odpowiadały na zagadki dotyczące świata przyrody oraz samodzielnie zasadziły piekne kwiaty, które mogly zabrać ze sobą.


 17.09.2018

W poniedziałek 17.09.2018r. Dzieci z oddziału IV wybrały się do siedlowej Biblioteki Filia Nr 4 w Rzeszowie, była to pierwsza wizyta po wakacyjnej przerwie. Pani Renia przeprowadziła bardzo ciekawe zajęcia na temat zbliżającej się jesieni. Dzieci wspólnie rozwiązywały krzyżówkę, słuchały pięknych wierszy i opowiadań o zbliżajacej się jesieni. Ukoronowaniem zajęć były zabawy z chustą animacyjną. To był bardzo ciekawie spędzony czas!


 17.09 - 21.09.2018

W grupie III realizowany był tydzień związany z kształtowaniem prawidłowych postaw dzieci w kwestii bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W trakcie zajęć przedszkolaki wykazały się znajomością znaków drogowych, zasad przechodzenia przez jezdnię, koniecznością noszenia odblasków. Zostało stworzone mini miasteczko aby dzieci poćwiczyły zachowanie się przed wejściem na jezdnię, w jaki sposób należy się rozglądać. Wybrały się na pobliskie skrzyżowanie – by poobserwować sygnalizację świetlną, rozpoznawać znaczenie wybranych znaków drogowych oraz obserwacja zachowań pieszych. Wycieczka wzbudziła wiele emocji!


14 i 18.09.2018r.

Pierwsze wspólne zabawy dzieci z grupy I na przedszkolnym placu zabaw.


14.09.2018r

Maluszki z gr I zwiedziły pomieszczenia naszego przedszkola. Odwiedziły panią Intendentkę i panie kucharki. Poznały swoich kolegów i koleżanki ze starszych grup.


12.09.2018

Teatrzyk Skrzat z Krakowa przedstawił naszym przedszkolakom bajkę pt. „O babci, krasnalu i kolorowych kulkach”.

Humorystyczna opowieść o uczynnej babci Danucie, Krasnalku z lasu, nie zawsze grzecznym Kotku Psotku oraz tytułowych kolorowych kulkach, które dostarczyły dzieciom pozytywnych wrażeń! Dzieci żywiołowo reagowały na pojawiających bohaterów świetnie się bawiąc!


10.09.2018

Nasze przedszkole odwiedzili muzycy, ktorzy zaprezentowali audycje muzyczną "Świat muzyki dla dzieci" pt. "Witamy w świecie nutek". Podczas przedstawienia dzieci poznały podstawowe pojęcia muzyczne oraz zostały zapoznane z twórczością F. Chopina.  

Ta powieść przeniesie ciebie do bajecznie kolorowego Meksyku, gdzie na co dzień mieszka Miguel – dwunastolatek dorastający w rodzinie, która wiele pokoleń temu nałożyła na swój dom zaskakujący zakaz: zero muzyki! Tymczasem chłopak w tajemnicy gra na gitarze i pragnie, by pójść w ślady swojego muzycznego idola, Ernesta de la Cruza. Kiedy nadchodzi Día de los Muertos (Dzień Zmarłych), Miguel...

Przedszkolaki z grupy III oswajały się z ozobotami.

Programowanie staje się dziś ważnym trendem w edukacji na wszystkich poziomach kształcenia. Aby jednak młodzi ludzie z powodzeniem kodowali, powinniśmy zacząć uczyć krytycznego myślenia i kombinowania (w pozytywnym znaczeniu) jeszcze na etapie przedszkola. Nasze przedszkole idąc z duchem czasu posiada nowinki elektroniczne, którymi przedszkolaki bardzo się zainteresowały. Sami mogli układać drogę z puzzli (po której poruszał się ozobot), dopasowując odpowiednie komendy. Samodzielnie rysowali drogę jaką miał pokonać robot. To dopiero początek naszej przygody z kodowaniem z użyciem ozobotów.

 

um logo men logoVULCAN-nabor-przedszkola

stowarzysz-przedszkola-przysz

szkola-promujaca-zdrowie