17.07.2020

W naszym przedszkolu w kazdej grupie odbyły się prelekcje "Jestem bezpieczny, on-line o bezpieczeństwie w ruchu drogowym". Podczas zajęć dzieci poznały podstawowe zasady, jakie obowiązują w ruchu drogowym. Policjanci przypomnieli przedszkolakom o obowiązkowym zapinaniu pasów bezpieczeństwa, jeździe w fotelikach bezpieczeństwa i noszeniu odblasków po zmroku poza terenem zabudowanym. Stróże prawa poświęcili też wiele uwagi prawidłowemu przechodzeniu przez jednię i zaapelowali do dzieci, aby te zachowywały szczególną ostrożność, szczególnie tam gdzie nie ma wyznaczonych pasów dla pieszych, nawet gdy są pod opieką dorosłych.


30.06.2020

Pożegnanie starszaków

Ograniczenia związane z restrykacjami z powodu aktualnej sytuacji nie przeszkodziły przedszkolakom w uroczystym pożegnaniu przedszkola. Nauczyciele i Dyrektor placówki bardzo dziekują za wspólnie spędzony czas i życzą sukcesów na dalszej drodze obowiązków szkolnych.

Drogie Starszaki!

Żegnacie przedszkole i wkrótce rozpoczynacie nowy rozdział swojego życia - szkołę. W tym nietypowym czasie nie mogliśmy Was pożegnać i uczcić tego wydarzenia w tradycyjny sposób, dlatego przygotowaliśmy dla Was film, którym chcemy Wam podziękować za obecność i życzyć samych sukcesów! 

Żegnamy przedszkole - film


 Dzień-mamy-i-taty

1.

https://drive.google.com/file/d/11U1Gih0I_nmcHULiPyVtTni6dfpp37Tr/view?usp=sharing

2.

https://drive.google.com/file/d/1pviVDTjjUHJ0aOED46kvZb6Nqjrwi0BW/view?usp=sharing

3.

https://drive.google.com/file/d/1kU022Xc6uBVEBlt8IfTSYoWq9hBuraQs/view?usp=sharing

 


 

 

1.06.2020

DZIEŃ DZIECKA

W tym roku Dzień  Dziecka  w mniejszym składzie- ale świętowaliśmy z taką samą mocą i energią co zawsze. Było mnóstwo balonowej zabawy i wspólnych aktywności pełnych  śmiechu i radości. Oglądaliśmy bajki o dzieciach  świata: poznawaliśmy różnice w wyglądzie i nazywaliśmy mieszkańców Świata. Zagraliśmy w memo, czerpiąc radość ze wspólnej gry. Wzieliśmy udział w rozgrywkach zdrowo rywalizując przy muzyce. Następnie czekał na nas słodki poczęstunek. Po odpowiedniej dawce enegrii wyruszyliśmy do ogrodu- gdzie bawiliśmy się przy ulubionej muzyce. Nie było końca tańcom i śpiewaniu. Zachwycił nas pokaz dużych baniek mydlanych, które próbowaliśmy złapać. :) Próbowaliśmy swoich sił także w konkurencjach sportowych: między innymi przeciąganiu liny i torach przeszkód.  Było bardzo radośnie- ale najważniejsze, że razem!

 

O Was Drodzy koledzy i koleżanki w domach też nie zapomnieliśmy: byliście w naszych rozmowach i wspomnieniach. Specjalnie dla Was Pani Monia przygotowała film, ze  wspomnieniami tego dnia :)

https://drive.google.com/file/d/1p2qqG28z37yC8VEwBwM3hZFPmFmT2NUe/view?usp=sharing

 


 

10.03.2020

W naszym przedszkolu odbyła się audycja muzyczna pt. " Hej od Rzeszowa jadę - polska muzyka ludowa jest najpiękniejsza". Dzieci ponały twórczość kompozytora Henryka Wieniawskiego i wysłuchały wybranych utworów ludowych związanych z naszym regionem. Podczas przedstawienia dzieci miały okazję usłyszeć i obejrzeć jak wygląda akordeon i drumla. 

 


06.03.2020

Przedszkolaki z oddziału V wzięły udział w zajęciach bibliotecznych, poruszających tematykę ochrony ekosystemów wodnych. Dzieci wysłuchały rymowanej opowieści Hanny Buch pt. „Orka w wannie”, która uwrażliwia najmłodszych na problemy środowiska naturalnego oraz uczy miłości i poszanowania dla zwierząt. Dowiedziały się, jak oszczędzać wodę, rozwiązywały „ekologiczną” krzyżówkę i wcieliły się w rolę kropelek w zabawie ruchowej.


05.03.2020

W dniu 5 marca w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Panem Podróżnikiem. Tym razem Pan Krzysztof zagościł u nas z okazami egzotycznych pająków.   Dzieci miały okazję podziwiać z bliska różne gatunki pająków, oraz z uwagą słuchały ciekawostek o tych niezwykłych stworzeniach.


05.03.2020

Maluszki odwiedziła mama Neli R. W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Pani Agnieszka przeczytała ciekawą bajeczkę o Nelsonie. Dużo radości sprawiła dzieciom historia Nelsona, za co dzieci odwdzięczyły się Pani Agnieszce ciepłym przytulasem

 


 04.03.2020

Dzieciaki z grupy III bardzo aktywnie uczestniczą w zajeciach z wykorzystaniem aplikacji na tablicy multimedialnej. Tym razem utrwalaliśmy wiedzę na temat zawodów. Rozwiązywaliśmy wspólnie quizy, memo obrazkowe i łączyliśmy zawody z ich atrybutami. 

 


 28.02.2020

Dzieci z oddziału III zakończyły projekt "Pieniądze" odwiedzając oddział maluszków w celu przedstawienia im zdobytej podczas zajęć wiedzy. Średniaki z wielką chęcią opowiadały swoim młodszym kolegom i koleżankom o historii pieniądza, jego wyglądzie, funkcjach i ciekawostkach. Przedstawiły również plakat i samodzielnie wykonane z gliny pieniądze. 

 


27.02.2020

W naszym przedszkolu odbyły się warsztaty dla dzieci z zakresu profilaktyki stomatologicznej, przeprowadzone przez "Fundację Wiewiórki Julii".

 


26.02.2020

Dzieci z oddziału III wybrały się na wycieczkę do pobliskiej biblioteki. Podczas udziału w zorganizowanej przez jej pracowników lekcji, przedszkolaki odbyły niesamowitą podróż do krainy dinozaurów.


19.02.2020

W lutym w ramach realizacji projektu "Kubusiowi Przyjaciele Natury" grupa III dowiedziała się bardzo wiele na temat zdrowego odżywiania.  Tę wiedzę utrwaliliśmy w praktyce uczestnicząc w warsztatach kulinarnych- samodzielnie zrobiliśmy owocowe przekąski, czyli szaszłyki.  Poza edukacją była to świetna zabawa i okazja do poćwiczenia małej motoryki podczas krojenia i nabijania kawałków  owoców na patyczki.

 

 


 

18.02.2020

ADUCYJA MUZYCZNA : Muzyka wschodniej Europy

 

 


 14.02.2020

Dzieci z oddziału II zmierzyły się z trudnym zadaniem jakim było upieczenie muffinek. Marchewkowe babeczki zdrowe, bardzo smaczne i samodzielnie przyrządzone!  Dzieci z dużą ochotą pomagały w ich przygotowaniu, odmierzały składniki i ostrożnie je mieszały, każdy chciał mieć swój udział w przygotowaniu pyszności. Pyszne muffiny pachniały w całym przedszkolu.


14.02.2020

Grupa V wzięła udział w akcji organizowanej przez Cartoon Network "Bądź kumplem- nie dokuczaj", której celem było promowanie koleżeńskich zachowań.. Dzieci obejrzały filmy na których sławni sportowcy wyjaśnili im, że dobry kumpel nie dokucza. Przedszkolaki poznały kodeks dobrego kumpla i stworzyły własne portrety Super Kumpli. Dzieki zajęciom dzieci dowiedziały się również, iż każdy z nas jest inny a przez to ciekawy, dlatego ważne jest aby szanować wszystkich ludzi.


14.02.2020 

Dzień Walentynek w III grupie to okazja do tego, by zastanowić się nad znaczeniem słowa "szacunek".  Średniaki wiedzą,  że walentynki u nich w grupie będą trwać codziennie: bo codziennie mamy być dla siebie dobrzy, wyrozumiali i pomocni. Przede wszystkim mamy  obdarzać szacunkiem każdego człowieka.  Potrafimy też w prawidłowy sposób wyrażać swoje emocje. Dlatego każde dziecko przygotowało laurkę- ale nie taką zwykłą laurkę, bo trzeba było się nad nią nieźle nagłowić :)   Każde  Serduszko narysowane na niej zostało  indywidualnie zaprogramowane. Dzieci przekładały wybrane kody na czynność ozobota.  Na koniec miły akcent za cięzką  pracę: słodkie pianki.   A laurki zostały podarowane komuś, kto jest dla nas bardzo ważny. 

 


 14.02.2020

Dzięki uprzejmości Pani Eweliny P. - mamy Filipka,  która przyniosła maluszkom ciasteczka w kształcie serduszek oraz różnych pięknych ozdób, dzieci mogły je wspólne dekorować. Oczywiście trudno było się oprzeć kolorowym cukiereczkom, słodkiemu lukrowi i nie skosztować choćby odrobinki... Dzięki zajęciom maluszki kształtowały zdolności manualne, kształtowały wyobraźnię, rozwijały umiejętności społeczne. Przyozdobionymi delicjami dzieci poczęstują swoich Rodziców z okazji Walentynek. Pani Ewelinie serdecznie dziękujemy za zorganizowanie słodziutkich zajęć!!!  Zapraszamy Rodziców wykonujących ciekawe zawody do współpracy w celu edukacji naszych pociech.


13.02.2020

,,Kto sok pije,ten długo żyje" Z myślą o pysznych witaminkach dnia 13.02.2020 dzieci z oddziału II wykonały pyszny sok z marchewki - bez dodatku cukru. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku - sokowirówką, jej działaniem oraz utrwaliły zasady higieny i bezpieczeństwa. Następnie dzieci same wyciskały sok. Po skończonej pracy delektowały się jego smakiem.

 


12.02.2020

Maluszki udały się z wizytą do przedszkolnej kuchni. Tam powitane przez panie kucharki, zostały oprowadzone po kuchni i zapoznane ze sprzętami, których używa się podczas przygotowywania posiłków. Oglądały jej wyposażenie, rozpoznawały i nazywały znajdujące się tam urządzenia i akcesoria kuchenne potrzebne do pracy. Ogromną frajdą okazało się oglądanie ogromnych garnków, misek i patelni, w których panie kucharki przygotowują przepyszne posiłki. Panie zwróciły uwagę dzieci na swój strój oraz podkreśliły znaczenie zachowania czystości podczas przygotowywania posiłków.

 


11.02.2020

W dniu 11 lutego  obchodzony jest Światowy Dzień Chorego, ustanowiony przez Jana Pawła II w 1992r. Celem tego święta jest zwrócenie uwagi na specyficzną sytuację osób chorych i uwrażliwienie społeczeństwa na potrzebę niesienia pomocy chorym w domach i szpitalach. Choroba może dotknąć każdego, dlatego uczymy dzieci akceptacji, zrozumienia i życzliwości dla drugiego człowieka. Przedszkolaki z oddziału V włączyły się do obchodów dnia chorego poprzez zajęcia edukacyjne , które wzbogaciły wiedzę dzieci na temat zdrowia, a jednocześnie nauczyły empatii oraz otwartej i szlachetnej postawy wobec potrzebujących.


11.02.2020

Po raz kolejny przybyli do nas muzycy. Tym razem  z audycją pt. "Luty- miesiąc miłości". Poznaliśmy twórczość Antoniego Vivaldiego oraz bawiliśmy  się w rytm piosenek  o tematyce miłosnej, zarówno rozrywkowej jak i poważnej. Muzycznymi niespodziankami były: trąbka kieszonkowa, dzwonek krowi i misa śpiewająca. 

 


 11.02.2020

W dniu 11.02.2020 obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji starsze dzieci z grup III i V utrwalały zasady netykiety oraz bezpieczeństwa w sieci. Dzięki bohaterom filmów animowanych, przygotowanych przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Loco i Dzieciaka, przedszkolaki wiedzą, że nie wolno podawać swoich danych w internecie oraz umawiać się z osobami poznanymi w internecie bez wiedzy rodziców. Nie można też wrzucać do sieci filmów, bez zgody osób w tych filmach biorących udział, jak również obrażać innych użytkowników internetu. Dzieci wiedzą też, że komputer najlepiej zabezpieczyć silnym hasłem i  wystrzegać się niebezpiecznych plików oraz są świadome tego, iż internet daje wiele możliwości, jednak nie może zastąpić nam przyjaciół.


 10.02.2020

Mieliśmy okazję obejrzeć przepiękny i wzruszający teatr cieni pt. " Królowa Śniegu" na podstawie basni H. Ch. Andersena.  Ta znana wszystkim baśń została przestawiona w sposób niezwykle ciekawy. Będący wartościową alternatywą dla smarfonowych bajek.  Dzieci były zachwycone!  

 


 07.02.2020

Zajęcia biblioteczne pt. "Zima"- oddział V


06.02.2020

"Każdy może ratować! "

Pod tym hasłem odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz preorientacji zawodowej dotyczącej pracy Ratowników Medycznych.  Ratownicy medyczni z Centrum Medycznego Medyk w Rzeszowie pokazali  nam krok po kroku, w jaki sposób pomóc osobie poszkodowanej. Na początku nauczyli nas jak rozpoznać osobę poszkodowaną, utrwaliliśmy numery alarmowe ( które każdy z nas zna na pemięc!),  po czym każdy ćwiczył praktyczną pomoc na maskotkach.  Chętni mogli spróbować także na fantomie pod okiem ratowników. Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem "ratowały" swoje lale i misie. Starsze dzieci poznały także pulsometr, ciśnieniomierz oraz inne sprzęty będące w wyposażeniu ratowników. Po zęjeciach praktycznych na zewnątrz oglądaliśmy karetkę- jej wnętrze, wyposażenie oraz słuchaliśmy sygnałów alarmowych.  Każdy z nas otrzymał Dyplom Superbohatera, naklejki i słodką niespodziankę.  

To były bardzo ważne zajęcia, za które dziękujemy Paniom i Panom ratownikom z Centrum Medycznego Medyk  w Rzeszowie.  

 


 6.02.2020

W tym dniu dzieci z oddziału IV uczestniczyły w zajęciach przygotowanych przez panią z biblioteki osiedlowej. Tematem zajęć była 666 rocznica lokacji Rzeszowa. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania o naszym mieście i ciekawych miejscach, które warto obejrzeć, zwiedzić. Uczestniczyły w turnieju wiedzy o Rzeszowie. 

  30-31.01.2020

Dzień Babci Dziadka w naszym przedszkolu na stałe wpisany jest w kalendarz imprez przedszkolnych i obchodzony jest co roku bardzo hucznie. Mimo, że za oknem zima jest to najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość, wywołuje uśmiechy na twarzach, powoduje, że małe serduszka dzieci biją szybciej, a Babcia i Dziadek ze wzruszeniem słuchają czułych słów, kierowanych pod ich adresem. W każdej grupie wiekowej przedszkolaki przygotowały programy artystyczne, podczas których śpiewem, tańcem i wierszem podziękowały swoim Babciom i Dziadkom za trud włożony w ich wychowywanie, za ciepło jakie dają im na co dzień oraz za obecność. Na zakończenie każdy przedszkolak wręczył swoim dziadkom samodzielnie wykonany upominek, a następnie świętował ten wyjątkowy dzień na wspólnym słodkim poczęstunku.  


24.01.2020

Dzieci z oddziału I i II integrowały się podczas zajęć edukacyjnych "Necio - bezpieczeństwo w sieci".


23.01.2020

W tym dniu maluszki gościły rodzica - mamę Celinki. W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" Pani Ania przeczytała dzieciom bajeczkę edukacyjną , którą dzieci z zaciekawieniem wysłuchały. 

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za udział w akcji!
 

23.01.2020

Dzisiaj w naszym przedszkolu gościliśmy dziadzia Jakuba Głowy. Pan Albin zaprezentował nam zawód operatora kamery. Opowiedział o przyrządach którymi posługuje się w pracy, na czym nagrywane są reportaże i jak się je montuję. Dzieci miały okazję zobaczyć świat z drugiej strony obiektywu i nakręcić krótki materiał filmowy co sprawiło im ogromną radość.  


W dniach 21-22.01.2020 nasza piłkarska drużyna chłopców z grup IV i V wzięła udział w VI Halowych Mistrzostwach Przedszkolaków w piłce nożnej. Rozgrywki odbywały się w dwóch kategoriach wśród 10 rzeszowskich przedszkoli. Nasza drużyna rozegrała 8 meczy z których 3 zakończyły się zwycięstwem. Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został Jakub Kuraś, który strzelił 10 goli. Wróciliśmy do przedszkola z pucharem i medalami na szyi.Wszystkim uczestnikom gratulujemy wytrwałości i zaangażowania oraz życzymy jeszcze większych sukcesów! Relacje z tej imprezy będzie można zobaczyć w Telewizji Rzeszów w dniu 24.01.2020 o godzinie 18.30 do czego gorąco wszystkich zachęcamy! Dziękujemy rodzicom i dziadkom którzy w tym dniu gorąco nas dopingowali!

 


 17.01.2020

W grupie IV obchodziliśmy Dzień Kubusia Puchatka połączony z Dniem Popcornu. Przypomniliśmy sobie historię Kubusia Puchatka, skąd się wziął pomysł na napisanie książki. Potem wraz z grupą V obejrzeliśmy bajkę "Kubuś Puchatek" częstując się popcornem.


 14.01.2020

Grupa IV obchodziła Dzień Osób Nieśmiałych w ramach realizacji "Kartki z kalendarza". Podczas zajęć wysłuchali opowiadania o "Szarym słowiku", omówili, co to jest nieśmiałość stosując burzę móżgów oraz jak należy postępować, gdy takie osoby spotkamy w swoim otoczeniu. Przedszkolaki iały możliwość wyrazić swoje emocje po zakończonych zajęciach w termometrze emocji. Każdy z nich wybrał emocję, jaka mu towarzyszyła i umieścił na termometrze jako podsumowanie dnia!

 


 

08.01.2020

W naszym przedszkolu gościliśmy aktorów z teatrzyku Skrzat z Krakowa ,którzy zaprezentowali przedstawienie pt. „Przygody kapryśnej księżniczki”. Dzieci z dużym zaciekawieniem obejrzały inscenizację  oraz zaangażowały się w aktywny udział w teatrzyku. Główną bohaterką była księżniczka Gwiazdeczka, zwiedziona przez złą czarownicę przy pomocy zaklętego cukierka. Dzięki występowi przedszkolaki nauczyły się ,że nie wolno rozmawiać ze znajomymi i przyjmować od nich prezentów.


07.01.2019

W naszym przedszkolu odbyła się comiesięczna audycja muzyczna. W tym miesiącu dzieci poznały twórczośc kompozytora J. S. Bacha oraz brzmienie i budowę takich instrumentów jak: altówka, kastaniety i kij deszczowy. 


03.01.2020

Dzieci z grupy V wybrały sie do biblioteki. Podczas noworocznego spotkania przedszkolaki usłyszały historię o Nowym roku, przypomniały sobie nazwy wszytskich miesięcy oraz tradycje związane z Bożym Narodzeniem.


 19.12.2019

Nasze przedszkole odwiedził Teatr lalek „Bajka” z Nowego Sącza. Dzieci obejrzały piękne przedstawienie kukiełkowe, na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena. Opowieść o Calineczce, która podróżując przeżywała mnóstwo przygód oraz poznawała wiele interesujących postaci. Spektakl wypełniony był muzyką i piosenkami, które doskonale wzbogacały tę bardzo popularną bajkę. Na zakończenie nie zabrakło gromkich braw od dzieci, którymi wyraziły podziękowania za przygotowany dla nich spektakl.


17.12.2019

Ubieranie choinki – to moment, na który z niecierpliwością czekały wszystkie przedszkolaki.  Dzieci z grupy III z zapałem przystąpiły do zawieszania na gałązkach ozdób, łańcuchów i kolorowych lampek. Drzewko stanęło w sali grupy III i wygląda wyjątkowo! Teraz codziennie przypomina nam, że Święta Bożego Narodzenia zbliżają się tuż, tuż…


16.12.2019

Dzieci ze wszystkich oddziałów wzięly udział w warsztatach dotyczących "fonoholizmu", prowadzonych przez Fundację "Dbam o mój zasięg". Przedszkolaki dowiedziały się o szkodliwych skutkach niewłaściwego i zbyt długiego korzystania z telefonów, tabletów i komputerów oraz poznały sposoby na mądre i racjonalne korzystanie z wysokich technologii.


 Choć choinkę w sali dzieci z gr. IV ustroiły w piękne szklane banieczki, to dodatkowo na zajęciach plastycznych przygotowywały różne, papierowe ozdoby choinkowe, które potem przyklejały na dużym szablonie zielonej jodełki. Sklejały papierowe łańcuchy, wycinały brokatowe bombki  oraz składały i sklejały koronkowe aniołki. Wszystkie te ozdoby z piękną zieloną choinką można obejrzeć na wystawie w holu przedszkola.


 

Chodź nie ma śniegu  to w sali zajęć można  stoczyć ,, gazetową bitwę śnieżną". Tak podczas zajęć gimnastycznych dzieci ćwiczyły z gazetami, a na koniec zajęć dziewczynki i chłopcy z grupy IV wzięły udział w bitwie śnieżnej.


 

13.12.2019

Dzieci z grupy IV odwiedziła pani Dominika Pyra, która opowiedziała dzieciom wiele ciekawostek związanych z ziołami. Pokazała przedszkolakom, które z ziół można spotkać na łące, w lecie, które z nich uprawia się specjalnie bo są wykorzystywane jako kosmetyki albo jako lekarstwa. Pani Dominika powiedział w jaki sposób można zrobić kremy, maseczki kosmetyczne,syropy na kaszel oraz zaprosiła przedszkolaków do wykonania lawendowej soli do kąpieli jako prezentu gwiazdkowego dla  swoich rodziców. 


 12.12.2019

Dzieci z oddziału V zaprosiły swoich kolegów z grupy IV na zajęcia pt. „Wszystko o prądzie elektrycznym”. Przedszkolaki brały aktywny udział w zabawach badawczych, szukając odpowiedzi na pytania: „Jak powstaje prąd?”, „Co przewodzi prąd?”, „Dlaczego prąd bywa niebezpieczny?”, „Czy owoce i warzywa potrafią wytworzyć prąd?” itp. Na zakończenie tematu o urządzeniach elektrycznych starszaki próbowały budować proste obwody elektryczne.


 12.12.2019

Ubieranie choinki to jedna z najpiękniejszych tradycji świątecznych - trudno wyobrazić sobie Boże Narodzenie bez choinki, dlatego w naszym przedszkolu dzień ubierania choinki był wyjątkowy. Maluszki z zaangażowaniem zawieszały ozdoby, a gdy drzewko było już ubrane, dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę o choineczce i posłuchały pięknych polskich kolęd.


11.12.2019

W rajmach realizacji Ogólnopolskiego Projektu "Przyjacielem bądź", dzieci z grupy III zamieniły się w Świętych Mikołajów i wyruszyły rozdawać dobro. Przedszkolaki częstowały samodzielnie zrobionymi piernikami przechodniów, klientów oraz sprzedawców sklepów i szybko się okazało, że dobro powraca. Dzieci również były częstowane łakociami i innymi upominkami. Po powrocie z tego wyjątkowego spaceru wszyscy zgodnie stwierdzili, że rozdawanie dobra to świetna i przyjemna zabawa. 


11.12.2019

Podczas warsztatów Bożonarodzeniowych w gr IV sala zamieniła się na moment w pracownię plastyczną, w której działo się wiele ciekawych rzeczy! W miłej, świątecznej atmosferze Rodzice wraz z przedszkolakami odkrywali swoje talenty plastyczne i wspólnie zamienili się w prawdziwych artystów. Przy dźwiękach kolęd, praca szła bardzo szybko, a po pracy była chwila na małe co nieco…Wszyscy wykazali się ogromną kreatywnością, zaangażowaniem, a także pomocą. Pojawiło się wiele serdeczności, uczynności wobec siebie, uśmiechu – cech które w zabieganym świecie się zatracają, zapominamy o nich! Jesteśmy pod wrażeniem pomysłowości i zaangażowania!!! Mamy nadzieję, że każdy choć na chwilę oderwał się od codzienności! A dzięki takim warsztatom podtrzymaujemy tradycję wykonywania własnoręcznie ozdób światecznych! DZIĘKUJEMY za poświęcony czas!


10.12.2019
W naszym przedszkolu odbyła się audycja muzyczna pt. "Mikołaju, Mikołaju - na Ciebie czekamy dziś - polskie kolędy w rytmie tańców narodowych". Przedszkolaki poznały nie tylko piękne polskie kolędy, ale rówineż ciekawe instrumenty: chimesy, janczary i kachon. Wybrane dzieci miały okazję samodzielnie spróbować zagrać na chimesach. Na zakończenie koncertu artyści zaprosili wszystkich do wspólnego kolędowania. 


  06.12.2019

Wizyta Świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przedszkolaki przygotowują się do niego starannie, uczą się wierszyków i piosenek o Mikołaju oraz wykonują bardzo ciekawe prace plastyczne, na których oczywiście króluje Mikołaj. W końcu 6 grudnia każda z grup mogła spotkać się z wyjątkowymi Gościem. Podczas spotkania z Mikołajem przedszkolaki śpiewały piosenki i recytowały wierszyki. Dzieci mogły z Mikołajem porozmawiać i odebrać wielki prezent. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć.


06.12.2019

Po raz kolejny nasze przedszkole uczestniczyło w targach ekologicznych EKOGALA, podczas których dzieci z grupy V zaprezentowały program artystyczny. Przedszkolaki dowiedziały się też skąd biorą się produkty ekologiczne i miały okazję udzielić krótkiego wywiadu dla radia Rzeszów. 


Grupa V w ramach realizacji akcji „Zdrowo i sportowo”, której głównym celem jest aktywizacja ruchowa dzieci do 10 roku życia poprzez zajęcia sportowe, realizowane na podstawie przygotowanych przez organizatorów scenariuszy, filmów i innych materiałów, dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w ćwiczeniach gimnastycznych wg konspektu pt. FIGURY GEOMETRYCZNE.

 


 05.12.2019

W naszym przedszkolu odbyły się warsztaty ludowe "Jak to z chlebem było". Uczestniczyły w nich dzieci z wszystkich grup. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się jak powstaje chleb, jak wygląda praca w piekarni i jak wyrabiano pieczywo dawniej. Miały też możliwość skosztować ręcznie robionego chleba według starodawnej receptury oraz proziaków. Serdecznie dziękujemy panu Zbigniewowi z Regionalne Domu Tradycji Ludowej za przekazaną wiedzę.


 05.12.2019

Grupa IV uczestniczyła w kolejnych zajęciach bibliotecznych pt. "Edek z krainy kredek". Na zajęciach wsłuchiwały się w opowiadania w których głównymi bohaterami były kredki. Doskonaliły swój słuch fonematyczny, umiejętność rozpoznawania kolorów oraz kojarzenia.


05.12.2019

 W tym dniu do przedszkola został zaproszony gość - Pan listonosz Przemysław P., tato Elizy. Dzieci mogły obejrzeć jak wygląda mundur urzędnika pocztowego oraz logo poczty. Nasz gość zaprezentował wszystkim swoją ogromną torbę, w której nosi listy i opowiedział o znaczkach pocztowych. Panu Przemysławowi serdecznie dziękujemy za przekazanie dzieciom cennych informacji na temat pracy listonosza.


 

Dzieci z oddziału I coraz częściej podejmują wspólne zabawy tematyczne. Maluszki opanowały już podstawowe zasady zgodnej współpracy z innymi dziećmi i chętnie dzielą się swoimi ciekawymi pomysłami na wspólną zabawę z kolegami i koleżankami. 04.12.2019

W dniu 04.12.2019 grupę V i IV odwiedzili goście z Indii. Studenci WSIZU zaprezentowali dzieciom to, co najbardziej ciekawe w tym egzotycznym państwie, opowiedzieli o ciekawych miejscach, przyrodzie, zwyczajach i świętach. Dzieci miały możliwość zadawania wielu pytań, nie zabrakło pytań o Świętego Mikołaja:) Usłyszały jak liczy się do dziesięciu w jezyku Hindi i jak się przywitać. 


04.12.2019

Grupę IV odwiedziała mam Oli, która przeczytała dzieciom opowiadanie pt. "Zima" z serii Gang Słodziaków w ramach Akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom". Opowiadanie tobyło o przygotowaniach do zimy różnych zwierząt. Dzieci uważnie słuchały, czym zajmowały się zwierzęta. Na koniec Ola rozdała dzieciom przyniesione balony, którymi dzieci wesoło się bawiły - ćwicząc przy okazji aparat mowy poprzez ćwiczenia oddechowe! Bardzo dziękujemy i zapraszamy innych Rodziców czy Dziadków! 


04.12.2019

Dzisiaj w naszym przedszkolu przedszkolaki samodzielnie komponowały swoje kanapki. Niektóre dzieci układały różne kolorowe kompozycje na swoich kromkach chleba. Dzięki takim działanim zachęcamy dzieci do próbowania różnych warzyw, które są tak ważne dla naszej diety. Wszytkie te działania realizowane są w ramach promocji zdrowia, ponieważ jesteśmy przedszkolem promującym zdrowie!


  03.12.2019

Dzeci z oddziału III wzięły udział w zajęciach edukacyjnych opartych na kodowaniu. Przedszkolaki zamieniały symbole w postaci kombinacji liter i cyfr w odpowiednie kolory na planszy. 


29.11.2019

W naszym przedszkolu gościła Państwowa Inspekcja Transportu Drogowego z programem Bezpieczna Szkoła Tirka.

Podczas zajęć wszystkie dzieci miały okazję poznać pracę inspektora transportu drogowego, narzędzia którymi posługuje się w pracy, pojazd którym się porusza jak również  zadania jakie  z zakresu bezpieczeństwa ma do wykonania.


28.11.2019

W ramach akcji "Przedszkola Promujące Zdrowie" PP Nr 12 zorganizowało w  Domu Kultury na ul.Osmeckiego "Aerobik Przedszkolaka", w którym grupa IV wzięłą udział prezentując układ ćwiczeń do utworu "Sofia."  Przedszkolaki otrzymały pamiatkowy dyplom, piłkę oraz słodkości. Po występie zasiedli na widowni, oglądając występny innych grup.


 28.11.2019

Realizując temat o zdrowiu w grupie IV urządziliśmy w sali "KĄCIK LEKARSKI". Zaaranżowana została pracownia RTG, łóżko dla pacjentów, kroplówka, stara lekarska waga, fartuchy i wiele innych narzędzi potrzebnych do wykonywania badań. Przedszkolaki uzupełniły naszą apteczkę w pudełka po lekarstwach. Emocji związanych z chęcią zabawy pojawiło się dużo! Dzieci mają okazję wykazać się umiejętnościami, wiedzą i praktyką.


 27.11.2019

Eksperymentowanie w grupie IV. Przedszkolaki miały okazję stworzyć "Burzę w szklance wody" oraz zobaczyć "Tańczące rodzynki". Dzięki takim zabawom pobudzaliśmy ciekawość badawczą dzieci! Przedszkolaki również spróbowali swoich sił w nabieraniu wody strzykawką i okazało się, że wcale nie jest takie proste!


27.11.2019

Dzieci z grupy III wybrały się na kolejna lekcję biblioteczną.

 


25.11.2019

Pokaz taneczny Szkoły Tańca KICK DANCE

Nasze przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w bardzo ciekawych zajęciach mających na celu naukę kroków z wybranych tańców oraz świetną zabawę z muzyką!

gr IV uczyła się tańca: Hip-hop


 gr I, II, III i V uczyła się tańca: Rock and roll 

 


 25.11.2019

W grupie V urodziny misia dzieci uczciły z pomocą ozobotów. Zanim zaprogramowały trasę robota musiały złożyć obrazek składający się z czterech części i ozdobić go według własnego pomysłu.


25.11.2019

Dzień Pluszowego Misia! Ta najmilsza zabawka swoje  święto obchodzi  25 listopada. Prawie każdy z nas miał lub ma swojego ukochanego pluszaka, towarzysza  zabaw, przyjaciela i powiernika dziecięcych problemów i tajemnic. „Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś” i pomimo coraz bardziej nowocześniejszych i atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija. Z okazji tego wyjatkowego dnia w naszym przedszkolu odbył się przegląd wierszy i piosenek o misiach. Wszystkie grupy przedstawiły swoje utwory swoim koleżankom i kolegom. 


25.11.2019

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Grupa IV obchodziła dzień Pluszowego Misia razem ze swoimi pluszakami z domu. Poznali historię powstania misia, sposób jego uszycia, bawili się znimi tańcząc i śpiewając! Każdy przedszkolak wykonał sobie opaskę misia na głowę i dumnie się w niej prezentował! Zgromadziliśmy książki z misiami, figurki. Dzięki temu świętu rozmawialiśmy również o empatii na podstawie ilustracji misia bez łapki, o tym, że zniszczone zabawki można naprawić i dalej się nimi bawić. Pluszowy Miś - przygotował dla przedszkolaków malutki upominek, z którego dzieci bardzo się cieszyły!


21.11.2019

Do grupy IV przyszła  babcia naszego Emilka, która w ramach akcji ,,Czytamy bajki dla dzieci" przeczytała przedszkolakom książeczki, które sama przyniosła o ,,Arbuzie",,, O smoku", ,,Słoń Trąbalski" oraz bajkę, którą dzieci wybrały z księgozbioru przedszkolnego - ,,Batman kontra Eklipsa". Bardzo dziękujemy za miłe spędzony czas


21.11.2019

"Co pływa a co tonie?"

Maluszki  podczas zabawy badawczej połączonej z rozmową i obserwacją dowiedziały się jakie przedmioty pływają, a jakie toną w wodzie.


21.11.2019

W naszym przedszkolu odbyła się prezentacja Skakanki - nowoczesnej metody funkcji poznawczych dzieci łącząca ruch z zabawami multimedialnymi. Skuteczność metody Skakanka polega na odpowiednim zadbaniu o poziom stymulacji układu nerwowego dziecka. Dzięki temu, dzieci bawiąc się maja zapewnione optymalne warunki do rozwoju m.in. pamięci, uwagi, spostrzegania czy zdolności arytmetycznych.


20.11.2019

DZIEŃ PRAW DZIECKA!

Nasze przedszkole wzięło udział w Światowych Obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. Przez cały tydzień dzieci z gr. IV uczestniczyły w zajęciach na których dowiedziały się, że wszystkim dzieciom na świecie przysługują takie same prawa. Obejrzały filmy, które przybliżyły im problemy dzieci żyjących na innych kontynentach, gdzie prawa dzieci nie są respektowane przez dorosłych. Aby uczcić 30-tą rocznicę uchwalenia Konwencji o prawa dziecka w tym dniu wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola w niebieskich bluzeczkach, koszulkach oraz wziłęy udział w "Niebieskim Marszu" - maszerując z niebieskimi wstążkami, balonami po ulicach naszego osiedla.


 

19.11.2019

Przedszkolaki wzięły udział w przedstawieniu muzycznym pt. "Mazowsze, Śląsk - ambasadorzy polskiej kultury.


19.11.2019

„Pasowanie na przedszkolaka" to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców gromkie brawa.


14.11.2019

W tym dniu dzieci wzięły udział w projekcji filmowej kina sferycznego. Bohaterowie „Ulicy Sezamkowej” zabrali dzieci w fascynującą podróż do gwiazd. Odwiedził ich także gość z Chin – Hu Hu Zhu, z którym wspólnie oglądali Wielki Wóz, szukały Gwiazdy Polarnej i spacerowały po powierzchni Księżyca.


14.11.2019

W tym dniu w grupie IV odbyły się zajęcia otwarte pt. "Moja niepodległa ojczyzna"

 


13.11.2019

W grupie IV rozmawialiśmy o urządzeniach, które były używane dawniej. Wielką radość sprawiła możliwość obejrzenia na własne oczy dawnych urządzeń i porównywanie ich z tymi aktualnymi. Przedszkolaki sprawdzały jak wyglądało dawne żelazko oraz młynek do mielenia ziaren, tara, lampa naftowa, liczydło. Przedszkolaki były bardzo zadowolone z przeprowadzonych zajęć i chętnie w nich uczestniczyli.


 

13.11.2019

W grupie III odbyły się zajęcia otwarte pt. "Jesienny wiatr". 


12.11.2019

W naszym przedszkolu odbyła się comiesięczna audycja muzyczna, podczas której dzieci poznały twórczość Stanisława Moniuszki. Przedszkolaki poznały również brzmienie i budowę werbla oraz liry dzwonkowej.


8.11.2019

 Z okazji Narodowego Święta Niepodległości  w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia. Z tej wyjątkowej okazji dzieci ze wszystkich oddziałów przedstawiły krótkie występy artystyczne. W ramach akcji „Szkoła do hymnu”, przedszkolaki wspólnie odśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego”.


8.11.2019

W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" mama Maksymiliana W. z gr II , przeczytała dzieciom bajeczkę pt. "Kosmiczny Al”. Dzieciom bajeczka bardzo się podobała. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy.


7.11.2019

W dniu 7 listopada 2019 obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Przedszkolaki utrwaliły zasady zbilansowanego jedzenia poprzez udział w zabawach dydaktycznych , ćwiczeniach praktycznych oraz zabawach badawczych. Poznaliśmy piramidę żywności i aktywności ruchowej, odkrywaliśmy potrawy bogate w witaminy: wykonaliśmy owocowe szaszłyki oraz kosztowaliśmy świeżego soku marchewkowego, częstowaliśmy się warzywami. Ponadto dowiedzieliśmy się jak brak witamin i minerałów wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu.


 7.11.2019

Zdrowe i kolorowe drugie śniadanie. W trosce o zdrowe nawyki żywieniowe naszych przedszkolaków dbamy o to, aby serwowane posiłki były smaczne, pełne witamin i atrakcyjne dla dzieci.  


31.10.2019

W ramach zakończenia zbiórki dla schroniska "Kundelek" w Rzeszowie, dzieci z grupy III pojechały w odwiedziny do mieszkających tam zwierząt i przekazały im zebrane produkty. Przedszkolaki poznały wybrane psy ze schroniska i ich historie. Podczas rozmów z pracownikiem schroniska poznały również sposoby pomagania zwierzętom, które się tam znajdują. Wraz z zebranymi produktami, laurkami i szczerymi uśmiechami, dzieci zabrały ze sobą wspólnie napisany list do zwierzaków. 

 


30.10.2019

Nasze przedszkole odwiedziła Pani weterynarz, która przedstawiła dzieciom swój zawód. Podczas zajeć dzieci poznały niektóre narzędzia weterynaryjne oraz ich wykorzystanie. Specjalnym gościem była przeurocza świnka morska. Bardzo dziękujemy za wizytę. 


30.10.2019

Czytanie to wielka przyjemność, ale i nauka wpływająca na rozwój dziecka i jego kompetencji językowych.

W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" mama Oliwii S. - Pani Urszula przeczytała dzieciom bajeczkę pt. "Trzy świnki". 
Dzieciom bajeczka bardzo się podobała i proszą rodziców o więcej...


29.10.2019

Tego dnia dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w uroczystym rozstrzygnięciu konkursu plastycznego "Kolorowy świat pszczół". Uroczystość odbyła się w Młodzieżowym Domu Kultury. Na dzieci czekało wiele atrakcji a w nich występ zespołu folklorystycznego oraz degustacja chleba według pradawnego przepisu. Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


25.10.2019

W ramach projektu edukacyjnego maluszki zostały zaproszone przez starszaków na zajęcia pt. "Gadki z psem".


25.10.2019

OWADY - żywa lekcja przyrodnicza

Nasze przedszkole kolejny raz odwiedził pan Krzysztof Pach, przyrodnik, który tym razem zaprezeńtował przedszkolakom z grup III, IV i V owady! Dzieci zdobyły wiedzę nt budowy, zwyczajów i naturalnym środowisku bytowania tych stworzeń. Oprócz kolorowej kolekcji zasuszonych owadów, przedszkolaki miały okazję wziąć na rękę szarańczę, straszyki czy pospolitego polskiego szkodnika wśród owadów: "Turkocia Podjadka". Spotkanie to  dostarczyło wiele emocji wśród dzieci oraz wpłynęło na rozwój zainteresowań przyrodniczych, a także kształtowanie psotawy badawczej. Niektóre przedszkolaki przełamały barierę lęku przed owadami!

 FILM


 21-25.10.2019

Projekt "Bezpiecznie z psem" w grupie IV

Realizacja projektu przebiegła bardzo owocnie.Podczas zajęć stawionao dzieciom problemy np. Czy psy są groźne? Jak należy się opiekować psem? Co potrafią psy? Jakie rasy psów znają dzieci?Kto leczy psy? W jaki sposób można pomóc bezdomnym psom? Dlaczego trzeba sprzątać po psie? Przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawostek np. w jakich barwach widzą psy, jakie są największe i najmniejsze psy na świecie - jednocześnie szacując i porównując ich wielkości. dlaczego psy zwijają się w kłębek i wiele innych. Świetnie poradziły sobie z zadaniem "Pies w służbie człowieka" czyli jak psy nam pomagają? Przez cały tydzień gormadziliśmy literaturę, maskotki, a nawet dzieci ubierały się w ubrania z wizerunkiem psa. Były zabawy matematyczne i ruchowe z wykorzystaniem kości, zabawy wykorzystujące stosunki przestrzenne, wierszyki, piosenki oraz rozwijanie aktywności plastyczno-technicznej "Psy z materiału" - dzieci były bardzo zafascynowane, jak to z kawałka materiału można zrobić psa- dzięki temu pobudzona została ich wyobraźnia, chęć odkrywania. Również wykonały "Psa origami" - wykorzystując go do ćwiczeń oddechowych. Dzieci same chętnie malowały swoich pupili realnych lub wymarzonych. Na podsumowanie projektu mali konkstruktorzy okleili budę psa kośćmi tworząc "Kodeks zachowań wobec zwierząt" oraz informacji jakich się dowiedzieli podczas całego tygodnia. Buda psa została ozdobiona pieczątkami łap psa wykonanymi z zakrętki od słoika i pianki. Ostatnim akcentem projektu było również obchodzenie "Dnia Kundelka"


24.10.2019

W ramach udziału w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Przyjacielem bądź” dzieci z oddziału III z pomocą nauczycielki napisały list do zwierzaków, mieszkających w schronisku. 


24.10.2019

W ramach realizacji projetku „Bezpiecznie z psem” dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych w formie prezentacji multimedialnej i zajęć praktycznych, dotyczących właściwych zachowań podczas ataku psa. Przedszkolaki  poznały typowe sygnały, jakie daje nam pies, kiedy chce nam powiedzieć że jest zadowolony, przestraszony lub gotowy do ataku oraz ćwiczyły postawę obronną „żółwik”. Starszaki wykoanły kartę pracy "Zakodowany pies".


23.10.2019

Przedszkolaki z grupy III odbyły swoją pierwszą lekcję biblioteczną w Filii nr 4. Dzieci poznały zasady wypożyczania książek, zwiedziły bibliotekę, oglądały wybrane książki dla dzieci oraz poznały dobrego duszka biblioteki, któremu zostawiły pamiątkę w postaci odbicia rączek na dużym bristolu. Przedszkolaki były zachwycone wycieczką i obiecały duszkowi, że będą go często odwiedzać. 


23.10.2019

Dzieci z oddziałów III, IV i V wzięły udział w zajęciach sportowych w ramach projektu "Laboratorium umiejętności ruchowych i społecznych".


23.10.2019

W tym dniu maluszki samodzielnie komponowały swoje śniadanie. Taki rodzaj posiłku sprawia, że wszystko lepiej smakuje!


23.10.2019

Korzystając z pięknej październikowej pogody, maluszki wybrały się na spacer w poszukiwaniu jesieni. 

Doskonale integrują się z rówieśnikami podczas zabaw na placu przedszkolnym.


22.10.2019

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w uroczystej audycji muzycznej pt. "Stanisław Moniuszko- muzyczny patron roku 2019". 

 


17.10.2019

Robimy kompot

Dzieci z oddziału II uczyły sie jak ważne jest spożywanie owoców i warzyw,a zwłaszcza tych z domowych zapasów.Na zajęciach dzieci wykonały samodzielnie kompot z jabłek.Po wykonaniu kompotu zanieśliśmy go do kuchni w celu zagotowania a po ugotowaniu umieściliśmy słoiki w kąciku przyrody,tworząc mini spiżarnie.Degustacja odbędzie się zimą...


17.10.2019

Nasze przedszkole odwiedzili pszczelarze i właściciele pasieki w Niżnej Łące - Państwo Marta i Krzysztof Bałonowie. Opowiedzieli oni o swojej pracy, biologii pszczół oraz sposobach uzyskiwania produktów pszczelich. Dzieci miały możlwiość skosztowania dwóch rodzajów miodu oraz wykonały własną świeczkę z wosku pszczelego. Na zakończenie każdy uczestnik zajęć otrzymał słodki upominek. 


Jesienny spacer

Jesień to piękna pora roku,pełna kolorów i cudownych widoków.Korzystając z pięknych i ciepłych dni dzieci z oddziału II wybrały się na jesienny spacer.Przedszkolaki podziwiały drzewa i krzewy w jesiennej szacie,rozpoznawały gatunki drzew,owoce i liście,które zbierały w celu wzbogacenia kącika przyrody.Na zakończenie wędrówki,dzieci świetnie się bawiły kolorowymi liśćmi.


16.10.2019

W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" mama Antosia K. , odwiedziła maluszki. Pani Ela przeczytała dzieciom bajeczkę pt. " W lesie".
Mamie Antosia serdecznie dziękujemy i zapraszamy wszystkich rodziców do współpracy!

 

 


16.10.2019

Od ziarenka do bochenka chleba długa droga.

Dzieci z oddziału II podczas zajęć z zainteresowaniem oglądały naturalne okazy zbóż uprawiane w Polsce.Poznały różne gatunki mąki,kasz,pieczywa oraz kolejne etapy powstawania chleba.Na zakończenie zajęć przedszkolaki degustowały różne rodzaje pieczywa rozpoznając je po smaku.


16.10.2019

W naszym przedszkolu odbył sie spektakl teatralny pt. "Czarodziejski młyn".


9-15.10.2019

9 października grupa III obchodziła Dzień Pisania Listów. Akcję zrealizowaliśmy we współpracy z Przedszkolem Niepublicznym "Wyspa Skarbów", które zaprosiło nas do ich autorskiego projektu pt. "Pocztowe podróże". W tym dniu utrwaliliśmy wiadomości dotyczące tematu "poczta". Między innymi wspólnymi siłami napisaliśmy list, zawierający opis naszej grupy i wiele ciekawostek dotyczących ostatnich wydarzeń w naszym przedszkolu. Dołączyliśmy do niego kilka niespodzianek, w tym zdjęcia. Później udaliśmy się do urzędu pocztowego, gdzie kupowaliśmy znaczek i wysyłaliśmy list. Przedszkolaki z "Wyspy Skarbów" z panią Dianą odwdzięczyli się tym samym- przysłali nam list na który z ciekawością czekaliśmy. Radości nie było końca. Wisi w szczególnym miejscu w naszej sali!!

Akcja pocztowe podróże wpisuje się także w Ogólnopolski Projekt "Przyjacielem być", ponieważ nawiązaliśmy nowe znajomości i wspólnie przesłaliśmy sobie dużo ciepła i serdeczności. Kto wie, może kiedyś Muszelki z Wyspy Skarbów uda nam się zaprosić do naszego przedszkola i poznać osobiście !!!
Składamy serdeczne podziękowania Pani Dianie i dzieciakom z "Wyspy Skarbów" :)

 


14.10.2019

W ramach realizowanej tematyki tygodnia maluszki świetnie bawiły się podczas zabaw muzyczno - ruchowych,  rozwijały również umiejętności  plastyczne.


10.10.2019

Realizując temat "Bezpieczeństwo w świecie roślin i zwierząt" gościliśmy w naszym przedszkolu Pana Bogusława D. członka związku łowieckiego. Dzięki temu spotkaniu dzieci dowiedziały się jakie są naturalne warunki życia zwierząt leśnych, bezpieczeństwie w razie kontaktu z dzikimi zwierzętami. Miały okazję nazywać rodzinę dzików (poznać nazwy kłów dzika: szable i fajki), jeleniowatych oraz wielu ciekawostek. Nasze przedszkolaki chętnie odpowiadały na zadawane pytania oraz same wykazały się dużą znajomością pożądanych zachowań w lesie. Kolejny zawód, jakim jest myśliwy - przedszkolaki mogły poznać w ramach perorientacji zawodowej. Za spotkanie bardzo dziękujemy!


07.10.2019

Mało kto poprawnie zliczy czym zajmuje się leśniczy

A wśród jego obowiązków wiele pozostaje w związku właśnie z lasem, który chroni i przed złym turystą broni. 

Strzeże też las przed szkodami, które wyrządzamy sami. 

Co dzień lasek swój przemierza, by nakarmić w borze zwierza. 

Za to wszystko DZIĘKUJEMY!  I przyjaciółmi zwierząt być chcemy.

 

W ramach preorientacji zawodowej oraz rozwijania zainteresowań przyrodniczych wśród dzieci, nasze przedszkole odwiedził dziadek Ingi B. z III grupy, który jest leśnikiem. Opowiedział on dzieciom o leśnych mieszkańcach i ich zwyczajach. Pokazał przedszkolakom jak ogromne zęby ma wilk, jak duże są kły dzika i poroże jelenia. Po zakończeniu zajęć dzieci otrzymały upominki. 


04.10.2019

W dniu 04.10.2019 przedszkolaki z grupy V wybrały się na pierwszą w tym roku lekcję biblioteczną. Panie bibliotekarki przygotowały dla dzieci wiele ciekawostek dotyczących parków narodowych w Polsce. Wiele informacji przekazał Żubr Pompik - główny bohater książki czytanej podczas spotkania.


 04.10.2019

"Dzień Uśmiechu" - to kolejne wydarzenie  "Kartki z kalendarza" grupy IV. Bawiąc się dbaliśmy, aby każdy był uśmiechnięty i zadowolony- na dowód tego zrobiliśmy obie opaki na głowę! W tym dniu również byliśmy na wycieczce w sklepie zielarskim, aby poszerzyć swoją wiedzę nt używania ziół w życiu codziennym: rumianek, dziurawiec, koper włoski, mięta i wiele innych. Dzięki temu spotkaniu poznaliśmy zawód zielarza oraz sprzedawcy - wcielając się w rolę sprzedawcy i kupującego! Kupiliśmy kilka ziół do naszej sali. Przedszkolaki dowiedziały się również, iż aby zbierać zioła trzeba się na tym bardzo dobrze znać - w ramach realizacji zadania z koncepcji pracy przedszkola dotyczącej bezpieczeństwa w świecie roślin! Po powocie z wycieczki wpólnie zaparzyliśmy kupioną herbatkę malinową - która bardzo dzieciom smakowała!Podumowaniem zajęć było utworzenie w sali kącika zielarkiego! 


 03.10.2019

 Grupa IV rozpoczęła zajęcia cykliczne w Bibliotece. Przedzkolaki świetnie się bawili - szukając duszka mieszkającego w bibliotece po specjalnie przygotowanych śladach. Wsłuchiwali się w bajkę pt. "Tappi i czarodziejki kot", jeździli pociągiem zwiedzając bibliotekę oraz zotawili ślad swojej obecności w potaci odrysowanej dłoni.


 03.10.2019

ALPAKI 

W środę odbyły się zajęcia edukacyjne dla wzytkich grup z alpakoterapii. Alpaki to bardzo przyjazne zwierzęta o urodzie, która rozczula każdego. Dzieci uwielbiają je karmić, przytulać czy prowadzić na smyczy. Nic w tym dziwnego gdyż są one pozbawione agresji i bardzo miłe w dotyku ze względu na wyjątkową wełnę.

Podczas zajęć dzieci nie tylko mogły bezpośrednio mieć kontakt z alpakami, ale również dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy tj. ich jadłospis czy sposób komunikacji, a także to co się dzieje z wełną. Zajęcia były bogatym źródłem wiedzy, przepełnione sensorycznymi doznaniami.

Przedszkolaki nauczyły się nawet śmiesznej rymowanki o alpakach! Uczyły się również odnajdywania w nowych, zaskakujących sytuacjach, ćwicząc koncentrację uwagi, niekiedy przełamując swoje lęki, ucząc się odpowiedzialności za zwierzęta i za swoje zachowanie, co skutkuje coraz większą pewnością siebie.

Henio i Miki bardzo lubią nawiązywać nowe kontakty. Chętnie przyjmują odwiedziny na swoim podwórku oraz odwiedzają dzieci w przedszkolach.

 


 02.10.2019

W dniu 02.10.2019 dzieci z grupy V wybrały się do pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 8. Tam oglądały pracownie komputerową, uczestniczyły w lekcji Wf-u, odwiedziły koleżanki i kolegów z drugiej klasy. Wybrały się też do szkolnej biblioteki oraz stołówki gdzie czekał na nich słodki poczęstunek.


 02.10.2019

Maluszki z grupy I zaaklimatyzowały się już w przedzkolu i świetnie się bawią, nawiązują nowe znajomości, stając się coraz bardziej odważne. Tego dnia miały okazję uczetniczyć w zajęciach muzyczno-ruchowych, które sprawiły im wiele radości. Wymagały od nich skupienia uwagi, koncentracji i koordynacji wzrokowo-ruchowej! Dzięki tej zabawie ćwiczyły poczucie rytmu, wpółpracy oraz rozpoznawanie kolorów.


 02.10.2019

Poznawaliśmy owoce jesienne, pracę ogrodnika, budowę jabłka, śliwki i gruszki. Przedszkolaki miały również okazję spróbować własnych sił w rozbijaniu orzechów włoskich - co okazało się nie lada wyzwaniem! Na końcu odbyła się degutacja orzechów: włoskich, laskowych, pistacji, orzechów nerkowca, pestek dyni, nasion słonecznika - które dzieci chętnie próbowały, dowiadując się na co głównie ma wpływ ich jedzenie. Po zajęciach przedszkolaki miały zostawiony talerzyk ze smakołykami do zjedzenia.


01.10.2019

 

Grupę III odwiedziła mama Ingi. Pani Bolek przeczytała książeczkę o Basi i grzybobraniu, podsumowującą tematykę związaną z darami lasu oraz utrwalającą nazwy wybranych grzybów. Na koniec każdy otrzymał piękną kolorowankę lasu.  Spotkanie odbyło się  w ramach akcji "Cała polska czyta dzieciom" i mamy nadzieję, że  zachęci kolejnych rodziców do aktywnego włączenia się w akcję.

 

 

 


01.10.2019

Maluszki poznają ozoboty!  Pierwsze spotkanie z ozobotami, czyli małymi robotami przebiegało w grupie maluszków z wielką ekscytacją. Dzieci  z ogromną ciekawością "badały" małe ozoboty- czyli oglądały je ze wszystkich stron, opisywały, określały kolor światełek  itd.,  by później sprawdzić jak poruszają się po wyznaczonej trasie którą wspólnie z panią zakodowały odpowiednimi kolorami. Dzieciaki o wiele łatwiej utrwaliły kolor czerwony oraz  nazwy darów jesieni. 


01.10.2019

Dzieci z oddziału III stworzyły własną gę matematyczną pt. "Zbieramy owoce w sadzie". Przedszkolaki kodowały określone symbole na działanie, utrwalały umiejętność liczenia w zakresie 6 i uczyły się zasad zdrowej rywalizacji. 


01.10.2019

Kolejna audycja Przedstawienia Koncertującego oparta była na świętowaniu  Dnia Edukacji Narodowej oraz poznaniu kompozytora Wojciecha Kilara związanego z Miastem Rzeszów. Spotkanie wymagało od przedszkolaków uwagi, kupienia - by zapamiętać ważne informacje! Jak zawsze poznały ciekawe i rzadko spotykane instrumenty.


 30.09.2019

W piątek dziewczynki z grupy IV zrobiły swoim kolegom z grupy małą niespodziankę w postaci "Krawata Super Chłopaka" i razem świętowali poprzez współną zabwę z zachowaniem uprzejmości, by chłopcy czuli się wyjątkowo tego dnia. Chłopcy otrzymali również drobny upominek w postaci książeczki!

W tym dniu tworzyliśmy również własną grę matematyczną -dokonalącą umiejętność przeliczania, posługiwania się kostką, współpracy w grupie oraz umejętność czekania na swoją kolej.

 


27.09.2019

Grupa IV obchodziła wydarznie "Kartki z kalendarza" pt."Dzień Głośnego Czytania" - bawiąć się ozobotami oraz przypomnieniem postaci Ważnego Polaka - jakim był Jan Brzechwa. W tym dniu przyszła do nas mama Jasia, która przeczytała "Pchłę szachrajkę" -  tego właśnie autora. Dziękujemy bardzo za chęć przybycia i poszerzanie czytelnictwa wśród dzieci oraz wpólne spędzenie czasu z nimii! Podsumowaniem tygodnia z Janem Brzechwą - było również zorganizowanie współnego zbioru książek autora, które dzieci przyniosły z domu - i były z tego bardzo dumne! Będziemy kontynuować to przedsięwzięcie z ninnymi wążnymi Polakami!

"Kasztanowe ludziki" - dużo radości sprawiła przedszkolakom również możiwość zrobienia kasztanowych ludzików! Dzięki dziecom - mamy bogaty kącik przyrody i dzieci mają możliwość wykorzystywania kasztanów do zabaw matematycznych i konstrukcyjnych.

 


 

27.09.2019

Edukacja prozdrowotna- projekt „Jabłko”

Jesień to okres, w którym warzyw i owoców jest pod dostatkiem. Jabłko jest tym owocem, który najczęściej jest obecny na polskich stołach. Stąd zrodził się pomysł na projekt edukacyjny, poszerzający wiedzę i doświadczenia przedszkolaków na temat owoców krajowych, a w szczególności jabłek. Celem naszych działań było nie tylko kształtowanie postaw prozdrowotnych ale również poznanie różnych ekosystemów, wzbogacanie wiedzy przyrodniczej oraz przybliżenie zawodów związanych z sadownictwem. Pierwszym etapem projektu było utworzenie siatki pytań, na które w toku tygodnia zajęć, próbowaliśmy poszukać odpowiedzi. Materiał do naszych badań i naukowych dociekań zakupiliśmy na pobliskim straganie. Przedszkolaki miały okazję poznać zawód ekspedientki i samodzielnie dokonać zakupu. Dzieci uczestniczyły też w zabawach dydaktycznych, poznając rozwój jabłoni, gatunki jabłek, witaminy zawarte w tych owocach, jak również brały czynny udział w eksperymentach i działaniach badawczych. Systematycznie wzbogacaliśmy utworzony w sali przedszkolnej „Kącik jabłka” o nowe przetwory z jabłek. Próbowaliśmy świeżego soku jabłkowego, wykonaliśmy roladę jabłkową, częstowaliśmy się szarlotką, upieczoną przez panią Marzenkę, degustowaliśmy się pieczonymi jabłuszkami z naszej przedszkolnej kuchni oraz ciasteczkami z musem jabłkowym, przyniesionymi przez mamę Weroniki. Dzieci wspólnie z rodzicami napisały książkę kucharską pt. „Przysmaki z jabłek”. W naszej działalności plastyczno- muzycznej nie zabrakło tematu jabłka: śpiewaliśmy piosenkę pt. „Witaminowy blues”, wykonaliśmy wspólną pracę plastyczną Jabłonka, każdy przedszkolak zrobił przestrzenny model tego owocu. Umiejętności matematyczne kształtowaliśmy poprzez zabawę społeczną w sklep: posługiwaliśmy się monetami i wagą szalkową oraz poprzez zabawę w programowanie. Projekt „Jabłko” zakończył się stworzeniem siatki wiedzy i nagrodzeniem dzieci medalami jabłkowymi za zaangażowanie i aktywny udział w naszych zadanich.


 

26.09.2019

Tego dnia grupa IV wybrała się na wycieczkę do pobliskiego Parku w celu poszukiwania darów jesiennych. Wspólnie się bawiliśmy pośród drzew, reagując na sygnały dźwiękowe, a potem zaczęliśmy zbierać kolorowe liście, żołędzie, owoce klonu. Niespodzianką dla dzieci była zabrana nitka i igła, dzieci głowiły się co powstanie z nawlekanych liści na nitkę – aż Maja wpadła na pomysł, że to będzie stonoga! Były to ciekawe zajęcia na łonie natury, dzieci czuły się swobodnie i nieskrępowane.


25.09.2019

Samodzielne komponowanie kanapek jest naprawdę fajną sprawą. Nasze przedszkolaki mają okazję - wybrać, co chcą zjeść. Przy okazji mogą dotknąć, ocenić walory smakowe, a nawet powtórzyć kolory!

 


 24.09.2019

W naszym przedszkolu odbyło sie przedstawienie muzyczne, w wykonaniu artystów z Filharmonii Podkarpackiej, pt. Kultura w kulturze - muzyczny savoir vivre. Dzieci utrwalały wiedzę na temat prawidłowego zachowywania się w instytucjach kulturalnych. Słuchały m.in. Bogurodzicy jako hymnu średniowiecznego oraz muzyki dworskiej. 


 23.09.2019

Dzieci z oddziału II wybrały się do pobliskiego parku w poszukliwaniu pierwszych oznak jesieni. Zebrane dary jesieni posłużyły do zabaw sensorycznych i matematycznych, a następnie przyozdobiły nasz kącik przyrody w sali. 

 


23.09.2019

Wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w bardzo ciekawych zajęciach edukacyjnych pt. „Śmieci zbieramy - Rzeszów czysty mamy” przeprowadzonych przez funkcjonariusza Straży Miejskiej w Rzeszowie pana Kamila Kędraka. Prelekcja na temat prawidłowego segregowania odpadów, dbania o środowisko poparta bajką w postaci prezentacji, dzięki której wszyscy poznali sposoby segregacji śmieci oraz skutki zanieczyszczenia środowiska przyrodniczego. Przedszkolaki miały okazję do dzielenia się doświadczeniami na temat segregacji śmierci poprzez rozdzielanie śmieci do odpowiednich pojemników. Z ciekawością przyglądały się umundurowaniu oraz rekwizytom niezbędnym do codziennej pracy tj. pałka, kajdanki, „lizak”, nakrycie głowy. Dzieci miały również okazję przymierzania kajdanek. Dowiedziały się jaki jest numer alarmowy na Straż Miejską – powtarzając przy okazji inne numery alarmowe! Dziękujemy bardzo za poświęcony czas!

  20.09.2019

Dzieci z oddziału II obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym dniu czekało na nie wiele atrakcji i niespodzianek. Wśród nich znalazły się między innymi gry i zabawy integracyjne,zabawy z chustą animacyjną i zabawy ruchowe. Nie zabrakło również "zdrowego" poczęstunku. Wszyscy bawili się znakomicie, z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.


20.09.2019

Dzień Przedzkolalaka to ważne święto, które obchodzilimy w gr IV. Tego dnia dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Przedszkolaki układały napis z rozsypanki wyrazowej, grały na bum-bum rurkach, samodzielnie kodowały trasy dla ozobotów, śpiewały i tańczyły. Pani Dyrektor odwiedziła każdą grupę i życzyła dzieciom miłego święta. Tego dnia zgodnie z wytycznymi dotyczącymi zdrowego odżywiania, dzieci miały na drugie śniadanie talerze pełne witamin, które pięknie się prezentowały!


 

20.09.2019

Dzieci z oddziału III świętowały Dzień Przedszkolaka.


  19.09.2019

Realizując tematykę tygodnia związaną z ruchem drogowym - Grupa IV wpadła na pomysł zrobienia własnej makiety miasta Rzeszowa, po której jeździł ozobot zwiedzając miasto. Dzieci samdzielnie rysowały najbardziej znane miejsca w Rzeszowie tj. Fontannę Multimedialną, Ratusz, Studnię na rynku, Zamek oraz nasze Przedszkole. Przedszkolaki były bardzo podekscytowane, czy nam się uda, jak również czy ozobot pokonł trasy, które mu naryowaliśmy. Wszyscy aktywnie uczestniczyi w projektowaniu i realizacji - świetnie się przy tym bawiąc. Przy okazji powtórzyliśmy sobie numery alarmowe - ponieważ nasze ozoboty się zderzyły i był wypadek! Kodowanie sprawia coraz więcej radosci i chęci odkrywania nowych zadań!


18.09.2019

KODOWANIE NA DYWANIE. Grupa 3 realizując projekt kodowanie na dywanie b chętnie bierze udział w zajęciach z mata. Tym razem podczas tygodnia o Ruchu Drogowym zakodowalismy trasę przejazdu , utrwalając które pojazdy poruszaja się drogą lądowa a które pozostałymi sposobami . Określaliśmy kierunki   i cwiczylismy zdolność  logicznego myslenia. Najpierw pracowaliśmy na dużej macie a później samodzielnie na kartach pracy.

 


16.09.2019

W ramach rozwijania u dzieci umiejętności bezpiecznego poruszania się po jezdni, dzieci z grupy III wybrały się na skrzyżowanie.


16.09.2019

W dniu 16.09.2019r. Dzieci z oddziału II wybrały się na wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie. Celem naszej wycieczki była obserwacja ruchu drogowego,znaków drogowych,ale przede wszystkim praktyczne ćwiczenia w prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię z sygnalizacją świetlną oraz w oznakowanych miejscach bez sygnalizacji. Teraz nasze dzieciaki to bezpieczne Przedszkolaki!!!


16.09.2019

Obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego dnia jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowościi zachęcenie ich do tworzenia, działania. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami (dziekujemy Rodzicoma za świetne pomysły!). Na zajęciach uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, są w koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Wspólnie z dziećmi bawiliśmy się ozobotami – kodując karty (rysując swoje talenty, to co najbardziej lubią robić) pracy z programu „Uczymy Dzieci Programować”. Bawiliśmy się w różne zabawy ruchowe, dzieci robiły sobie opaski z elementami kropek. BYŁO KOLOROWO I RADOŚNIE!


 16.09.2019

Dzieci z grupy IV podczas całotygodniowych zajęć miały możliwość zdobyć wiadomości związane z bezpiecznym poruszaniem się na drodze oraz właściwym przechodzeniem przez jezdnię. Uczyły się jak mają się zachować gdy należy wezwać pomoc dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Dzieci wcielały się w role różnych uczestników ruchu drogowego wykorzystując przy tym pomoce przedszkolne. Najlepszą jednak nauką jest ta zdobywana podczas praktycznych ćwiczeń, dlatego też, przedszkolaki udały się na długi spacer. Wspólne wyjście to świetny sposób na naukę bezpiecznego spacerowania po chodnikach, przechodzenia przez jezdnię wyposażoną w sygnalizację świetlną, zasad przechodzenia przez przejście dla pieszych. Dzieci z uwagą obserwowały i nazywały uczestników ruchu ulicznego. Podczas wycieczki miały możliwość zaobserwować pojazdy uprzywilejowane w akcji. Największą jednak frajdą okazało się odszukiwanie znaków drogowych - przedszkolaki doskonale opisywały ich wygląd oraz omawiały znaczenie.


 

12.09.2019

Przedszkolaki z oddziału IV zawarły kontrakt grupowy w postaci KODEKSU GRUPOWEGO - mówiącym o zasadach panujących w grupie. Sami wybierali zasady - które teraz będą się starać przestrzegać! Każdy odbił swoją dłoń i przypieczętował dokument!


12.09.2019

Pierwsze cykliczne spotkanie z muzyką w ramach Przedstawieninia Koncertującego pt. "DO,RE,MI – MUZYKĘ Z NAMI POZNASZ TY" - dzięki któremu przedszkolaki zapoznały się z pojęciem gama, jak również z wyglądem skrzypiec i fleksatonu - na którym kilkoro dzieci mogło samodzielnie zagrać. 


11.09.2019

Dzieci miały okazję obejrzeć bajkę „Cztery mile za piec” autorstwa Marii Kownackiej. Była to wesoła opowieść o Zosi, która w poszukiwaniu swojej zagubionej laleczki Petroneli wyruszyła w podróż do Baśniowej Krainy.

 


10.09.2019

Przedszkolaki z grupy IV podczas ćwiczeń gimnastycznych - zostali wdrażani do samokontroli, bezpieczeństwa w wykonywaniu ćwiczeń, uświadomiony został cel i konieczność ćwiczeń, zaspokajanie potrzeby aktywności ruchowej i waliki sportowej, pozbycie się negatywnych emocji i wiele innych walorów jakie dają ćwiczenia gimnastyczne. Dziecko pozbawione ruchu staje się pełne zahamowań, co wpływa na jego rozwój psychiczny i fizyczny.

 

 

14.02.2020 Dzieci z oddziału II zmierzyły się z trudnym zadaniem jakim było upieczenie muffinek. Marchewkowe babeczki zdrowe, bardzo smaczne i samodzielnie przyrządzone! Dzieci z dużą ochotą pomagały w ich przygotowaniu, odmierzały składniki i ostrożnie je mieszały, każdy chciał mieć swój udział w przygotowaniu pyszności. Pyszne muffiny pachniały w całym przedszkolu.

um logo men logoVULCAN-nabor-przedszkola

stowarzysz-przedszkola-przysz

szkola-promujaca-zdrowie